Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal Ühel ilusal suvepäeva hommikul viis tee meid Kapteni tallu Kullamaal, kus leidis aset meelolukas ja huvitav päev - kübarapäev. Nimelt läksime külla kübarameister Katile, kus valmivad ka meie naiskodukaitsjate uhked kübarad ning proovisime seekord ka ise tema juhendamisel üht-teist valmis nokitseda. Ilus ← Eelmine Kaunis kevadpäev Piirsalu vanas raketibaasis Järgmine → Meeldejääv päev kaitseliitlastega Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal

Ivika Raudsepp 30. augustil 2011

Ühel ilusal suvepäeva hommikul viis tee meid Kapteni tallu Kullamaal, kus leidis aset meelolukas ja huvitav päev - kübarapäev. Nimelt läksime külla kübarameister Katile, kus valmivad ka meie naiskodukaitsjate uhked kübarad ning proovisime seekord ka ise tema juhendamisel üht-teist valmis nokitseda.

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal
Kapten isiklikult külalisi rõõmsalt tervitamas.

Aeg on möödunud, kuid head asjad meenuvad kaua...

 

Oli ilusa suvepäeva hommikupoolik ja taevataat oli just lõpetanud Kapteni talu pilkupüüdva aia värskendamise. Mulle pisut üllatavalt ootas peremees Aksel meid juba lahke naeratusega talu väravas – algamas oli ju kübarapäev. Enne kui jõudsime end autost välja upitada, oli ka perenaine Kati koos särasilmse lapselapse Paula–Mariega väraval. Kübarapäev küll, kuid Läänemaa ühel ilusamal koduõuel võid unustada tulemise tegeliku põhjuse, eriti kui peremees ja perenaine ise, tehtust ja plaanitavast vaimustunult  nakatavalt pajatavad.

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal
Läänemaa üks ilusam aed.

Aias mõned nipid ja nõuanded kõrva taha pandud ning aiailust lummatuna suundusime väikese, kuid põnevil seltskonnaga Kati pärusmaale, kübarafirma „Katico“ töötuppa.

 

Uskumatu, kuid sealses parajalt pisikeses, hubases ja kübaratoorikuid täis ruumis ununes hetkega argine ning käivitus fantaasiamaailm, silme ees Kati usinad näpud ja juba firma esimestest päevadest jutustav fotoalbum rääkis enda eest. Käsitööpisikuga nakatunud peretütar Grete meisterdas peaaegu märkamatuks jäädes meie seltsis ehteid ning ei lasknud end segada meie uudishimutsemisest ja jutuvadinast.

 

 

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal
See kübar ei kuulu enam Ülole, kuid ka Ülo kübara valmistas Kati oma nobedate näppudega

Õpikoda oli ülivõrdes sõnu suhu toov nii käsitööinimestele kui ka võhikutele. „Õnne 13“-st tuttav Ülo kaabu teisik valmis uskumatu. Päeva naelaks sai kaabu proovimine, nagu Tuhkatriinu muinasloos, igaüks üritas värskelt valminut pähe sobitada. Nii ka mina, kes üldjuhul peakatteid ei kanna, avastasin imekombel, et selline peaks endalgi olemas olema.

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal
Kui need kivid ja puud vaid saaksid rääkida .....

Et nähtut pisut seedida ja tunda tõelist kontrasti, sai õhtupoolikul veel jalutatud kohalikku hiiemetsa – vanad, väsinud ja paljunäinud puud vahelduseks ilust ja hoolitsusest tulvil kodule. Nüüdseks peaaegu unustatud ja mahajäetud paik paneb sinna sattunu tundma end hoopis uutmoodi, mõtlema aegadele ja kommetele, mis argirutus ununenud.

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal
Lihtast vilditükist saab meisti käe all varsti kaunis kübar
Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal
Meie armas ringkonna esinaine ennast võõraste sulgedega ehtimas ;))

Lindid puudele seotud, pisut mõtiskletud ja täis energiat, viis lõbus matk tagasi Kapteni tallu, kus peremees, põll ees, juba askeldas.

Kust talu nime on saanud, ei teagi, kuid meil ei jäänud üle muud, kui lauda istuda ja tõdeda, et sealne kapten suudab ellu jääda ka tormise naistekarja sees :)

 

Vaatamata sellele, et üritus kestis planeeritust tublisti kauem, toimetas väsimatu ning rõõmsameelne perenaine oma lapselapsega, jagades samas juhtnööre nii peakatete valmistamise kui oma kodu ja aia kujundamise kohta.

 

Kogemus on mäletamist väärt, võimalusel kordaksin seda veelkord.

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal
Ilus

FastLion CMS

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal

Kapten isiklikult külalisi rõõmsalt tervitamas Aeg on möödunud, kuid head asjad meenuvad kaua Ühel ilusal suvepäeva hommikul viis tee meid Kapteni tallu Kullamaal, kus leidis aset meelolukas ja huvitav päev - kübarapäev. Nimelt läksime külla kübarameister Katile, kus valmivad ka meie naiskodukaitsjate uhked kübarad ning proovisime seekord ka ise tema juhendamisel üht-teist valmis nokitseda.

Kübarapäev Kapteni talus Kullamaal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse