Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kose kutsus külla, NKK Kose jaoskond enda sekka! Kose kutsus külla, NKK Juba traditsiooniks kujunenud heategevuslikust Kose kevadlaadast oli sellel kevadel välja kasvanud hoopis suurem, kuid veelgi õdusam kevadine laadapidu – „Kose kutsub külla!”. 11. mail, päev enne emadepäeva, oli Kose keskus rahvast täis – kaubeldi, vesteldi, veedeti mõnusalt aega. Laadapäevalt ei puudunud ka kohalikud kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad. Ja näeme ehk oma ridadeski peagi uusi tegusaid liikmeid! Järgmise laadapäevani! Lastele pakkus lusti käbide täpsusvise ← Eelmine Mälestuspäev Harju-Madisel Järgmine → Tule käsitöö töötuppa! Kose kutsus külla, NKK Kose jaoskond enda sekka!

Kose kutsus külla, NKK Kose jaoskond enda sekka!

Ave Nael 14. mail 2013

Juba traditsiooniks kujunenud heategevuslikust Kose kevadlaadast oli sellel kevadel välja kasvanud hoopis suurem, kuid veelgi õdusam kevadine laadapidu – „Kose kutsub külla!”. 11. mail, päev enne emadepäeva, oli Kose keskus rahvast täis – kaubeldi, vesteldi, veedeti mõnusalt aega. Laadapäevalt ei puudunud ka kohalikud kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad.

Kose kutsus külla, NKK Kose jaoskond enda sekka!
Kose naised laadapäeval
Kose kutsus külla, NKK Kose jaoskond enda sekka!

Kohal oli terve tänavatäis kaupmehi nii lähedalt kui kaugelt, grilli lõhn levis üle alevi, sest maha peeti ka suur Grillfesti Põhja-Eesti grillivõistlus. Muusikat ja tantsu jagus Kose kultuurigruppidelt terve päeva jooksul.

 

Ehk kõige mehisem nurk Kose keskusest kuulus jõustruktuuridele – oma väljapaneku ja tehnikaga olid väljas Kaitseliit, Päästeamet ja Politsei.

 

Kaitseliidu Kose malevkond oli kohale toonud masinaid ka Kaitseliidu Vanatehnikaklubi kogust – nii oli väljas näiteks veoauto MAN, soomusmasin Scania ja teisedki suuremad ja väiksemad sõidukid. Laadalistele tutvustati ka Kaitseliidus kasutusel olevat relvastust ning kohal olid kaitseliitlased, kes varustust ja nende omadusi tutvustasid. Eriti suur huvi oli aga soomukiga sõidu vastu, mis tegi päeva jooksul huvilistele kohe päris mitu sõitu.

 

Naiskodukaitse Kose jaoskond oli esindatud nii pidulikus vormirõivas kui ka „lapilises” vormis. Avatud oli annetuskast, kuhu laadarahvas sai oma panuse anda noorkotkastele ja kodutütardele Maakaitsepäeva vihmasteks hetkedeks kilekeepide soetamiseks. Vastutaskuks said annetajad suu magusaks. Naised tutvustasid meie organisatsiooni tegemisi, jaoskonda ning väljaõpet. Lastel oli mängulusti Eda ja Gerli juhendamisel.

 

Nii nagu Kose vald tutvustas end külalistele ja tuletas meelde end oma valla rahvale, nii näitasid oma organisatsiooni ka kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad. Loodame, et sellega tekkis nii mõnelgi mehel-naisel suurem huvi oma riiki ja ka koduvalda kaitsta. Ja näeme ehk oma ridadeski peagi uusi tegusaid liikmeid!

 

Järgmise laadapäevani!

Kose kutsus külla, NKK Kose jaoskond enda sekka!
Lastele pakkus lusti käbide täpsusvise

FastLion CMS

Kose kutsus külla, NKK

Kose kutsus külla, NKK

Kose naised laadapäeval Kohal oli terve tänavatäis kaupmehi nii lähedalt kui kaugelt, grilli lõhn levis üle alevi, sest maha peeti ka suur Grillfesti Põhja-Eesti grillivõistlus Muusikat ja tantsu jagus Kose kultuurigruppidelt terve päeva jooksul Juba traditsiooniks kujunenud heategevuslikust Kose kevadlaadast oli sellel kevadel välja kasvanud hoopis suurem, kuid veelgi õdusam kevadine laadapidu – „Kose kutsub külla!”. 11. mail, päev enne emadepäeva, oli Kose keskus rahvast täis – kaubeldi, vesteldi, veedeti mõnusalt aega. Laadapäevalt ei puudunud ka kohalikud kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad.

Kose kutsus külla, NKK Kose jaoskond enda sekka!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse