Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kõne isamaale 2015 - Iive Rohtla, Alutaguse ringkonna esinaine Kõne isamaale 2015 - Lugupeetud Naiskodukaitse esinaine, kallid külalised ja keskkogu delegaadid! Tere tulemast Ida Virumaale! Edu meile arukate otsuste vastuvõtmisel! Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Kõne isamaale 2014 - Tiina Ott, Sakala ringkonna esinaine Järgmine → Kõne isamaale 2016 - Berit Cavegn, Tallinna ringkonna esinaine Kõne isamaale 2015 - Iive Rohtla, Alutaguse ringkonna esinaine

Kõne isamaale 2015 - Iive Rohtla, Alutaguse ringkonna esinaine

Iive Rohtla 11. aprillil 2015

Lugupeetud Naiskodukaitse esinaine, kallid külalised ja keskkogu delegaadid! Tere tulemast Ida Virumaale!

Kõne isamaale 2015 - Iive Rohtla, Alutaguse ringkonna esinaine
Foto: Kati Ojaver-Heidemann

Me oleme erilises paigas Eestimaal, Saka mõisas. Eriliseks teeb selle koha hoolikalt renoveeritud mõisakompleks ja seda ümbritsev park, mis kõik asub imelise vaatega pankrannikul. Siit leiate ilu nii silmale kui ka südamele.

 

Inimesed, kes täna siia kokku on tulnud, on samuti erilised. Me oleme välja valitud vabatahtliku organisatsiooni esindajad, kellele on antud õigus meie ringkondade poolt teha ajalugu muutvaid otsuseid. Selles paigas saavad sündida ainult head  mõtted ja targad otsused.

 

Meie organisatsioon on vabatahtlik riigikaitseline organisatsioon, kuhu kuuluvad need naised, kes oma südames tunnevad jõudu ja tugevust seista oma riigi julgeoleku eest igal ajal.

 

Tahangi täna teile meelde tuletada, kui tublid ja mitmekülgsed me oleme. Me täidame erinevaid ülesandeid - formeerime, tagame sidepidamise õppustel, toitlustame, korraldame nii endale kui ka oma maleva meestele pidusid ja tähistame rahvakalendri tähtpäevi, et vanu traditsioone au sees hoida. Me korraldame oma liikmetele ja ka elanikkonnale igapäevaturvalisuse õppusi, me õpetame oma liikmeid välja, et kõiki meile usaldatud ülesandeid täita. Me teeme seda oma õpingute, töö ja perekonna kõrvalt, saades aru, et meie tilluke riik vajab iga kodaniku panust, et meil endil oleks siin riigis turvaline ja hea olla, et meie lapsed saaksid kasvada rahus ja päike võiks nende päid silitada ilma püssirohu suitsu vineta.

 

Meie vanemad on näinud ja kogenud sõja koledusi, meil on õnnestunud tänu nende kangelaslikkusele rahus oma lapsi kasvatada. Ma usun, et meie teeme ja anname kõik selleks, et saaks kasvada veel üks põlvkond ilma sõjakoledusteta.

 

Me oleme võtnud endale ülesandeks olla meestele toeks nii palju kui saame ja suudame. Me arendame oma organisatsiooni ja kaalume võimalusi üha uusi ülesandeid enda kanda võtta. Me teeme seda kõike selleks, et kaitsta oma riiki ja kätte võidetud vabadust.

 

Kuulates uudiseid sellest, kuidas meie idanaaber käitub, on vahel hirm.  Tekib küsimus, mis on nendel inimestel ometi viga, et nad ei suuda ja ei soovi rahus elada. Ikka ja jälle noritakse teiste riikidega tüli tühistena näivate probleemide pärast. Kuidagi väga kergekäeliselt haaratakse konflikti lahendamiseks relva järele.

 

Mul on hea meel, et olen sündinud rahva sekka, kus on au sees vabadus ja tahe seda vabadust hoida ja kaitsta. Mul on hea meel, et olen täna siin koos teiega selles kaunis paigas. Mul on hea meel, et kuulun organisatsiooni, kus saan panuse anda oma riigi kaitsesse ja saan ka ise areneda koos organisatsiooniga.

 

Tahan teile lõpetuseks meelde tuletada kui vaprad ja töökad me oleme tehes seda, mida me teeme. Tunneme siis koos uhkust ja rõõmu selle rahu ja ilu üle, mis meid täna ümbritseb. Edu meile arukate otsuste vastuvõtmisel!

FastLion CMS

Kõne isamaale 2015 -

Kõne isamaale 2015 -

Foto: Kati Ojaver-Heidemann Me oleme erilises paigas Eestimaal, Saka mõisas Eriliseks teeb selle koha hoolikalt renoveeritud mõisakompleks ja seda ümbritsev park, mis kõik asub imelise vaatega pankrannikul Lugupeetud Naiskodukaitse esinaine, kallid külalised ja keskkogu delegaadid! Tere tulemast Ida Virumaale!

Kõne isamaale 2015 - Iive Rohtla, Alutaguse ringkonna esinaine

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse