Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kolm tilka verd... Kolm tilka verd Harju ringkonna evakuatsioonirühmad korraldasid evakuatsioonirühmale suunatud esmaabi väljaõpped. Oleme taas enesekindlamad ja palju kordi targemad! Foto Birgit Vaarandi Foto Birgit Vaarandi Foto Birgit Vaarandi Esmaabi Evakuatsioon ← Eelmine Tegime ajalugu Järgmine → Harju maleva tuletoojad Ivar Espenberg ja Kaire Taar Kolm tilka verd. . .

Kolm tilka verd...

Anneli Kivimägi 27. aprillil 2024

Harju ringkonna evakuatsioonirühmad korraldasid evakuatsioonirühmale suunatud esmaabi väljaõpped.

Märtsis ja aprillis toimusid Harju instruktorite poolt korraldatud evakuatsioonirühma liikmetele suunatud esmaabi väljaõpped.

 

Tegemist oli terve päeva kestnud aktiivse õppepäevaga. Koolitusest said osa võtta kõik rühmade liikmed, olenemata nende puutumusest meditsiini või esmaabisse.

Väljaõpe kestis terve päeva ja osalejad lahkusid targema ja enesekindlamana kui kunagi varem.

Kolm tilka verd...
Foto Birgit Vaarandi

Koolituse esimene pool hõlmas teoreetilist osa, kus koolitaja Argo tegi meile sissejuhatuse esmaabisse. Järgmisena tutvusime erinevate võimalike haigustunnustega ning nende ära tundmisega.

Peale kosutavat lõunasööki anti meile kõigile võimalus praktiseerida elustamist mulaazi “Anne” abil. Taaskord tuleb tõdeda, et mida rohkem praktikat, seda õigemini see meil kõigil õnnestub.

Õppisime, kuidas toimetada suurte verejooksude puhul, kuidas kasutada rõhksidet ning tutvusime teiste võimalike moodustega verejooksude peatamiseks.

Instruktor Kairit tutvustas meile meditsiinipaunas olevaid vajalikke vahendeid, mis kindlasti on kasulikud omada ka enda koduses majapidamises abi osutamiseks.

Kolm tilka verd...
Foto Birgit Vaarandi

Päeva viimases osas olime kaasatud situtatsiooniülesannete lahendamisse. Moodustasime võistkonnad ja erinevates töötubades saime praktiseerida oma teadmisi kuidas vastavas olukorras käituda. Praktilised ülesanded on alati elevust tekitavad ja tundub, et sellised ülesanded on ka parim viis õppida ekstreemses olukorras käitumiset ja tegutsemist.

 

Päeva viimane osa oli meil ühiseks arutlemiseks ja tagasiside jagamiseks. Siin saime kõik vabalt muljetada ja jõudsime järelduseni, et sellised õppepäevad on väga kasulikud ja neid peaks regulaarselt korraldama.

 

Tänud korraldajatele ja tublidele instruktoritele Argole, Marisele, Kairitile, Angelinale, abiinstruktor Kerstile.

 

Oleme taas enesekindlamad ja palju kordi targemad!

Kolm tilka verd...
Foto Birgit Vaarandi
Kolm tilka verd...
Foto Birgit Vaarandi
Kolm tilka verd...
Foto Birgit Vaarandi
← Eelmine
Tegime ajalugu

FastLion CMS

Kolm tilka verd

Kolm tilka verd

Märtsis ja aprillis toimusid Harju instruktorite poolt korraldatud evakuatsioonirühma liikmetele suunatud esmaabi väljaõpped Tegemist oli terve päeva kestnud aktiivse õppepäevaga Harju ringkonna evakuatsioonirühmad korraldasid evakuatsioonirühmale suunatud esmaabi väljaõpped.

Kolm tilka verd. . .

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse