Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil Kus ma olen? Mis päev täna on? Mis kell on? Rahu, ainult rahu! Nii, ma olen kodus ja magan, vist on veel öö. Jah, kell on alles 4. 30 ja kui ma ei eksi on laupäeva, 26. aprilli, varahommik. Uhh, aega on veel piisavalt – täpselt 8 tunni ja 30 minuti pärast algab esimest korda toimuv Kindral Tõnissoni Perepäev Jõhvi keskväljaku äärsel uhiuuel promenaadil. Lasen mõttest läbi kõik tehtud ettevalmistused ja rahunen, kõik peaks olema kontrolli all, meil on ju plaan ja kui on plaan, siis see peab töötama. Tõsi, meil ei ole plaani B, juhuks, kui plaan A ei toimi – aga seda ju ei juhtu. Meie igatahes oleme! Aitäh korraldajatele ja osalejatele! ← Eelmine Ka hing vajab esmaabi Järgmine → Mälestuspäev Põltsamaal Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil

Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil

Kristi Goldberg

Kus ma olen? Mis päev täna on? Mis kell on? Rahu, ainult rahu! Nii, ma olen kodus ja magan, vist on veel öö. Jah, kell on alles 4.30 ja kui ma ei eksi on laupäeva, 26. aprilli, varahommik. Uhh, aega on veel piisavalt – täpselt 8 tunni ja 30 minuti pärast algab esimest korda toimuv Kindral Tõnissoni Perepäev Jõhvi keskväljaku äärsel uhiuuel promenaadil. Lasen mõttest läbi kõik tehtud ettevalmistused ja rahunen, kõik peaks olema kontrolli all, meil on ju plaan ja kui on plaan, siis see peab töötama. Tõsi, meil ei ole plaani B, juhuks, kui plaan A ei toimi – aga seda ju ei juhtu.

Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil

Kell 10 Alutaguse maleva staapi saabudes võin südamerahus nentida, et naised on kohal ja tegutsevad – pakitakse, keedetakse piparmündijooki ja harjatakse vorme. Ka mehed on kohal ning minu suureks üllatuseks tegutsevad organiseeritult. Ma alahindasin neid, ausalt!

Kell 12 oleme me kõikide oma telkidega objektil ning algab tohutu sebimine. Igalt poolt kostab hõikeid :”Võta sealt nurgast! Oota nüüd! Meil on lauda vaja! Meil on pinki vaja! Kus see juhe on!” 

Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil
Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil

Vaatamata kõigele oleme täpselt kell üks valmis linnarahvaga sõbralikku dialoogi astuma. Kodutütred meisterdavad ja müüvad veteranikampaania sinililli, naiskodukaitsjad pakuvad loteriid ja pannkooke. On tore päev, sest iga loos võidab ja pannkooki saab tasuta, kui lahendad ära ristsõna. Erilist elevust pakub ka kaitseliitlaste telk – keset jalakäijate promenaadi pakutakse võimalust märki lasta kasutades paintballi varustust. Suur populaarsus tabab ka pargipingil lebavat Annekest, kellele möödujad pidevalt naiskodukaitsjate juhendamisel kuntslikku hingamist teevad. Peab nentima, et siiski tulutult – kuidas sa seda plastikut ikka ellu äratad! Hea on aga teada, et kohalike elanike teadlikus kriisiolukorras käitumisest on tõusuteel.

Ilm on imetabane ja rahvast hakkab tekkima ning kell kaks anname stardi minijooksule, kus umbes 15 last, kel sünniaasta 2007 või hilisem, saavad oma sportlikud võimed proovile panna. Oh, seda rõõmu ja uhkust, kui iga lõpetaja diplomi ja maiusega pärjatud saab. Kõige kiiremad on eriti uhked ka kaelariputatud medali üle.

Ootamatult ongi kell kolm saamas ja Kindral Aleksanser Tõnissoni X rännak-jooksul osalejad hakkavad linna keskväljakule autasuatamistseremooniale kogunema. Meie jaoks tähendab see kibekiiret kringlilaua valmis sättimist. Jooksjad on väsinud, näljased, kuid rahul ja õnnelikud ning kringel ja kosutav piparmündi-õuna jook maitsevad hea.

Huvitav, mida kindral Tõnisson ise kogu sellest trallist arvaks? Ma usun, et ta oleks rahul. Meie igatahes oleme! Aitäh korraldajatele ja osalejatele!

Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil
Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil

FastLion CMS

Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil

Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil

Kell 10 Alutaguse maleva staapi saabudes võin südamerahus nentida, et naised on kohal ja tegutsevad – pakitakse, keedetakse piparmündijooki ja harjatakse vorme Ka mehed on kohal ning minu suureks üllatuseks tegutsevad organiseeritult Kus ma olen? Mis päev täna on? Mis kell on? Rahu, ainult rahu! Nii, ma olen kodus ja magan, vist on veel öö. Jah, kell on alles 4.30 ja kui ma ei eksi on laupäeva, 26. aprilli, varahommik. Uhh, aega on veel piisavalt – täpselt 8 tunni ja 30 minuti pärast algab esimest korda toimuv Kindral Tõnissoni Perepäev Jõhvi keskväljaku äärsel uhiuuel promenaadil. Lasen mõttest läbi kõik tehtud ettevalmistused ja rahunen, kõik peaks olema kontrolli all, meil on ju plaan ja kui on plaan, siis see peab töötama. Tõsi, meil ei ole plaani B, juhuks, kui plaan A ei toimi – aga seda ju ei juhtu.

Kindral Tõnissoniga uhiuuel promenaadil

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse