Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kes ei tahaks olla sõjaprintsess ehk Xena reid 2018 Kes ei tahaks olla 26. mail toimus kõigile sõjaprintsessidele kohustuslik Xena reid. #raskusedonületamiseks Koostöö Laskesport Matkamine Võistlused ← Eelmine Meisterlik meisterdamine Järgmine → Naiskodukaitse liputoimkond Toompeal – Eesti lipp 134 Kes ei tahaks olla sõjaprintsess ehk Xena reid 2018

Kes ei tahaks olla sõjaprintsess ehk Xena reid 2018

Kirstin Raudsepp 4. juunil 2018

26. mail toimus kõigile sõjaprintsessidele kohustuslik Xena reid.

Traditsiooniliselt oli selleks päevaks suurepärane ilm tellitud. Kogunemine võistluseks algas kella 15st Männiku lasketiirus, seega oli piisavalt aega, et jõuda enne veel rannas mõnuleda, maal grillida või kodus niisama välja puhata.

 

Võistluse rada oli selline, millega iga naiskodukaitsja hakkama saaks. Selle läbimiseks ei ole mingeid erinõudeid ehk siis ei pea olema elukutseline sportlane või täpsuslaskja. Võistluse arvestus toimus kahes ehk jooksjate ja kõndijate grupis ja rada oli tehtud nii, et see kõigile jõukohane oleks. Kõigepealt tuli joosta/kõndida umbes 900-meetrine ring ja seejärel sportpüssist viis lasku lasta. Jooksjatel oli ette nähtud kolm ringi jooksmist ja seega ka kolm laskmist: lamades, põlvelt ja püsti. Iga märgist möödalask andis koguajale 10 sekundit juurde. Kõndijatel oli natuke lihtsam – tuli jalutada vaid kaks ringi ja seega ei pidanud tegema ka kolmandat ehk püstist laskmist.

Kes ei tahaks olla sõjaprintsess ehk Xena reid 2018
Foto: Jane Suu

Enne rajale lubamist räägiti läbi kõik reeglid ja näidati ette, kuhu täpselt minna on vaja ja kus võiksid olla ohukohad, millega raja läbimisel arvestada. Samuti räägiti lasketiirus läbi, kuidas toimub laskmine ja näidati ette laskeasendid. Kuuma ilma tõttu oli mõnus pärast kuuma jooksuringi jahedasse lasketiiru minna, kus sai vajadusel ka joogipausi teha.

Kes ei tahaks olla sõjaprintsess ehk Xena reid 2018
Laskejooksja: I koht. Foto: Jane Suu

Rajale lubati korraga kümme osalejat ja segamini nii jooksjad kui ka kõndijad ehk kes ees, see osaleja.

 

Tasavägisel võistlusel jaotus esikolmik järgnevalt :

 

Jooksjad

1. Airi Tooming                   22:00

2. Kadi Kangur                   22:55

3. Sirle Baldesport-Märss  23:45

 

Käijad

1. Kersti Simon                  20:55

2. Sirje Reisberg                22:20

3. Agnes Alas                     23:10

Kes ei tahaks olla sõjaprintsess ehk Xena reid 2018
Laskekäijate esikolmik. Foto: Jane Suu

Kogu võistlus oli hästi läbi mõeldud: sel ajal, kui naised rajal olid, said mehed ja lapsed kõrvalasuvas karjääris või kettagolfi rajal lõbutseda, ja loomulikult said ka naised karjääris jahutavat suplust nautida. Lisaks ootas pärast võistlust kõiki söök ja jook.

 

See oli võistlus, kus kõik olid võitjad saavutatud kohale vaatamata. Päev oli mõnus ja igaüks sai ägeda kogemuse võrra rikkamaks, rääkimata veel positiivsest emotsioonist. Ja loomulikult olid kõigile osalejatele ägedad auhinnad! Seega: kes veel kahtleb, siis kõigiga on arvestatud ja kõik saavad hakkama.

 

Üritust toetasid: ajakiri Jooksja, ajakiri Sport, teater No99 ning Kaitseministeerium kampaaniaga Naised vormi!

 

Suur aitäh korraldajatele ning toetajatele! Järgmine Xena reid on ilmselt veelgi ägedam.

 

#raskusedonületamiseks

FastLion CMS

Kes ei tahaks olla

Kes ei tahaks olla

Traditsiooniliselt oli selleks päevaks suurepärane ilm tellitud Kogunemine võistluseks algas kella 15st Männiku lasketiirus, seega oli piisavalt aega, et jõuda enne veel rannas mõnuleda, maal grillida või kodus niisama välja puhata 26. mail toimus kõigile sõjaprintsessidele kohustuslik Xena reid.

Kes ei tahaks olla sõjaprintsess ehk Xena reid 2018

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse