Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada? Kaamera ei tee pilte, „Igaüks saab klõpsata suvalise foto, sina pead seda tegema huvitavalt ja nõnda, et kokku moodustuks lugu ehk reportaa¾ üritusest, mis vaatajale huvi pakub!” väitis Gert Lutter, Kuressaare Gümnaasiumi IT-spetsialist, üks meie fotokoolituse juhendajatest. „Hea kompositsiooniga foto on vaatajale nauditav, aga pildi hea kompositsioon ei sõltu otseselt kvaliteetsest kaamerast või selle parimatest omadustest” lisas juhendaja Kadri Paomees, Naiskodukaitse avalike suhete grupi liige, Saaremaa ringkonna fotograaf. Pilt: Kadri Paomees Seda, kui hästi fotokoolitusel osalejad teadmisi rakendama hakkasid, saad vaadata Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Facebooki-lehelt, kus saad oma hääle anda just sinu arvates parimale fotole! Avalikud suhted Erialaõpe Koostöö Õppused Vabatahtlikud instruktorid ← Eelmine Naiskodukaitsja Karoline Malk on mereväe ainus naisajateenija Järgmine → Küüslauguga smuuti? Miks ka mitte! Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?

Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?

Eve Tuisk, Saaremaa rk 23. okt. 2018

„Igaüks saab klõpsata suvalise foto, sina pead seda tegema huvitavalt ja nõnda, et kokku moodustuks lugu ehk reportaa¾ üritusest, mis vaatajale huvi pakub!” väitis Gert Lutter, Kuressaare Gümnaasiumi IT-spetsialist, üks meie fotokoolituse juhendajatest. „Hea kompositsiooniga foto on vaatajale nauditav, aga pildi hea kompositsioon ei sõltu otseselt kvaliteetsest kaamerast või selle parimatest omadustest” lisas juhendaja Kadri Paomees, Naiskodukaitse avalike suhete grupi liige, Saaremaa ringkonna fotograaf.

Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?
Fotokoolituse viisid läbi Saaremaal ja kaugemalgi silmapaistvad fotograafid Gert Lutter ja Kadri Paomees. Pilt: Eve Tuisk

Saaremaa ringkonna fotokoolitus toimus 21. oktoobril Kuressaares. Oma teadmisi ja nõuandeid pildistamisest jagasid Gert Lutter ja Kadri Paomees. Naiskodukaitsesse puutuvaid juhiseid lisas instruktor Piret Paomees.

 

Peamised teemad, millele õppepäeval tähelepanu pöörati, olid kompositsioon, erinevad foto¾anrid, pildistamise põhimõtted ja selle tähelepanekud Naiskodukaitses, tehnika ehk võimalikud pildistamisvahendid, fotode töötlemine ja talletamine. Lisaks sai igaüks soovi korral paika sättida enda fotoaparaadi või telefoni olulised seaded ja otsida üles nupud, kus ava, säri, särikompensatsiooni, teravusulatuse, valgustasakaalu, ISO ja palju muuga toimetada.

Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?
Koolitaja Kadri seletab olulised mõisted lahti! Pilt: Gert Lutter
Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?
Koolitaja Gert avab ilusa pildi filosoofiat. Pilt: Kadri Paomees

 

Erilist tähelepanu pöörasime koolitusel aga sellele, kuidas teha ilusaid pilte ja nendega üritusi-hetki jäädvustada. Saime päriselt teada, kuidas üritustest põnev fotolugu teha.

 

Näpunäiteid põnevama fotoloo tegemiseks

(kasutatud on Gert Lutteri ja Kadri Paomehe tähelepanekuid)

 

Muuda vaatenurka! Pildista näiteks madalamalt või kõrgemalt kui tavaliselt!

Taba õige hetk! Vajadusel kasuta sarivõtet, eriti liikumiste puhul!

Tee kodutöö ära! Ole kursis või uuri välja, mis, millal ja kuidas täpselt toimub! Kui kellelegi antakse mõni tunnustus, siis mõtle läbi, millise nurga alt on seda kõige parem jäädvustada!

Ole valmis ootamatusteks! Hoia kaamera käepärast, et suudaksid reageerida spontaansetele, aga olulistele hetkedele!

Püüa detaile ja emotsioone! Tee lähivõtteid inimestest, püüa emotsioone ka saalist, mitte ainult lavalt, sest fotoloo vaataja soovib ka seda näha.

Mine inimestele lähedale! Robert Capa on tabavalt öelnud: “Kui sinu fotod ei ole piisavalt head, siis ei ole sa piisavalt lähedal.” Ja lähedal igas mõttes!

Käsuta! Kui on vaja hea foto nimel inimesel paluda peatuda või vaadata kuhugi, ära kõhkle seda teha ja öelda: „Stopp!” Lavasta vajadusel ise huvitav situatsioon!

Otsi! Leia teine koht! Vajadusel improviseeri, sest kõik ei pea ega saagi olla pressifotod. Ole loominguline ja leia midagi, mida teised fotograafid ei pildista.

Vii end kurssi (lava)valgusega!Fotograafia on ju ometi valgusega joonistamine. Võimalusel katseta enne üritust ja vaata neid proovifotosid ka arvutis! Valguse mõistmine ja tunnetamine tagab kindlasti paremad fotod. Kindlasti tead, et kõige ilusam valgus on päikesetõusul ja -loojangul, aga kui üritus toimub siseruumides, vajab see natuke katsetamist.

Vali! Alati tuleb teha valik, sest fotoreportaa¾is ei tohi olla liiga palju korduvaid fotosid.

 

NB! Pea alati silmas seda, et inimesed oleksid fotol ilusad. Mõtle, kas sina ise tahaksid sellisena fotol olla – kui mitte, kustuta pilt!

Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?
Jah või ei?! Valik tuleb teha! Pilt: Kadri Paomees

Ja midagi muud keerulist pildistamise ja fotoloo tegemise juures ei olegi. Kogu see protsess on vaeva väärt, sest Eudora Welty on tabavalt öelnud: “Hea foto ei lase hetkel ära joosta.” Hoidkem siis neid hetki!

Meie igatahes saime tublisti inspiratsiooni Kadri ja Gerdi näpunäidete põhjal. Ehk nagu Gert Lutter humoorikalt ütles: „Asjaosalised tõid fotomaailma saladused fookusesse, sättisid horisondi sirgeks ja said pildi selgeks!” Meie saime ka! Aitäh!

Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?
Teooriale järgnes praktika Kuressaare lossipargis. Pilt: Gert Lutter
Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?
Koolitusele järgnes praktiline osa. Pilt: Kadri Paomees
Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?
Praktika lossipargis nõudis kollase lehe jäädvustamist. Pilt: Kadri Paomees

 

Seda, kui hästi fotokoolitusel osalejad teadmisi rakendama hakkasid, saad vaadata Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna Facebooki-lehelt, kus saad oma hääle anda just sinu arvates parimale fotole!

FastLion CMS

Kaamera ei tee pilte,

Kaamera ei tee pilte,

Fotokoolituse viisid läbi Saaremaal ja kaugemalgi silmapaistvad fotograafid Gert Lutter ja Kadri Paomees Pilt: Eve Tuisk Saaremaa ringkonna fotokoolitus toimus 21 „Igaüks saab klõpsata suvalise foto, sina pead seda tegema huvitavalt ja nõnda, et kokku moodustuks lugu ehk reportaa¾ üritusest, mis vaatajale huvi pakub!” väitis Gert Lutter, Kuressaare Gümnaasiumi IT-spetsialist, üks meie fotokoolituse juhendajatest. „Hea kompositsiooniga foto on vaatajale nauditav, aga pildi hea kompositsioon ei sõltu otseselt kvaliteetsest kaamerast või selle parimatest omadustest” lisas juhendaja Kadri Paomees, Naiskodukaitse avalike suhete grupi liige, Saaremaa ringkonna fotograaf.

Kaamera ei tee pilte, fotograaf teeb ehk Kuidas üritusi huvitavalt jäädvustada?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse