Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale 3. detsembri õhtul pandi tööle üks isevärki päkapikutöökoda – Märjamaa jaoskonna naiskodukaitsjad said kokku, et anda viimane lihv Ukrainasse saadetavatele kudumitele ja valmistada oma käega jõulukaardid neile, keda ilusa aasta eest tänada tahetakse. ← Eelmine Rapla jaoskonna ennemuistsed jõulud Järgmine → Naiskodukaitsjad kaunistasid koos noortega Rapla noortekeskust Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale

Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale

Nele Pernits 5. dets. 2014

3. detsembri õhtul pandi tööle üks isevärki päkapikutöökoda – Märjamaa jaoskonna naiskodukaitsjad said kokku, et anda viimane lihv Ukrainasse saadetavatele kudumitele ja valmistada oma käega jõulukaardid neile, keda ilusa aasta eest tänada tahetakse.

Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale

Tuleb tunnistada, et kauaoodatud jõulueelse meisterdamisõhtu osas olid plaanid algul väga suured – jõulukaardid tehakse kibekiirelt valmis ja siis saab veel enda tarbeks igasuguseid asju meisterdada, mida hiljem on hea jõuluvana kotti pista. Ja kuna aega tundus veelgi üle jäävat, liikusid mõtted lisaks ka kodu kaunistamise osas. Otsisime internetist kõikvõimalikke ideid ja õpetusi, mida me omavahel jagasime ja arutasime, mida kõike meisterdada võiks ja mida kõike on selleks vaja kaasa võtta.

Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale

Plaanid muutusid siis, kui kohapeal selgus, et jaoskonnal on tegelikult väga palju sõpru, kes meile sel  aastal olulised on olnud ja meie tegevust toetanud ning kõigi neile saadetavate kaartide välja mõtlemine, hoole ja armastusega lõikamine, liimimine, kaunistamine ja muu võttis ikka väga palju aega. Mõistagi ei kurvasta me selle üle üldse. On ikka imeline, kui sul on palju väärt sõpru ja loomulikult saime me auguraudade plõksutamisele lisaks juttu rääkides ka juba mitmed järgmised üritused planeeritud.

Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale
Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale

Enne õhtu lõppu võtsime ette ka kõik kudumikotid, mis tublid jaoskonna liikmed erinevatest Märjamaa ja Vigala valla piirides üles seatud kogumispunktidest kokku olid korjanud. Plaanisime küll väliselt ehk mitte nii temaatilistele sokkidele mõned rahvusvärvides triibud lisaks teha, aga jätsime selle plaani siiski katki. Esiteks kogu seda ilu vaadates tundus, et liigne oleks midagi veel lisada ja teiseks tõepoolest hilise õhtuni sokke lapates jõudsime me õigupoolest ainult paarid omavahel kokku sõlmida ja ei muud.

Kudumitest saime kokku südant härdaks ja silmi märjaks tegevalt suure kuhja – inimesed tegelikult on ikkagi väga head ja hoolivad ka neist abivajajaist, kes on kaugel. Täpset numbrit, kui palju Märjamaa jaoskonna abiga Ukrainasse saatmiseks kudumeid kogunes, hetkel veel öelda ei julge, sest esiteks, ei suutnud me meisterdamisõhtul vaatamata paarile alustatud katsele kudumite täpset arvu tuvastada ja teada on lähipäevil peaks mõned paarid siiski veel lisanduma. Siinkohal tänab Naiskodukaitse jaoskond veelkord kõiki Märjamaa ja Vigala piirkonna inimesi, kes võtsid oma südameasjaks kududa, kudumisele reklaami teha, kudumeid koguda või muul moel Ukraina rahva toetuseks tehtud projektile kaasa aidata. Suur tänu hoolimast!

Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale

Edasi rändavad kudumid Kaitseliidu Rapla maleva staapi ning iga soki- ja kindapaari täiendatakse Rapla maleva poolt eestimaise maiustusega. Sealt viiakse kudumid edasi Kaitseliidu peastaapi Tallinnas, kus kõik üle Eesti valmistatud kudumid kokku kogutakse ja Ukrainasse edasi saatmiseks komplekteeritakse.

FastLion CMS

Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale

Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale

Tuleb tunnistada, et kauaoodatud jõulueelse meisterdamisõhtu osas olid plaanid algul väga suured – jõulukaardid tehakse kibekiirelt valmis ja siis saab veel enda tarbeks igasuguseid asju meisterdada, mida hiljem on hea jõuluvana kotti pista Ja kuna aega tundus veelgi üle jäävat, liikusid mõtted lisaks ka kodu kaunistamise osas 3. detsembri õhtul pandi tööle üks isevärki päkapikutöökoda – Märjamaa jaoskonna naiskodukaitsjad said kokku, et anda viimane lihv Ukrainasse saadetavatele kudumitele ja valmistada oma käega jõulukaardid neile, keda ilusa aasta eest tänada tahetakse.

Jõulurõõmu Ukrainasse ja lähemale

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse