Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid Isadepäeval, 11. novembril, korraldab Kaitseliidu Viru malev koos Põhjakeskuse ja teiste koostööpartneritega tasuta perepeo, kus lapsed koos isadega saavad osaleda võistlusmängudes ja tutvuda mehiste ametitega. Ürituse eesmärk on isa, kui kaitsja, aga ka kasvataja ja õpetaja rolli väärtustamine. ← Eelmine Naiskodukaitsjad analüüsisid suhtekorralduse tulemusi Järgmine → Naiskodukaitse Viru ringkond tähistab juubelit Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

Kristel Kitsing 30. okt. 2012

Isadepäeval, 11. novembril, korraldab Kaitseliidu Viru malev koos Põhjakeskuse ja teiste koostööpartneritega tasuta perepeo, kus lapsed koos isadega saavad osaleda võistlusmängudes ja tutvuda mehiste ametitega. Ürituse eesmärk on isa, kui kaitsja, aga ka kasvataja ja õpetaja rolli väärtustamine.

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

Kogupereüritus vältab Põhjakeskuses keskpäevast kuni kella 16.00ni. Kell 12.00 tervitavad  kõiki isasid nende pidupäeval Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaum, Rakvere linnapea Toomas Varek ja Rakvere vallavanem Aivar Aruja. Igal järgneval täistunnil saab näha erinevate jõustruktuuride demonstratsioonesinemisi. Pooltundidel astuvad üles Väike-Maarja Pasunakoor, rahvatantsurühmad ning Esteetika- ja Tantsukool. Kogu ürituse jooksul jagub atraktiivset tegevust kogu perele.

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

Isadepäeval pannakse välja jõustruktuuride tehnika, relvastus ja erivarustus. Suuremat osa tehnikast on külastajatel võimalik oma käega katsuda ning väljast ja seest uudistada. Rallisõpru meelitab Nancy Ristla vormel ning ägedad mootorrattad. Rakvere Ametikool on väljas Saksamaa tehasest toodud Volkswagen Passatiga, mis on mõeldud autoeriala õpilastele praktilise õppe läbiviimiseks. Õpilased demonstreerivad ka kaasaegseid auto diagnostimise seadmeid ja vahendeid.

Põhjakeskuse parklas demonstreerivad päästjad päästetehnikat ja rasvapõlengu kustutamist. Soovijad saavad harjutada tulekustuti kasutamist tulesimulaatoril. Kaitseliitlaste kaasabil saavad huvilised kätt harjutada kuulipilduja ja automaadiga.

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

Kaitseliidu Viru maleva noorkotkad püstitavad Põhjakeskuse parklasse jaotelgi, milles saab uudistada sõdurivarustust. Täisväärtusliku sõdurina tundmiseks saavad külalised ka ise varustust selga proovida ning moondada ennast sõdurimaalinguga. Noorkotkad õpetavad huvilistele süütepulga abil lõkke süütamist ja proovida saab katelokis ise kohvi ja kiirnuudleid valmistada.

 

Eku Seiklusgrupp üllatab osalejaid erinevate elamusmängude ja harratustegevustega.

Päästjad panevad isadepäeva üritusel üles ennetuse infolaua, kus jagatakse infot veeõnnetuste põhjustest ja õpetatakse, kuidas hinnata riske veekogudel. Lisaks räägitakse tuleohutusest kodus. Pere pisemad saavad lahendada ohutusteemalisi teste ja viktoriine, joonistada ja värvida. Lastega tegelevad ka noorsoopolitseinikud, kelle juures saab samuti joonistada ja ristsõnu lahendada. Osalejatele räägitakse dokumentide kontrolli üldpõhimõhimõtetest ja tehakse piirivalve mereohutusealast ennetustegevust. Mudilaste tähelepanu köidavad Lõvi Leo ja Nublu.

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

Eesti Korstnapühkijate Koja korstnapühkijad õpetavad lastele korstna maketi peal korstna puhastamist ja jagavad sel päeval populaarseks saanud õnnenööpe. Rakvere linnametsnik jagab„soovikäbisid“, räägitakse jõuludest ja jõulukuusest, et lapsed hakkaksid juba salme õppima.  

 

Maanteeamet teeb isadepäeval liikluskasvatusalast teavitustööd kahel õppestendil (turvavöö ja peatoestend). Osalejaid nõustatakse liiklusohutuse alal ja jagatakse infovoldikuid. Toimub helkurialane ja sõida kaine peaga teavitustöö. Lapsed saavad mängida liiklusmänge, lahendada teste ja värvida värviraamatuid.

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

Traditsiooniliselt on isadepäevaüritusel ka maavalitsuse terviseedenduse spetsialist Olga Boitsov kõigil soovijatel vererõhku mõõtmas ja tervisenõustamisi läbi viimas. Seoses novembris toimuva alkoholi liigtarvitamise ennetuskampaaniaga „Vabanduse leiab alati“ toimuvad erinevad tegevused ja terviseedenduse spetsialist jagab sellekohast infot ja materjale.

 

Naiskodukaitsjate eestvedamisel õpetatakse külastajatele esmaabi, saab kokku panna NATO tähestiku abil sõnumeid ning lahendada isaga erinevaid osavust nõudvaid mänge. Põlula kodutütarde ja rühmajuhi kaasabil meisterdatakse isadepäevaks paberist ruumilisi lilli ja omanäolisi isadepäevakaarte. Viru maleva kaitseliitlased näitavad erinevaid videosi maleva väliõppustest ja korraldavad erinevate kaitseväe embleemide väljanäituse.

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

Üritusel on militaar-ja jahikaupadega väljas ettevõte Gladius Baltic, et pakkuda oma valikus parima hinna ja kvaliteedisuhtega kaupu nii militaristile, jahimehele kui muidu rõõmsale matkasõbrale. Rõivastest-jalatsitest kuni pisivarustuseni leiab Gladiusest endale vajaliku pea iga kaitseliitlane, käitseväelane. Jahimehed leiavad Gladiusest nii rõivapoolist kui laskemoona: komponentidest padruniteni.

 

Kohal on Eesti Ööjooksu meeskond, kes kõiki külalisi isadepäeval üllatamas Eesti Ööjooksu sooduspiletitega.

STIHL edasimüüja Eestis, Farron Tehnika OÜ demonstreerib isadele sae hooldust ja keti teritamist ning jagab teavet oma kaupade kohta. Osalejad saavad õppida puu vanuse lugemist.

 

Jeld-Wen Eesti AS korraldab osalejatele ukse kokkupanemise mängu, meisterdamise laua ning paneb Sky Plusi otse-eetris auhinnaks välja ukse.

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

Kuma Foto teeb terve ürituse vältel fotojäädvustusi. Kõigil on võimalik isadepäevast jäädvustada mälestuseks tasuta  fotolavastus, mille saab digitaalselt hiljem Kuma Foto kodulehelt endale salvestada ning soovi korral soodushindadega ka paberkandjale tellida.

 

Isadepäeval on Põhjakeskuses kohal täies hiilguses raadio Sky Plus koos oma suurepärase meeskonna ja mitmete üllatustega! Neil päevil on kõigil külastajatel võimalik uudistada, kuidas raadiostaarid saateid teevad. Läbi päeva toimub kohale tulnud kuulajate vahel kõikvõimalikke mänge mõnusatele auhindadele.

Meeleoluka ürituse võtab kokku Rakvere Põhjakeskuse ja Kaitseliidu Viru maleva fotojahi „Paps ja laps“ parimate piltide tunnustamine.

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

FastLion CMS

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid

Kogupereüritus vältab Põhjakeskuses keskpäevast kuni kella 16 00ni Isadepäeval, 11. novembril, korraldab Kaitseliidu Viru malev koos Põhjakeskuse ja teiste koostööpartneritega tasuta perepeo, kus lapsed koos isadega saavad osaleda võistlusmängudes ja tutvuda mehiste ametitega. Ürituse eesmärk on isa, kui kaitsja, aga ka kasvataja ja õpetaja rolli väärtustamine.

Isadepäeva perepidu väärtustab mehiseid ameteid

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse