Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hundinuia närimisest on ikka kasu ka Hundinuia närimisest on ikka Märtsikuu esimesel päeval toimus Märjamaa mälumängusarja järjekordne etapp, kus nagu 5 kopikat olid kohal ka naiskodukaitsjad. Ootamatu külm ja gripihooaeg ei olnud mälumängurite ridasid kahandanud, pigem oli osalejaid rohkem kui tavaliselt. Järgmise korrani! ← Eelmine Märjamaa jaoskond pidas sünnipäevapidu ja sai valmis esimese kroonika Järgmine → Raplas peeti ringkonnakogu Hundinuia närimisest on ikka kasu ka

Hundinuia närimisest on ikka kasu ka

Nele Pernits 2. märtsil 2016

Märtsikuu esimesel päeval toimus Märjamaa mälumängusarja järjekordne etapp, kus nagu 5 kopikat olid kohal ka naiskodukaitsjad. Ootamatu külm ja gripihooaeg ei olnud mälumängurite ridasid kahandanud, pigem oli osalejaid rohkem kui tavaliselt.

Mida siis seekord küsiti ja kas me millelegi pihta saime? Ikka saime pihta ka, nii teadlikult kui kogemata. Näiteks teadsime me, millal olid viimati riigikogu valimised ja et Mary Poppins saabus alati idatuulega. Pool kogemata või siiski kuskilt mälusopist teadsime ka, millal on näiteks künnipäev. Küll aga valmistas raskusi välja mõtlemine, et kelle luuletuses keerutab nooruke kuldtärniga sõjamees linalakk neidu. Koheselt hakkas kõigil „Saaremaa valss“ kõrvus helisema ja jalg tahtis laua all tatsuda, aga abi sest polnud, sest Debora Vaarandi nimi ei käinud isegi meie arutelust läbi.

 

 

 

Teile mõtlemiseks veel väljakutsuvaid pähkelküsimusi: Milliseid ametikohustusi täitis Roomas pontifeks Maximus? Millise riigi juht oli Enver Hoxha? Mis oli muistne maa, kuhu mindi kuldvillakut tooma? Millisel alal on lisaks kergejõustikule saanud Eesti meistrivõistlustel pronksmedali Erki Nool? Viimase küsimuse osas olid meil tulised ja igati loogilised arutelud, aga tõest jäime me kahjuks väga kaugele. Mõtlesime Erki Noole biitsepsile, mis võimaldaks ilmselt mitmeid alasid hästi teha ja mõtlesime tema Lõuna-Eesti päritolule, mis ilmselt pigem ei soosi veealasid ja mõtlesime veel paljule muule ning jäime lõpuks tennise juurde. Igatahes jätke endale siinkohal meelde, et Erki Nool on saanud kolmanda koha Eesti meistrivõitlustel purjetamises.

 

Hundinuia närimisest on ikka kasu ka
www.looduskalender.ee

Aga, mida me siis veel teadsime? Lisaks mõnele koolis õpitud tarkusele nagu nt, kes ütles „Riik, see olen mina“ või et millisest järvest algab Suur-Emajõgi, oli ka küsimusi, kus vastus tuligi seoses Naiskodukaitses kogetuga. Näiteks pidasime naiskodukaitsjate ja noortega Märjamaal hiljuti just üht rahvakalendri tähtpäeva ning olime üsna teadlikud, et see just see sama lihaheitepäev oligi, mida küsiti. Millise köögivilja maitset meenutab hundinuia varre alumine osa, saab vist iga naiskodukaitsja ühel hetkel teada. Meie neljasest võistkonnast olid tervelt pooled mõne õppuse ajal hundinuia ampsanud ja seega see vastus meile raskusi ei valmistanud. Kurk mis kurk.

 

Kahjuks seda, kuidas maitseb võilillejuur või sookailutee seekord ei küsitud ja seda, mis ese jõudis avalikkuse ette Londonis 10. detsembril 1868 me ei teadnud.

Järgmise korrani!

FastLion CMS

Hundinuia närimisest on ikka

Hundinuia närimisest on ikka

Mida siis seekord küsiti ja kas me millelegi pihta saime? Ikka saime pihta ka, nii teadlikult kui kogemata Näiteks teadsime me, millal olid viimati riigikogu valimised ja et Mary Poppins saabus alati idatuulega Märtsikuu esimesel päeval toimus Märjamaa mälumängusarja järjekordne etapp, kus nagu 5 kopikat olid kohal ka naiskodukaitsjad. Ootamatu külm ja gripihooaeg ei olnud mälumängurite ridasid kahandanud, pigem oli osalejaid rohkem kui tavaliselt.

Hundinuia närimisest on ikka kasu ka

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse