Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks isa rolli perekonnas Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks Hiiumaa naiskodukaitsjad valisid tänavuseks Hiiumaa aasta isaks muusikaõpetaja ja kolme lapse isa Timo Lige (40), kes tähtsustab laste kasvatamist ning seab selle olulisemaks vabatahtlikust- ja palgatööst. ← Eelmine Lääne ringkonna meditsiinikursus Hiiumaal Järgmine → Naiskodukaitse Lõuna-Läänemaa jaoskonna esimene aasta Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks isa rolli perekonnas

Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks isa rolli perekonnas

Helja Kaptein 18.november 2015

Hiiumaa naiskodukaitsjad valisid tänavuseks Hiiumaa aasta isaks muusikaõpetaja ja kolme lapse isa Timo Lige (40), kes tähtsustab laste kasvatamist ning seab selle olulisemaks vabatahtlikust- ja palgatööst.

Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks isa rolli perekonnas

Pidulikul sündmusel Käina kultuurikeskuses anti Timo Ligele üle tänukiri ja kingitus, Kalle Talvi tehtud pink. Ühispildil olid koos Timoga ka abikaasa Moonika (40) ning lapsed Mirjam (19), Hanna (15) ja Johannes (10).

“Lige on näidanud üles head eeskuju mitte ainult oma lastele vaid ka õpilastele Kärdla ühisgümnaasiumist. Ta on lugupeetud õpetaja, kes läbi oma pedagoogilise tegevuse on Hiiumaale toonud positiivset kajastust ja tähelepanu. „Ta oskab leida viise, kuidas tekitada lastes huvi laulmise ja muusika vastu. Tal on võrratu oskus lapsi innustada.”  luges naiskodukaitsja Karin Rünkorg ette Timo Lige aasta isa kandidaadiks esitamise iseloomustuse.

Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks isa rolli perekonnas

Maailma päästmine pole isa esmane ülesanne

Tänavune Hiiumaa aasta isa rääkis tunnustuse kättesaamise järel, et ta kuulas hoolega, mille eest isasid esile tõsteti ja märkas, et enamus sellest oli seotud perevälise tegevuse või siis ametiga.

“Reaalsus on see, et välised asjad võivad sageli saada pereelu vaenlaseks ja ühiskondlikult väga aktiivne inimene ei pruugi olla väga hea ema või isa,” ütles värske tiitlisaaja.

 

Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks isa rolli perekonnas

Lige meenutas, et temalgi oli mingil hetkel valus, kui ta tajus, et “kodus põleb”, sest eelkooliealine laps tunneb tegelikult reaalset puudust isa kohalolekust: “Pidin paika panema, mis on minu jaoks oluline.”

Nii istusid nad abikaasa Moonikaga maha ja mõtlesid läbi, mis on ja mis pole tähtis nende pere jaoks. “Minu esmane ülesanne pole maailma päästa, tähtsaim on armastada oma abikaasat ja lapsi nii, nagu ma oskan ja suudan,” sõnastas Lige tollal paika saanud põhimõtte.

Aasta isa leiab, et laste kasvamine on aeg, kus nad kujunevad ja imevad endasse kõike, millega kokku puutuvad ning just siis peavad nad saama võimalikult palju hoolimist ja armastust oma vanematelt.

Ka Ligede pereansambli loomine oli niiöelda kaks ühes: saab tegeleda oma lemmikhobiga ja olla koos perega. “Me liigume-rändame küll koos, aga pole nii, et isa käib kusagil laulmas ja pere on lihtsalt kaasas – koostegemine liidab pere kokku,” selgitas Timo Lige.

Koosmusitseerimine on Ligede pere jaoks vahva koosolemise aeg, aga üha raskem on kogu perekonda kokku saada, sest vanem tütar Mirjam on juba läinud õppima Tallinna. Siiski käib ta kodus nii tihti kui vähegi võimalik. Isa meelest ongi parim, kui kodust välja läinud laps soovib võimalikult tihti tagasi tulla, sest tunneb, et seda, mida ta kodus koges, ei leia ta mitte kusagilt mujalt.

Muude tegemiste kohta ütles aasta isa, et on püüdnud oma elus teha korrektuure nii, et ka teised tegemised õnnestuvad ilma, et pereelu kannataks.

FastLion CMS

Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks

Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks

Pidulikul sündmusel Käina kultuurikeskuses anti Timo Ligele üle tänukiri ja kingitus, Kalle Talvi tehtud pink Ühispildil olid koos Timoga ka abikaasa Moonika (40) ning lapsed Mirjam (19), Hanna (15) ja Johannes (10) Hiiumaa naiskodukaitsjad valisid tänavuseks Hiiumaa aasta isaks muusikaõpetaja ja kolme lapse isa Timo Lige (40), kes tähtsustab laste kasvatamist ning seab selle olulisemaks vabatahtlikust- ja palgatööst.

Hiiumaa naiskodukaitsjad peavad oluliseks isa rolli perekonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse