Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hiie jaoskonnas algasid ettevalmistused kevadiseks koormusmatkaks Hiie jaoskonnas algasid ettevalmistused Hiie jaoskonna värskelt moodustunud naiskond kogunes 23. jaanuaril Kaiu lasketiiru treeningule, alustades nii ettevalmistumisega mais toimuvaks koormusmatkaks. ← Eelmine Naiskodukaitse käis külas Märjamaal Järgmine → Keha on meil nõder, aga vaim tugev Hiie jaoskonnas algasid ettevalmistused kevadiseks koormusmatkaks

Hiie jaoskonnas algasid ettevalmistused kevadiseks koormusmatkaks

Kaidi Kauffeldt 4. veebr. 2014

Hiie jaoskonna värskelt moodustunud naiskond kogunes 23. jaanuaril Kaiu lasketiiru treeningule, alustades nii ettevalmistumisega mais toimuvaks koormusmatkaks.

Mõte, oma oskuste ja teadmiste proovilepanekust koormusmatkal, tekkis Hiie jaoskonna liikmel Kersti Ojametsal möödunud suvel. Selleks, et mõte teoks saaks, tuli esmalt leida kaaslasi, kellele samuti oma võimete piiride kompimine huvi pakuks. Räägi inimestega võib kokkuvõtteks öelda, sest selgus, et mitmedki meist olid isekeskis neil teemadel mõelnud, kuid põhiküsimus oligi - kellega kampa lüüa. Tänaseks on viis jaoskonna liiget oma jah sõna öelnud ning otsus osalemiseks kindel.

Hiie jaoskonnas algasid ettevalmistused kevadiseks koormusmatkaks
Hiie jaoskonna naised metsalaagris suvel 2013. Foto: Hiie jsk

Oma esimesele treeningule kutsusime Õie Kopli, kes 2013. aasta kevadel ise täiesti uustulnukana osales koormusmatkal, jagama muljeid ja soovitusi matka õnnestumiseks. “Kõige olulisem on toimiv meeskond,“ toonitas Õie mitmel korral.

Samuti soovitas ta rõhku panna erinevatel maastikel orienteerumisele kompassi ja GPS-iga, laskeharjutustele, relvade lahti- ja kokkupanemisele, esmaabile, varustusele ning jalgade hooldusele.

Plaan on peetud ja esimesed matkapäevad kaardi ning kompassiga kodupiirkonna metsades tehtud. Meeskonnaks kasvamise protsess käimas.  Meie naiskond koosneb verivärsketest naiskodukaitse liikmetest, kellel puudub eelnev koormusmatka kogemus. Matkal osalemise eesmärgiks on eelkõige enese proovile panek ning areng nii füüsilises kui vaimses mõttes. Kõige muu kõrval püüame ka Hiie jaoskonna lippu kõrgel hoida.

Koormusmatk on igaaastane Naiskodukaitse võistlus, kus võistkondadel tuleb võistluse jooksul täita mitmeid lisaülesandeid, milleks on näiteks sideülesanne, esmaabi, kaarditundmine, köieharjutus, laskmine jne. Vaenlast imiteerivad kaitseliitlased, kelle tegevusalaks on teesulgude ja vaatluspunktide püstitamine, sildade valvamine, teedel patrullimine ning varitsemine eesmärgiga takistada võistkondade vaba liikumist.

FastLion CMS

Hiie jaoskonnas algasid ettevalmistused

Hiie jaoskonnas algasid ettevalmistused

Mõte, oma oskuste ja teadmiste proovilepanekust koormusmatkal, tekkis Hiie jaoskonna liikmel Kersti Ojametsal möödunud suvel Selleks, et mõte teoks saaks, tuli esmalt leida kaaslasi, kellele samuti oma võimete piiride kompimine huvi pakuks Hiie jaoskonna värskelt moodustunud naiskond kogunes 23. jaanuaril Kaiu lasketiiru treeningule, alustades nii ettevalmistumisega mais toimuvaks koormusmatkaks.

Hiie jaoskonnas algasid ettevalmistused kevadiseks koormusmatkaks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse