Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi aastapäeval Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi Nagu igal aastal, jagub ka Harju ringkonda mitmeid tegevusi sel pidulikul päeval. Järgnevalt on ülevaade jaoskondade ettevõtmistest Eesti Vabariigi 96. aastapäeval, kuid ka eelnevatel päevadel. Pärgade asetamine Kose kalmistul asuvale mälestussambale ← Eelmine Pitkakene Keilas Järgmine → Keilast Titanicule ja tagasi Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi aastapäeval

Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi aastapäeval

Aet Kala, Ave Nael, Diana Mihkelsoo, Pille-Riin Moilanen 26. veebr. 2014

Nagu igal aastal, jagub ka Harju ringkonda mitmeid tegevusi sel pidulikul päeval. Järgnevalt on ülevaade jaoskondade ettevõtmistest Eesti Vabariigi 96. aastapäeval, kuid ka eelnevatel päevadel.

Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi aastapäeval
Keila jaoskonna tõrvikutega rongkäik Keila kooli juures
Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi aastapäeval
KL, NKK ja NK pidulik jalutuskäik Saue linnas

 

Keila jaoskond

 

Keila jaoskond alustas vabariigi aastapäeva tähistamist 16. veebruaril rahvamatkaga admiral Pitka mälestuseks. Rahvamatkalt võttis osa 25 inimest - noorim 1, 3 aastane , vanim 71 aastane. Osalejate hulgas oli üks kodutütar ja üks noorkotkas ning kuus naiskodukaitse liiget.

 

Koos läbiti 5, 4 km pikkune trass Keila linnas. Kõik osalejad said kaasa ka viktoriiniküsimused, mille vastuseid ootasime vabariigi aastapäevani ja kokkuvõtted alles ootavad tegemist. Parimatele vastajatele on auhinnaks omavalmistatud suveniirid.

 

Vabariigi aastapäeva tähistamine jätkus 21. veebruaril. Kaks Keila  jaoskonna juhatuse liiget, üks kodutütar ja kaheksa noorkotkast võtsid osa Keila kooli rongkäigust ja pidulikust aktusest. Naiskodukaitsjad asetasid pärja Keila koolimajale, mis on vabadussõja ausammas.

 

21. veebruari õhtul toimus Keila kultuurimajas pidulik aktus, kust võttis osa kaks naiskodukaitsjat.

 

24.veebruaril osales Keila jaoskond Sauel toimuvas paraadil koos noorte kotkastega.

 

Kose jaoskond

 

Pidupäevale eelneval reedel, 21. veebruaril toimus Kose Gümnaasiumis riigikaitset ja Kaitseliidu noorteorganisatsioone tutvustav kohtumine, kus ettekande tegi Harju Malevast Mait Lambur ning kohal olid ka Kose jaoskonna tulevased noortejuhid  Marili ja Ingrit.

 

Samal õhtul toimunud vabariigi aastapäeva pidulikul aktusel käisid Naiskodukaitse kaunis pidulikus vormis Marge, Kaja, Anneli, Tiiu ja Enna.

 

24. veebruaril kell 10.00-ks oli Kose kalmistule Vabadussõja monumendi juurde kogunenud vallaesindajad - vallavanem Merle Pussak, volikogu esimees Uno Silberg ja valla kultuurinõunik Marit Kottise. Valla esindajad  õnnitlesid  kõiki  kohalviibijaid  Vabariigi sünnipäeva puhul. Tseremoonia algas puhkpilliorkestri muusika saatel hümni laulmisega. Kõne pidas vallavolikogu esimees Uno Silberg. Traditsiooniliselt olid kohal Kose malevkonna kaitseliitlased (9 kaitseliitlast)  ning naiskodukaitsjad (5 naist),  kodutütred ( 2 kodutütart) ning noorkotkad ( 1 noorkotkas). Naiskodukaitsjate esindajatena  asetasid ausamba jalamile pärjad Kose jaoskonna esinaine Kaja-Marit Mander ning aseesinaine Diana Mihkelsoo, pärgade kõrvale panid kodutütred ning noorkotkas põlevad küünlad.

 

Uue ettevõtmisena on Viskla külas on sündinud tore traditsioon – sarnaselt presidendi vastuvõtuga toimub 24.veebruaril külavanema vastuvõtt. Esmakordselt olid külavanema vastuvõtul  ka naiskodukaitsjad – nimelt otsustasid külaseltsi liige  Diana koos  Margega vastuvõtule  ilmuda vormis. Vastuvõtt oli  uhke, külavanema tütar luges ette kõigi saabujate nimed ja tiitlid ning järgnes kätlemine külavanema ning tema abikaasaga.

 

Saue jaoskond

 

Saue naiskodukaitsjad pidasid vabariigi sünnipäeva mitmel moel. Päev algas Korvis küünalde asetamisega kunagise Naiskodukaitse Saue jaoskonna esinaise Hilda Hirse hauale.

 

Kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad korraldasid ka piduliku jalutuskäigu Saue linnas, mis on kindlasti üks omanäolisemaid Eestis.

 

Traditsiooniliselt toimus ka pärgade panek Eesti vabaduse eest võideldes langenuile vastava mälestusmärgi juures., kus kohale  oli tulnud linnarahvas, kõnesid pidasid pastor, linnapea, linnavolikogu esimees.

 

Naiskodukaitse ja Saue kompanii ühine kodumaa sünnipäeva tähistamine oma valmistatud peolauaga on kujunenud juba traditsiooniks – toimus see juba viiendat aastat.

 

Rävala jaoskond

 

Kuusalu ja Kolga kodutütred ja noored kotkad, Rävala jaoskonna naiskodukaitsjad JA Kaitseliidu liikmed võtsid osa Kuusalu valla mälestusmärgile pärgade asetamisest.

Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi aastapäeval
Pärgade asetamine Kose kalmistul asuvale mälestussambale
← Eelmine
Pitkakene Keilas

FastLion CMS

Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi

Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi

Keila jaoskonna tõrvikutega rongkäik Keila kooli juures KL, NKK ja NK pidulik jalutuskäik Saue linnas Keila jaoskond Keila jaoskond alustas vabariigi aastapäeva tähistamist 16 veebruaril rahvamatkaga admiral Pitka mälestuseks Nagu igal aastal, jagub ka Harju ringkonda mitmeid tegevusi sel pidulikul päeval. Järgnevalt on ülevaade jaoskondade ettevõtmistest Eesti Vabariigi 96. aastapäeval, kuid ka eelnevatel päevadel.

Harju ringkonna pidupäevategemised vabariigi aastapäeval

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse