Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Explorer Discoveryks, gloobus tabalukuks – mälumängus juhtub kõike Explorer Discoveryks, gloobus tabalukuks Mis on ühist Fidel Castrol, rahvaautol trabandil, von Trapi pereansamblil ja Davise karikal? Eks ikka see, et kõigi nende kohta annab mälumängu küsimusi mõelda. Teisipäeval, 6. septembril algas taas Märjamaa mälumängu hooaeg ja loomulikult oli juba kolmandat aastat järjest platsis ka Naiskodukaitse võistkond. Lõpetuseks ja peamurdmiseks ka üks mõnus mõistatus: Mis on allikas kuhja otsas? ← Eelmine Laste seikluspäev pakkus rahulolu mitut pidi Järgmine → Meie olime siin Explorer Discoveryks, gloobus tabalukuks – mälumängus juhtub kõike

Explorer Discoveryks, gloobus tabalukuks – mälumängus juhtub kõike

Nele Pernits 13. sept. 2016

Mis on ühist Fidel Castrol, rahvaautol trabandil, von Trapi pereansamblil ja Davise karikal? Eks ikka see, et kõigi nende kohta annab mälumängu küsimusi mõelda. Teisipäeval, 6. septembril algas taas Märjamaa mälumängu hooaeg ja loomulikult oli juba kolmandat aastat järjest platsis ka Naiskodukaitse võistkond.

Explorer Discoveryks, gloobus tabalukuks – mälumängus juhtub kõike
Satelliit Explorer 1. Foto Vikipeediast

Juba esimeses mängus tuli tõdeda, et kaasvõistlejad on suvel veel targemaks läinud ja meie vaatamata sellele, et me püüame pidevalt nii öelda mälumängu silmadega ringi vaadata ja meelde jätta erinevaid fakte, mida ehk võidakse kunagi mälumängus küsida, ei tea ikka veel suurt miskit vene ajaloost, eesti mõistatustest, antiikmütoloogiast ega spordist. Ometi on taas tore targemaks saada ja hasartselt meeskonnakaaslastega arutada, mis võiks olla parim vastus, kui me tegelikult vastust ei tea.

Siit ei pea nüüd järeldama, et me mitte midagi ei tea, vahel me ikka teame ühtteist ka üsna kindlalt, aga enamasti sünnivad õigeks osutuvad vastuses arutluse käigus. Sel korral teadsime me üsna hästi näiteks esimese kolhoosi asutamist, kust saab alguse Suur-Emajõgi, millise Rooma keisri ajal löödi Kristus risti ja veel mõningaid asju.

 

Ka olime me üsna kindlad, et USA esimene orbiidile saadetud satelliit kandis mõnda suurejoonelist nime nagu Freedom, Liberty või muud sarnast. Ometi osutus satelliit meie pakutud Discovery asemel siiski Exploreriks. Samuti osutus Martin Luther King Fidel Castroks, tabalukk gloobuseks ja kortsleht metsmaasika leheks. Muidugi sai ka muud nalja, sest lisaks uutele teadmistele annab mälumäng alati ka ülipositiivse laengu.

 

Lõpetuseks ja peamurdmiseks ka üks mõnus mõistatus: Mis on allikas kuhja otsas?

Järgmine →
Meie olime siin

FastLion CMS

Explorer Discoveryks, gloobus tabalukuks

Explorer Discoveryks, gloobus tabalukuks

Satelliit Explorer 1 Foto Vikipeediast Juba esimeses mängus tuli tõdeda, et kaasvõistlejad on suvel veel targemaks läinud ja meie vaatamata sellele, et me püüame pidevalt nii öelda mälumängu silmadega ringi vaadata ja meelde jätta erinevaid fakte, mida ehk võidakse kunagi mälumängus küsida, ei tea ikka veel suurt miskit vene ajaloost, eesti mõistatustest, antiikmütoloogiast ega spordist Mis on ühist Fidel Castrol, rahvaautol trabandil, von Trapi pereansamblil ja Davise karikal? Eks ikka see, et kõigi nende kohta annab mälumängu küsimusi mõelda. Teisipäeval, 6. septembril algas taas Märjamaa mälumängu hooaeg ja loomulikult oli juba kolmandat aastat järjest platsis ka Naiskodukaitse võistkond.

Explorer Discoveryks, gloobus tabalukuks – mälumängus juhtub kõike

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse