Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Evakuatsioonirühmad panid end proovile suurõppusel Siil 2022 Evakuatsioonirühmad panid end proovile 20. -22. maini toimusid üle-eestilise suurõppuse Siil 2022 raames mitmes kohas ka evakuatsiooniõppused, mida viisid läbi Kaitseliidu evakuatsioonirühmadesse kuuluvad naiskodukaitsjad. Samaaegselt viisid õppuseid läbi Sakala, Põlva, Võrumaa ja Tartu ringkonnad. Sipelgas 2022 osalejad (Foto Kadri Vider) Evakuatsioon Õppused ← Eelmine Sinilillekampaaniaga koguti annetusteks rekordilised 103 000 eurot Järgmine → Naiskodukaitse kutsub ''Ole valmis!'' ohutushoiulaagrisse Evakuatsioonirühmad panid end proovile suurõppusel Siil 2022

Evakuatsioonirühmad panid end proovile suurõppusel Siil 2022

21. mail 2022

20.-22. maini toimusid üle-eestilise suurõppuse Siil 2022 raames mitmes kohas ka evakuatsiooniõppused, mida viisid läbi Kaitseliidu evakuatsioonirühmadesse kuuluvad naiskodukaitsjad. Samaaegselt viisid õppuseid läbi Sakala, Põlva, Võrumaa ja Tartu ringkonnad.

Evakuatsioonirühmad panid end proovile suurõppusel Siil 2022
Põlva ja Võrumaa ringkonna õppuse registreerimislaud (Foto Aike Meekler)

Sakala õppus
Viljandimaal Holstre Koolis toimunud õppusel sai Kaitseliidu Sakala maleva evakuatsioonirühm ülesandeks püstitada evakuatsioonikoht Viljandi linna tabanud ulatusliku elektrikatkestuse pärast, mille tõttu ei tööta vee- ja kanalisatsioonisüsteem. Õppusest võttis osa 28 naiskodukaitsjat. Läbimõeldud ja asjaliku tegutsemisega oli väike koolimaja valmis vastu võtma evakueeritavaid, et pakkuda neile peavarju, joogipoolist, kehakinnitust ja tegevusi ning vajadusel meedikute hoolt.


Esimesena saabus mitu suurperet eri vanuses lastega. Tegevusjuhtidele sai see parajaks katsumuseks korraga suurele hulgale eri vanuses lastele ja noortele tegevusi pakkuda.


Ärevust tekitas ja kiiret reageerimist ootas trepil kokku kukkunud ja teadvuse kaotanud naine. Meditsiinirühma asjalik tegutsemine aitas hädalise jalule ja kiirabi abi ei vajatud. Eraldi tuli tagaukse kaudu koolivõimlasse varjule viia ratastoolis noormees, kuna peasissepääs seda ei võimaldanud.

 

Päästeameti Lõuna päästekeskuse valmisolekubüroo ulatusliku evakuatsiooni nõunik Johannes Komissarov oli ühe päeva osaline evakuatsioonikoha staabi töös koos Naiskodukaitsega ning usub, et ka reaalses kriisiolukorras saadakse üheskoos hakkama. “Mulle jättis Naiskodukaitse ettevalmistus ja tegevuste sisuline läbiviimine väga positiivse mulje,” sõnas Komissarov.

Evakuatsioonirühmad panid end proovile suurõppusel Siil 2022
Sakala naised evakuatsiooniõppusel (Foto Tea Raidsalu)

Evakuatsioonirühmade ühisõppus Põlva ja Võrumaa ringkondades
Põlva ja Võrumaa ringkonnad korraldasid oma evakuatsioonirühmadele ühisõppuse, millest võtsid osa kokku 37 naiskodukaitsjat. Evakueeritavatena osales õppusel pea 40 kohalikku elanikku, sh kohalik vallavanem ja üks valla kriisikomisjoni liige. Peale evakuatsiooniõppust läks töö edasi õppuse süvaanalüüsi ja õpikohtade kaardistamisega järgmiseks korraks.

Evakuatsioonirühmad panid end proovile suurõppusel Siil 2022
Foto Aike Meekler
Evakuatsioonirühmad panid end proovile suurõppusel Siil 2022
Foto Kadri Vider

Sipelgas 2022 õppus Tartumaal
Tartu ringkonnas toimus Elva valla evakuatsiooniõppus Rannu Rahvamajas, õppusest võttis osa 36 Tartu ringkonna naiskodukaitsjat, teist sama paljukest käis läbi kohalikke - evakueeritavaid. Lisaks õppusele toimus ka elanikkonnakaitse infotund, erinevad töötoad Naiskodukaitse, Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Punase Risti ja Elva Vallavalitsuse eestvedamisel. Evakueeritud olid kohalikud inimesed, kes said targemaks ka selles osas, mida erinevad ametiasutused riigis kriisiolukorras teevad.

Evakuatsioonirühmad panid end proovile suurõppusel Siil 2022
Sipelgas 2022 osalejad (Foto Kadri Vider)

FastLion CMS

Evakuatsioonirühmad panid end proovile

Evakuatsioonirühmad panid end proovile

Põlva ja Võrumaa ringkonna õppuse registreerimislaud (Foto Aike Meekler) Sakala õppus Viljandimaal Holstre Koolis toimunud õppusel sai Kaitseliidu Sakala maleva evakuatsioonirühm ülesandeks püstitada evakuatsioonikoht Viljandi linna tabanud ulatusliku elektrikatkestuse pärast, mille tõttu ei tööta vee- ja kanalisatsioonisüsteem Õppusest võttis osa 28 naiskodukaitsjat 20.-22. maini toimusid üle-eestilise suurõppuse Siil 2022 raames mitmes kohas ka evakuatsiooniõppused, mida viisid läbi Kaitseliidu evakuatsioonirühmadesse kuuluvad naiskodukaitsjad. Samaaegselt viisid õppuseid läbi Sakala, Põlva, Võrumaa ja Tartu ringkonnad.

Evakuatsioonirühmad panid end proovile suurõppusel Siil 2022

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse