Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine! Evakuatsioon: see pole käkitegu, Tänavu on Naiskodukaitse ringkondadele antud riikliku tähtsusega ülesanne panna kokku tegevliikmetest evakuatsioonirühmad, mis vajadusel on suutelised kohalikes omavalitsustes moodustama evakuatsioonipunktid ja vastu võtma seal hädasolijaid. Punktid tuleb hoida töös kuni hädaolukorra lahendamine seda nõuab. Foto_Aive Küünarpuu ← Eelmine Lihtsalt, MEIE MARE! Järgmine → Lääne ringkonna uus esinaine on Eda Loik Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine!

Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine!

18. märtsil 2019

Tänavu on Naiskodukaitse ringkondadele antud riikliku tähtsusega ülesanne panna kokku tegevliikmetest evakuatsioonirühmad, mis vajadusel on suutelised kohalikes omavalitsustes moodustama evakuatsioonipunktid ja vastu võtma seal hädasolijaid. Punktid tuleb hoida töös kuni hädaolukorra lahendamine seda nõuab.

Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine!
Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine. Foto_ Heli Tuisk

NKK Lääne ringkonna naised, kes mullu suurõppuse „Siil“ raames olid tegevad evakuatsioonipunktide korraldamisega on ka edaspidi käinud erinevatel selle ala õppustel, ennast täiendanud, kogunesid 16. aprilli pärastlõunal Hiiu Malevkonna staapi Kärdlas.

 

Möödunud aasta suurõppusel „Siil 2018“ korraldasid meie naised 3 evakuatsioonipunkti: Hiiumaal, Haapsalus ja Lõuna-Läänemaal. 16.-17. märtsil toimus Lääne ringkonna evakuatsioonigrupi õppepäev Hiiumaal. Kokkusaamine algaski ausa aruteluga eelmise aasta evakuatsioonipunktides saadud kogemustest.

 

Vestluse käigus tõime välja palju õpikohti ja esitasime endile küsimuse: „Kogemused on, aga kuidas tulevikus paremini edasi minna!?“ Loodavatesse evakuatsioonirühmadesse on ette nähtud kindlad ametikohad. Keeruliseks ülesandeks võib saada nende kohtade täitmine. Alustada tuleb intensiivse sihtvärbamisega nii olemasolevate liikmete hulgast kui ka leida uusi liikmeid, kes oleksid oma oskuste ja võimete poolest potentsiaalsed evakuatsioonirühma liikmed.

 

Mõni päev tagasi saime kirjad Siseministeeriumist, kus teavitati, et iga eesti inimene  saab ennast virtuaalselt, aga soovi korral ka paberkandjal, kurssi viia käitumisjuhistega kriisiolukordades. Naiskodukaitse tegevliikmetest koosnevad evakuatsioonirühmad saavad kindlasti olema asendamatuteks abilisteks Politsei- ja Piirivalveameti ja kohalike omavalitsuste poolt korraldatud evakuatsiooni läbiviimisel. Kuidas vastastikune koostöö toimima hakkab on järgmise õppepäeva sisuks.

 

Pühapäeva hommikupoole harjutasime evakuatsioonirühma võimalikku tööd evakuatsioonipunktis. Läbimängu käigus kogesime, et EVAK punkti töö korraldamine pole sugugi lihtne tegevus. Korraga võib kohale tulla hulk hädasolijaid, kes vajavad erinevat abi. Piisava tähelepanuta evakuatsioonipunktis võib halva tööorganiseerimise, abistajate vähesuse ja nõrga ettevalmistuse tõttu tekkida suur kaos.

 

Kokkusaamine lõppes kokkuvõtete tegemise ja esimeste sammude plaanimisega EVAK rühmade komplekteerimisel. Oluline on kaasata ka NKK toetajaliikmeid rühmatöös. Esimesed sammud rühmade moodustamiseks oleksid tugevate juhtide ning koostöö- ja arenemisvõimeliste liikmete leidmine. Koostöös Lääne maleva, Politsei- ja Piirivalveameti ning kohalike omavalitsustega on plaan harjutada evakuatsioonipunktide tegevust suurõppusel „Orkaan 14“ nii Lääne- kui Hiiumaal.

 

Kuigi õppusel esialgu tundus, et EVAK rühmade moodustamine meie ringkonnas saab olema päris kõva pähkel, oleme valmis andma endast parima, et saada kokku koostöövalmid ja tõhusalt toimivad rühmad.

 

Kohtume õppustel!

Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine!
Staabimeeskond võtab vastu esimesi kannatanuid. Foto_Aive Küünarpuu
Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine!
Toitlustusmeeskond on katnud lau, et kõht saaks kinnitust. Foto_ Aive Küünarpuu
Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine!
Meditsiinimeeskond annab esmaabi. Foto_Aive Küünarpuu

FastLion CMS

Evakuatsioon: see pole käkitegu,

Evakuatsioon: see pole käkitegu,

Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine Foto_ Heli Tuisk NKK Lääne ringkonna naised, kes mullu suurõppuse „Siil“ raames olid tegevad evakuatsioonipunktide korraldamisega on ka edaspidi käinud erinevatel selle ala õppustel, ennast täiendanud, kogunesid 16 Tänavu on Naiskodukaitse ringkondadele antud riikliku tähtsusega ülesanne panna kokku tegevliikmetest evakuatsioonirühmad, mis vajadusel on suutelised kohalikes omavalitsustes moodustama evakuatsioonipunktid ja vastu võtma seal hädasolijaid. Punktid tuleb hoida töös kuni hädaolukorra lahendamine seda nõuab.

Evakuatsioon: see pole käkitegu, vaid kõrgel tasemel logistikaülesande lahendamine!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse