Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Evakuatsioon on alati ootamatu, aga selleks tuleb valmistuda Evakuatsioon on alati ootamatu, „Esimestele naistele helistasin täna hommikul kell 04. 30 paiku,“ alustab Rapla ringkonna evakuatsioonirühma esinaine Kätlin Kiis kirjeldades päeva, kus Kehtna Põhikooli ruumides käib asjalik askeldamine ja sagimine. Koolimaja kaardistatakse kiirelt võimaliku evakuatsioonikohana, valmistatakse ette ning juba enne keskpäeva ollakse valmis vastu võtma esimesi abivajajaid. Tegutsevad turvavestides Rapla naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased. ← Eelmine Rapla naised tõid koormusmatkalt kulla, neljanda koha ja väärt kogemuse Järgmine → Rapla Raju möllas Alust Varbolani Evakuatsioon on alati ootamatu, aga selleks tuleb valmistuda

Evakuatsioon on alati ootamatu, aga selleks tuleb valmistuda

Liina Langi 15. juunil 2021

„Esimestele naistele helistasin täna hommikul kell 04.30 paiku,“ alustab Rapla ringkonna evakuatsioonirühma esinaine Kätlin Kiis kirjeldades päeva, kus Kehtna Põhikooli ruumides käib asjalik askeldamine ja sagimine. Koolimaja kaardistatakse kiirelt võimaliku evakuatsioonikohana, valmistatakse ette ning juba enne keskpäeva ollakse valmis vastu võtma esimesi abivajajaid. Tegutsevad turvavestides Rapla naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased.

Evakuatsioon on alati ootamatu, aga selleks tuleb valmistuda

Looduskatastroofi või pikemaajalise kriisiga toimetulemiseks võivad kodanikud vajada evakueerimist. Selle ülesande on riik pannud Kaitseliidule ning Rapla naiskodukaitsjate evakuatsioonigrupp on juba enam kui kaheaastane. „Me peame olema valmis vajadusel kahe tunni jooksul korraldama sadadele inimestele peavarju ja turvalisust. Peame olema ka valmis, et seda teha näiteks terve nädal järjepanu,“ selgitab Kiis. „Tänane õppus keskendub evakuatsioonipunkti ülespanemisele, meeskonnatöö kokkuharjutamisele ja töö sujuvuses võimalike kitsaskohtade leidmisele. Me saame hakkama!“

Evakuatsioon on alati ootamatu, aga selleks tuleb valmistuda

Aasta lõpuks saavad maakonnas kaardistatud kõik kohalike omavalitsuste poolt väljapakutud hooned, mida vajadusel evakuatsioonikohana kasutatakse. Need majad peavad võimaldama tagada inimestele toitlustamise, pesemis-,  hügieeni- ja magamisruumid. Tuleb toime tulla nii rahvamassiga, kui ka erivajaduste või terviserikkega kodanikega. Nii harjutati läbimängimise käigus, kuidas saada hakkama umbkeelse välismaalase, joobes isiku, laste ja vanainimestega, kuid ka pretensioonika lärmitsejaga. Kuna rolle kehastasid grupi liikmed ise, tekitas see elevust ja palju põnevaid hetki.

Evakuatsioonipunkti ülespanemine vajab suurt ettenägemise oskust,  Mitmed rühma liikmed on osalenud ka ringkondadeülestel suurematel õppustel. Samas oli ka neid, kes harjutasid esmakordselt. „Täna on õppus hästi sujunud. 29st inimesest oli valmisolek kohale tulla 26-l. Läbimängimisel väljatulnud raskused on meie õppimise kohad,“ võtab Kätlin Kiis päeva kokku.

Evakuatsioon on alati ootamatu, aga selleks tuleb valmistuda

FastLion CMS

Evakuatsioon on alati ootamatu,

Evakuatsioon on alati ootamatu,

Looduskatastroofi või pikemaajalise kriisiga toimetulemiseks võivad kodanikud vajada evakueerimist Selle ülesande on riik pannud Kaitseliidule ning Rapla naiskodukaitsjate evakuatsioonigrupp on juba enam kui kaheaastane „Esimestele naistele helistasin täna hommikul kell 04.30 paiku,“ alustab Rapla ringkonna evakuatsioonirühma esinaine Kätlin Kiis kirjeldades päeva, kus Kehtna Põhikooli ruumides käib asjalik askeldamine ja sagimine. Koolimaja kaardistatakse kiirelt võimaliku evakuatsioonikohana, valmistatakse ette ning juba enne keskpäeva ollakse valmis vastu võtma esimesi abivajajaid. Tegutsevad turvavestides Rapla naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased.

Evakuatsioon on alati ootamatu, aga selleks tuleb valmistuda

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse