Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esimene Märjamaa Mäger tõi rahva liikuma Esimene Märjamaa Mäger tõi Laupäeval, 20. oktoobril said kõik ümbruskonna liikumissõbrad võimaluse olla osake ajaloost ja osaleda esimesel Märjamaa Mägra rahvamatkal. Mägra matka kutsusid ühisel jõul ellu Märjamaa naiskodukaitsjad, noortekeskus ja Kaitseliidu Rapla malev, ikka selleks, et kohalikel oleks motivatsiooni looduses liikuda ning pere ja sõpradega koos matkamist nautida. Koostöö Matkamine ← Eelmine Loomisel on Naiskodukaitse Kohila jaoskond Järgmine → Loodi Kohila jaoskond! Esimene Märjamaa Mäger tõi rahva liikuma

Esimene Märjamaa Mäger tõi rahva liikuma

Nele Pernits 24. okt. 2018

Laupäeval, 20. oktoobril said kõik ümbruskonna liikumissõbrad võimaluse olla osake ajaloost ja osaleda esimesel Märjamaa Mägra rahvamatkal. Mägra matka kutsusid ühisel jõul ellu Märjamaa naiskodukaitsjad, noortekeskus ja Kaitseliidu Rapla malev, ikka selleks, et kohalikel oleks motivatsiooni looduses liikuda ning pere ja sõpradega koos matkamist nautida.

Huvi matka vastu oli suur – tuldi ka Raplast ja Harjumaalt ning osalejaid sai kokku üle 100. Suur matkajate hulk oli korraldajate meeldivaks üllatuseks, sest esmakordselt toimuva üritusega võib ka hoopis vastupidi minna. Iga matkaline sai valida 7-kilomeetise ja 17-kilomeetrise raja vahel ning kes soovis sai raskuseks suure kotigi kaasa võtta. Päev oli päikeseline ja otsekui matkamiseks loodud. Päeva avasõnad ütles Kaitseliidu Rapla maleva pealik kolonel-leitnant Meelis Pernits, kes avaldas lootust, et see ei jää mitte viimaseks Mägra matkaks, vaid sellest saab alguse iga-aastane traditsioon.

Esimene Märjamaa Mäger tõi rahva liikuma
Esimene Märjamaa Mäger tõi rahva liikuma

Ja juba jooksidki viimased stardieelsed sekundid ning matkaliste vool läks Järta tervisespordikeskusest liikvele - oli mehi, oli naisi, oli väikeseid ja suuremaid lapsi ning oli ka neljajalgseid sõpru. Matkarajad kulgesid mööda metsateid  ja väikeseid külateid. Umbes pooled liikumissõbrad seadsid sammud lühemale ja pooled pikemale rajale.

Esimene Märjamaa Mäger tõi rahva liikuma

Vähem või rohkem kilomeetreid imelises sügiseses looduses ja juba ootaski finish. Osad lõpetajad olid endast rohkem rajale jätnud ja teised vähem, aga rõõmsad ja punapõsksed ning iseenda üle uhked olid kõik. Iga osaleja sai autasustatud Märjamaa Mägra medali ja diplomiga. Lõpetajaid ootas väike eine ja võimalus sooja tee kõrval oma matkamuljeid vahetada. Ja neid muljeid juba jagus – kes leidis kastme jagu kukeseeni, kes pööras nooltega tähistatud rajalt kogemata kõrvale, kes astus poriauku, kes oli lihtsalt väga ülevas meeleolus.

Vaadates lõpetajate rahulolevaid nägusid ja kuulates rõõmsaid muljeid, ei jää ka korraldajatel muud üle, kui üksteisele noogutada, et küll tuleb ka Märjamaa Mäger 2019.

Rahvamatkale andis jõudu ka Märjamaa valla mittetulundusliku tegevuse toetus.

FastLion CMS

Esimene Märjamaa Mäger tõi

Esimene Märjamaa Mäger tõi

Huvi matka vastu oli suur – tuldi ka Raplast ja Harjumaalt ning osalejaid sai kokku üle 100 Suur matkajate hulk oli korraldajate meeldivaks üllatuseks, sest esmakordselt toimuva üritusega võib ka hoopis vastupidi minna Laupäeval, 20. oktoobril said kõik ümbruskonna liikumissõbrad võimaluse olla osake ajaloost ja osaleda esimesel Märjamaa Mägra rahvamatkal. Mägra matka kutsusid ühisel jõul ellu Märjamaa naiskodukaitsjad, noortekeskus ja Kaitseliidu Rapla malev, ikka selleks, et kohalikel oleks motivatsiooni looduses liikuda ning pere ja sõpradega koos matkamist nautida.

Esimene Märjamaa Mäger tõi rahva liikuma

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse