Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Eesti lipu 130. sünnipäev Eesti lipu 130 sünnipäev 4. juunil tähistasime Eesti lipu 130. sünnipäeva. Keila jaoskond osales Eesti Lipu Seltsi korraldatud pidulikul riigilipu heiskamise tseremoonial Toompeal Kuberneri aias. ← Eelmine Mets + laager = metsalaager Järgmine → Naiskodukaitse Kose jaoskond pärandipäeval Eesti lipu 130. sünnipäev

Eesti lipu 130. sünnipäev

Evely Sagor

4. juunil tähistasime Eesti lipu 130. sünnipäeva. Keila jaoskond osales Eesti Lipu Seltsi korraldatud pidulikul riigilipu heiskamise tseremoonial Toompeal Kuberneri aias.

Eesti lipu 130. sünnipäev
Foto: Evely Sagor
Eesti lipu 130. sünnipäev
Foto: Evely Sagor

4.juuni varahommik, kell 4:30 äratuskell helises ja aeg oli ärgata.

 

Keila tublid kodutütred ja noor kotkas ärkasid hommikul 4.45, et õigeks ajaks Tallinnasse, Toompeale  kohale jõuda. Ärgata oli raske, aga hommik oli seda väärt.

 

Sõitsime Keilast välja 5:15, päike oli juba tõusnud, sooja oli +15 kraadi, taevas olid mõned üksikud pilved. Aimasime, et täna tuleb ilus ja soe ilm ning vihma sadama ei hakka. Olime esimestena Toompeal kell 6:00 kohal, aga eks kaugema kandi inimesed peavadki aegsasti kohal olema. 

 

Eesti lipu külastamine Pika Hermanni torni tipus

 

Peale tseremoonia lõppu avati kell 7:30 Pika Hermanni torn külastajatele. Külalised kutsuti torni Kuberneri aiast elavas järjekorras. Korraga pääses torni ligi 30. soovijat. Lossi sissepääsu juures oli Eesti lipu lugu tutvustav kokkuvõtlik näitus. Pärast torniskäiku said külastajad kingituseks sinimustvalge käsilipu või rinnamärgi.

 

Tornis käidud. Vaade, mis sealt avanes nähtud, kingituseks saadud lipukesed käes lehvimas, laskusime Toompealt alla, sest aeg oligi sammud kodu poole seada.

 

Õhtul, kui kella osutid näitasid 22:30 oli minu väike noor kotkas vaatamata väga varasele ärkamisele ikka veel üleval ja ei olnud tahtmist magama minna. Tunnike hiljem rauges ka tema jõud ja väsimus sai võitu ning uinus. Väga tore päev oli.

Eesti lipu 130. sünnipäev
Foto: Evely Sagor
Eesti lipu 130. sünnipäev
oto: Evely Sagor

Lipuvärvimismaraton: Tallinna loomaaias valmis pikim Eesti lipp

 

Lipuvabrik korraldas Tallinna loomaaias lastekaitsepäeval, 1. juunil algusega kell 12:00 lipuvärvimismaratoni, mille käigus valmis maailma pikim Eesti lipp. Sündmus tähistas Eesti lipu 130. ja Lipuvabriku 20. sünnipäeva.

 

01.juuni püstitati Tallinna loomaaias lipurekord, Eesti lipu 130. sünnipäeva puhul. Kel soovi, sai ka ise sellest osa võtta. Keila jaoskonna naiskodukaitse liige ja noor kotkas kasutasid seda võimalust ning meie nimed on leitavad lipu 169 .– 170. meetri tähise vahel. Lipuvabriku arendusjuhi sõnul sai maailma pikim Eesti lipp 181 meetrit pikk.

 

Pikimat lippu saab vaadata Eesti lipu muuseumis Otepääl. 

 

FastLion CMS

Eesti lipu 130 sünnipäev

Eesti lipu 130 sünnipäev

Foto: Evely Sagor Foto: Evely Sagor 4 juuni varahommik, kell 4:30 äratuskell helises ja aeg oli ärgata 4. juunil tähistasime Eesti lipu 130. sünnipäeva. Keila jaoskond osales Eesti Lipu Seltsi korraldatud pidulikul riigilipu heiskamise tseremoonial Toompeal Kuberneri aias.

Eesti lipu 130. sünnipäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse