Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Eesti keelt tuleb väärtustada, hoida - see algab kodudest Eesti keelt tuleb väärtustada, 13. märtsil 2018 toimus Harju ringkonna avalike suhete grupi üldkoosolek, kus vaadati tagasi möödunud aastal tehtule ja seati sihte käesolevaks aastaks. Toimusid ka valimised, mille käigus ühel meelel uuendati avalike suhete grupi juhi Veronika Isbergi mandaati. Grupijuhi abideks said Ave Nael, Marje Verbo, Liisi Kirch ja Ene Lill. märtsil süüdati üle Eesti küünlad, et mälestada märtsiküüditamise ohvreid Eesti keelt tuleb väärtustada, hoida - see algab kodudest

Eesti keelt tuleb väärtustada, hoida - see algab kodudest

Marje Verbo 14. märtsil 2018

13. märtsil 2018 toimus Harju ringkonna avalike suhete grupi üldkoosolek, kus vaadati tagasi möödunud aastal tehtule ja seati sihte käesolevaks aastaks. Toimusid ka valimised, mille käigus ühel meelel uuendati avalike suhete grupi juhi Veronika Isbergi mandaati. Grupijuhi abideks said Ave Nael, Marje Verbo, Liisi Kirch ja Ene Lill.

Eesti keelt tuleb väärtustada, hoida - see algab kodudest
Foto: Veronika Isberg

Veronikale omaselt ei puudunud õhtust ka üllatus - Ühendkuningriigis elav naiskodukaitsja Eda Põldma oli saatnud avalike suhete grupile südamliku tervituskirja, mis koosolekul ette loeti. Oma kirjas jutustas Eda, kuidas temast on välismaal elades saanud eesti keele kandja ja õpetaja. Ta rõhutas isamaalisuse ja emakeele hoidmise tähtsust ning soovis kõigile selleks tahet ja jaksu.

 

Emakeele lainel jätkasime ka peale koosoleku lõppu. Emakeelepäeva eel rääkis meile suulisest ja kirjalikust eneseväljendamisest, sagedasematest vigadest avalikus keeleruumis, stiilitasanditest tarbekirjades ja sotsiaalmeedia keelekasutuses karismaatiline emakeeleõpetaja, Emakeele seltsi liige ja Emakeeleõpetajate seltsi liige Piret Järvela.

 

Rõõmustava uudisena selgus, et meie keele terviseprognoos on üsna lootusrikas. Kuigi tänapäeval, vastupidiselt saksa ja nõukogude ajale, puudub sisemine vastupanu võõrkeele pealetungile ja sageli kardame oma keele ja kultuuri säilimise pärast, on eesti keele seisund päris hea. Eesti keel paikneb maailma keelte hulgas esisajas ja meil on heal tasemel keeletehnoloogia. Just viimane aitab tagada, et meie keel igapäevaelu globaliseerumise ja arvutiseerumise käigus ei hääbuks.

 

Eesti keelt tuleb väärtustada, hoida - see algab kodudest. Oluline roll on igal keele kandjal.  Mõtleme, mida ütleme ja kirjutame, sobitame stiile sihtgruppidega, jätame ära tühisõnad ja kantseliidi, oleme õigekeelsed ning kasutame kirjavahemärke - sellega austame nii meie keelt, suhtluspartnereid kui iseennast.

 

Head emakeelepäeva meile kõigile!

Eesti keelt tuleb väärtustada, hoida - see algab kodudest
Foto: Veronika Isberg

FastLion CMS

Eesti keelt tuleb väärtustada,

Eesti keelt tuleb väärtustada,

Foto: Veronika Isberg Veronikale omaselt ei puudunud õhtust ka üllatus - Ühendkuningriigis elav naiskodukaitsja Eda Põldma oli saatnud avalike suhete grupile südamliku tervituskirja, mis koosolekul ette loeti Oma kirjas jutustas Eda, kuidas temast on välismaal elades saanud eesti keele kandja ja õpetaja 13. märtsil 2018 toimus Harju ringkonna avalike suhete grupi üldkoosolek, kus vaadati tagasi möödunud aastal tehtule ja seati sihte käesolevaks aastaks. Toimusid ka valimised, mille käigus ühel meelel uuendati avalike suhete grupi juhi Veronika Isbergi mandaati. Grupijuhi abideks said Ave Nael, Marje Verbo, Liisi Kirch ja Ene Lill.

Eesti keelt tuleb väärtustada, hoida - see algab kodudest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse