Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Avalike suhete võistluse võitis teist korda järjest Tartu ringkond Avalike suhete võistluse võitis Nädalavahetusel toimunud Naiskodukaitse avalike suhete võistluselt viis võidu koju Tartu ringkond. Naised panid oma võimed proovile nii Naiskodukaitse tundmises, organisatsiooni esitlemises kui ka kirja- ja fototöös. Avalikud suhted Võistlused ← Eelmine Sirle Baldesport-Märss militaarsel kutseoskusvõistlusel Lapimaal Järgmine → Naiskodukaitsja valiti Kaitseliidu vanematekogu liikmeks Avalike suhete võistluse võitis teist korda järjest Tartu ringkond

Avalike suhete võistluse võitis teist korda järjest Tartu ringkond

Triinu Küünal, Jõgeva ringkonna avalike suhete grupi juht 27. mail 2013

Nädalavahetusel toimunud Naiskodukaitse avalike suhete võistluselt viis võidu koju Tartu ringkond. Naised panid oma võimed proovile nii Naiskodukaitse tundmises, organisatsiooni esitlemises kui ka kirja- ja fototöös.

Seekord oli korraldajaks Jõgeva ringkond ja võistlus erines tavapärasest formaadist. Korraldajate eesmärk oli läbi võistluse anda võistlejatele lisaks võistluspingele ka uusi teadmisi ja kogemusi. Nii ei piirdutud sel nädalavahetusel vaid Kirna õppekeskuses viibimisega ja teadmiste testimisega, vaid tutvuti ka erinevate Jõgevamaa vaatamisväärsustega, ettetulnud võistlusülesandedki olid mitmekesised ja igal võimalikul moel midagi uut pakkuvad.

 

Võistlejate kodutöö pani kohtunikud raskesse olukorda

 

Koduseks ülesandeks said võistlejad taaslavastada etteantud ajaloolised fotod. Laekus uskumatuid töid, mis kohtunike töö muidugi raskeks tegi. Ekspertidena osalesid hindamisel rahvusvaheliselt tunnustatud fotograafid Marjana ja Kalmer Lehepuu.

 

Reede õhtul peale avamist ja võistlustingimuste tutvustamist avanes võistlejatel võimalus väikeseks muusikaliseks vahepealaks, mida pakkus Jõgeva maleva kaitseliitlane Mikk Lind. Kitarrihelid, tuttavad ja tuttuued lood kõlasid õhustikkuloovalt militaartelgis ja hoolimata piinavatest sääskedest nauditi head muusikat südamest.

 

Meeleolukad võistluspunktid Jõgevamaa eri paikades

 

Laupäev kujunes kõige meeleolukamaks, kuna sellesse päeva oli planeeritud kõige rohkem elamusi ja võistlusi. Palamusel tuletati meelde ja saadi uusi teadmisi sealse muuseumi poolt läbi viidud „Kiire-jooksul”. Palamuselt suunduti Eesti muinasaega ja Kassinurme linnamägedes ootas võistlejaid maastikumäng, kus punktiülesannetes tuli tunda ringkondade esinaisi ja lippe, organisatsiooniga seotud inimesi, treenida mälu KIM-testis ja silmamõõtu pikkuste hindamisel. Ringreisi viimase punktiga siirduti varauusaega, et tutvuda Laiuse lossi müstiliste varemetega. Ent see polnud eesmärk omaette. Ülesandeks varemete vahel oli hoopiski jälgida Põltsamaa Üksikkompanii meeste demonstratsioonlahingut, mille kohta hilisõhtuks reportaa¾ ja pressifotod esitada tuli.

 

Kirnale tagasi jõudes pandi ajalooviktoriinis proovile võistkondade oskus internetiavarustest vajalikku infot leida. Näiliselt lihtne ülesanne pakkus pinget kogu etteantud ajaks.

Avalike suhete võistluse võitis teist korda järjest Tartu ringkond
Võistlejate ülesandeks oli kirjutada näidislahingust reportaa¾. Foto: Liina Laurikainen
Avalike suhete võistluse võitis teist korda järjest Tartu ringkond
Messibokside lavastamisel sai kasutada ainult käepäraseid materjale. Foto: Liina Laurikainen

*

Võistlus kulmineerus messibokside lavastamisega

 

Pühapäeval pandi viimase ülesandena varem väljaloositud teemadele vastavalt üles messiboksid ja ekspertkohtunik Rainer Kerge (Õhtuleht), peakohtunik Liivi Reinhold (Kaitse Kodu!) ning aukohtunik Airi Tooming andsid võistlejatele väärtuslikku ja väga professionaalset  tagasisidet nii reportaa¾ide kui messibokside kohta.

 

Tulemused

 

Kogu võistlus oli äärmiselt meeleoluks ja pingevaba. Kuid lõpuks löödi ikkagi punktid kokku. 2013. aasta Ajaloo- ja avalike suhete erialavõistluse võitjaks osutus Tartu ringkonna võistkond (Piret Konsin, Liina Pärnamäe, Eha Jakobson), teise koha saavutas Tallinna ringkond (Eveli Nõgu, Elisa Jakson, Üve Maloverjan) ning kolmanda Sakala ringkond (Lembe Lahtmaa, Ene Sügav, Jane Särg). Siiski võib öelda, et iga võistkond oli millegi poolest eriline ja silmapaistev, nii et tegelikult kaotajaid sellel võistlusel kindlasti polnud.

 

Jõgeva ringkond tänab Liivi Reinholdi ja Rainer Kerget väga asjatundliku kohtunikutöö eest, Jõgeva maleva kaitseliitlasi elamusipakkuva lahingu eest, Palamuse muuseumit ja Jõgeva Metsaseltsi koostöö eest, Jaana Sepperit, Põltsamaa Muuseumi, SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskust ja Kaitse Kodu! toimetust auhinnakasti täiendamise eest, Kati Kohvikut (Põltsamaa) maitsvate pirukate ja kookide eest ning kogu abiväge, kes võistluse kordaminekusse oma panuse andsid.

FastLion CMS

Avalike suhete võistluse võitis

Avalike suhete võistluse võitis

Seekord oli korraldajaks Jõgeva ringkond ja võistlus erines tavapärasest formaadist Korraldajate eesmärk oli läbi võistluse anda võistlejatele lisaks võistluspingele ka uusi teadmisi ja kogemusi Nädalavahetusel toimunud Naiskodukaitse avalike suhete võistluselt viis võidu koju Tartu ringkond. Naised panid oma võimed proovile nii Naiskodukaitse tundmises, organisatsiooni esitlemises kui ka kirja- ja fototöös.

Avalike suhete võistluse võitis teist korda järjest Tartu ringkond

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse