Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Avalike suhete grupijuhtide õppepäevad Viljandis Avalike suhete grupijuhtide õppepäevad 13. -15. novembrini toimusid Viljandis Naiskodukaitse avalike suhete grupijuhtide õppepäevad, millest võttis osa üle kahekümne aktiivse naiskodukaitsja. Saabusime Viljandisse reede õhtul, mil toimus ekskursioon kesklinnas Sakala ringkonna esinaise Eda Kivisilla juhtimisel. Nii mõnelegi oli see üldse esmakordne tutvumine Viljandiga. Üritust iseloomustab hästi Saaremaa ringkonna liikme Anni Murd öeldu: „Mul ei hakanud kordagi igav!“ Avalikud suhted ← Eelmine Kurk põske ja korras! Järgmine → Naiskodukaitse juhid õppisid üksteiselt Avalike suhete grupijuhtide õppepäevad Viljandis

Avalike suhete grupijuhtide õppepäevad Viljandis

Ave Paavo, Alutaguse ringkond 23. nov. 2015

13.-15. novembrini toimusid Viljandis Naiskodukaitse avalike suhete grupijuhtide õppepäevad, millest võttis osa üle kahekümne aktiivse naiskodukaitsja. Saabusime Viljandisse reede õhtul, mil toimus ekskursioon kesklinnas Sakala ringkonna esinaise Eda Kivisilla juhtimisel. Nii mõnelegi oli see üldse esmakordne tutvumine Viljandiga.

Laupäva hommikut alustas Järva ringkonna Naiskodukaitse instruktor Taive Saar, kes andis näpunäiteid  meediaplaani koostamiseks. Loodetavasti on järgmisel aastal kõikidel ringkondadel koostatud korrektne meediaplaan..

 

Avalike suhete grupi populariseerimist liikmete seas ning meeskonnatunde loomise arutelu juhtis Naiskodukaitse esinaine Airi Tooming. 2014. aasta uuringust nähtus, et mitmes ringkonnas on vajadus avalike suhete grupi töö parandamiseks. Õppepäevadel osalejad pakkusid lahenduseks erinevaid võimalusi: koolitusi, tihedamat omavahelist suhtlemist, tööde paremat jaotust, vajadusel ka grupi liikmete vahetust jne.

 

Seejärel viis tee meid Viljandi Kuku raadio toimetusse. Meid tervitas reporter Kaie Mölter, kes ootamatult teatas: „Hetke pärast läheme otse-eetrisse!“ ning asus meid järgemööda intervjueerima. Ei saa salata, et olime ehmunud ning mikrofoni ees ei tulnud jutt igakord nii sorav kui oleksime soovinud. Õnneks selgus, et päris otse-eetrisse meie vastused ei lähe, aga saime teadmise, mis juhtub, kui  ootamatult mikrofon nina ette pannakse!

Avalike suhete grupijuhtide õppepäevad Viljandis
Ootamatu intervjuu Viljandi Kuku raadio stuudios.

Raadiotoimetusest siirdusime Viljandi ajalehe „Sakala“ toimetusse, kus meid võttis vastu keeletoimetaja Maarja Möldre. Õnneks ei pandudki meid artikleid kirjutama, vaid saime hoopis teada,  milliseid protsesse läbides ajaleht sünnib. Andsime ka naiskodukaitsjate panuse „Sakala“ veebilehte edastades esimesel õhtul pildistatud erilise foto keskväljakul asuvast Jakobsoni kujust.

 

Jõudes tagasi õpperuumidesse, andis Airi Tooming kõigile tehtud raadiointervjuu kohta personaalse tagasiside ning jagas hulga praktilisi näpunäited, kuidas sellises olukorras käituda. Ei tohi me ju hetkekski unustada, et oleme kõik organisatsiooni „visiitkaardid“.

 

Päev jätkus Naiskodukaitse instruktori Eveli Nõgu eestvedamisel teemaga „PR telgi aktiivsed tegevused“. Jagunesime gruppideks ning eesmärk oli välja mõelda etteantud sihtgrupile sobivad tegevused. Rühmatööde tulemusena tekkisid reaalselt kasutatavad kavad üritustel osalemiseks.

 

Pika õppepäeva järel oli osalejatel võimalus käia koolituspaigaks oleva Viljandi Jahimeeste Liidu maja saunas ning toimus lõbus vestlusring koos Naiskodukaitse teemalise lauamängu mängimisega.

Avalike suhete grupijuhtide õppepäevad Viljandis
Ühisel jõul!

Pühapäeva esimeseks teemaks oli Naiskodukaitse sümboolikakord ning Eveli Nõgu juhtimisel toimus sümboolikakorra arutelu, esitati küsimusi ning tehti ettepanekuid Naiskodukaitse visuaalse märgatavuse parandamiseks tulevikus.

Seejärel jagas vajalikke näpunäiteid plakatite kujundamise üldiste põhitõdede kohta TÜ Viljandi kultuuriakadeemia lektor Katri Smitt. Pärast teoreetilisi teadmisi analüüsisime ka mõningaid Naiskodukaitse juba valminud plakateid. Saime plakatite tegemiseks kolm põhisoovitust:  ärata tähelepanu, tee info vastuvõtt mugavaks ja eristu konkurentidest!

 

Lõputeemana andis Eveli Nõgu ülevaate hiljuti läbiviidud küsitlusest viimasel ajal Naiskodukaitsega liitunud liikmete hulgas. Mõni kanal, kust liitunud olid väidetavalt Naiskodukaitse kohta infot saanud, tuli osalejatele üllatusena, kuid pakkus suuniseid edaspidiseks, milliseid kanaleid Naiskodukaitse tegevuse tutvustamiseks on mõttekas kasutada.   

 

Sakala ringkonna poolt läbiviidud õppepäevad olid korraldatud professionaalselt, valitud teemad olid huvitavad ning praktilised ning andsid osalejatele uut motivatsiooni ja tõstsid grupi ühistunnet. Üritust iseloomustab hästi Saaremaa ringkonna liikme Anni Murd öeldu: „Mul ei hakanud kordagi igav!“

 

FastLion CMS

Avalike suhete grupijuhtide õppepäevad

Avalike suhete grupijuhtide õppepäevad

Laupäva hommikut alustas Järva ringkonna Naiskodukaitse instruktor Taive Saar, kes andis näpunäiteid meediaplaani koostamiseks Loodetavasti on järgmisel aastal kõikidel ringkondadel koostatud korrektne meediaplaan 13.-15. novembrini toimusid Viljandis Naiskodukaitse avalike suhete grupijuhtide õppepäevad, millest võttis osa üle kahekümne aktiivse naiskodukaitsja. Saabusime Viljandisse reede õhtul, mil toimus ekskursioon kesklinnas Sakala ringkonna esinaise Eda Kivisilla juhtimisel. Nii mõnelegi oli see üldse esmakordne tutvumine Viljandiga.

Avalike suhete grupijuhtide õppepäevad Viljandis

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse