Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Alutaguse ringkonna savipäev Alutaguse ringkonna savipäev 12. detsembril, sombusel, udusel, tuulevaiksel ja lumisel laupäeval sai teoks esimene retk sarjast –„Tunne oma kodukoha lugu”. Kümmekond retkelist kogunes varavalges Ida-Virumaal Aseri vallas Kõrtsialuse külakeskuse ette ja kohaliku giidi Anneli juhtimisel alustasime saviprogrammiga. aastaselt naiskodukaitsjalt Alutaguse ringkonna savipäev

Alutaguse ringkonna savipäev

M.Kodu 14. dets. 2009

12.detsembril, sombusel, udusel, tuulevaiksel ja lumisel laupäeval sai teoks esimene retk sarjast –„Tunne oma kodukoha lugu”. Kümmekond retkelist kogunes varavalges Ida-Virumaal Aseri vallas Kõrtsialuse külakeskuse ette ja kohaliku giidi Anneli juhtimisel alustasime saviprogrammiga.

Keskkonnaministeeriumi toel koostatud programm sisaldab nii Aseri savimaardlate ja kuulsa Wienerbergeri tellisetehase külastust kui ka lähemat tutvumist savi kui tuhande võimaluse materjaliga.
Kuna meiepoolne soov oli kuulata ka  lugusid  kohalikust elust-olust ühendatuna mõõduka kehalise tegevusega, siis kuulus meie päeva kümmekonna kilomeetri pikkune matk kõrgel paekaldal ja Aseriaru külas.
Päeva lõpetasime ringiga tagasi külakeskuses, kus kuulasime kõrvad kikkis saviravist, saime kaasa kotitäie sinisavi ning juhised ja retseptid koduse ilu-ja muu ravi tegemiseks.  

Siin üks juhis unetutele: 
Kui sa pole kella kaheni öösel uinunud, siis tõuse voodist, mine vannituppa ja võta kapist sinisavi kamakas. Tambi savi umbes pool tundi veega, kuni see muutub hapukooretaoliseks. Määri ennast üleni saviga kokku. Oota umbes tund aega, kuni savi kuivab. Siis pese savi maha, korista vannituba ja ka ülejäänud elamine-juhul kui sa vahepeal ringi kõndisid. Umbes kella viieks oled täiesti valmis magama minema. Uni maitseb hea! 

Soovitan soojalt savipäeva ka teiste ringkondade huvilistele. Ka on see hea võimalus Alutaguse tublidele naiskodukaitsjatele külla tulla. Tere tulemast!
Ühendust saab sel teemal võtta nii allakirjutanu kui ka Alutaguse ringkonna instruktori Elle Vinniga.
Jätkame sarnaste retkedega tuleval aastal ja siis juba mõnes teises Ida-Virumaa põnevas kohas. 

Merle Kodu
Lüganuse jaoskonna tegevliige

FastLion CMS

Alutaguse ringkonna savipäev

Alutaguse ringkonna savipäev

Keskkonnaministeeriumi toel koostatud programm sisaldab nii Aseri savimaardlate ja kuulsa Wienerbergeri tellisetehase külastust kui ka lähemat tutvumist savi kui tuhande võimaluse materjaliga Kuna meiepoolne soov oli kuulata ka lugusid kohalikust elust-olust ühendatuna mõõduka kehalise tegevusega, siis kuulus meie päeva kümmekonna kilomeetri pikkune matk kõrgel paekaldal ja Aseriaru külas 12.detsembril, sombusel, udusel, tuulevaiksel ja lumisel laupäeval sai teoks esimene retk sarjast –„Tunne oma kodukoha lugu”. Kümmekond retkelist kogunes varavalges Ida-Virumaal Aseri vallas Kõrtsialuse külakeskuse ette ja kohaliku giidi Anneli juhtimisel alustasime saviprogrammiga.

Alutaguse ringkonna savipäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse