Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Alutaguse ringkonna 15. aastapäev Alutaguse ringkonna 15 aastapäev 3. novembril tähistas Naiskodukaitse Alutaguse ringkond oma 15. aastapäeva Kukruse polaarmõisas piduliku aktuse ja sellele järgneva koosviibimisega. Seetõttu teen ettepaneku, et me kõik iseennast ja oma kaaslasi tehtu eest tänaksime, me oleme seda väärt!" - sellise toreda mõttega lõpetas meie esinaine Iive Rohtla oma sõnavõtu ← Eelmine Naiskodukaitse ringkondade spordivõistlused Järgmine → Naised ja sõduriõpe Alutaguse ringkonna 15. aastapäev

Alutaguse ringkonna 15. aastapäev

Silvi Sirelpuu

3. novembril tähistas Naiskodukaitse Alutaguse ringkond oma 15. aastapäeva Kukruse polaarmõisas piduliku aktuse ja sellele järgneva koosviibimisega.

Alutaguse ringkonna 15. aastapäev
Endised ja praegused esinaised

Tulime kokku Narva, Jõhvi, Lüganuse ja Avinurme jaoskondadest, et pidada koos meie ringkonna 15. aastapäeva.

 

Esimesed tervitused-kallistused tehtud kogunemise uhkesse saali, kus ootasid meid juba ees ringkonna esinaine Iive Rohtla ja aseesinaine Kadre Maalma.

 

Ringkonna esinaine Iive Rohtla andis ülevaate meie tegemistest läbi aja ja tegevuste.

Ta tõi välja fakti, et meie ringkond on eriline, kuna olema kahel korral loodud. Esimest korda loodi Alutaguse ringkond aastal 1992 pr Anu Pahka eestvedamisel ja tegutseti aastani 1995. Teist korda loodi 1997 pr Elle Vinni ja ristiisa vanemveebel Aivar Raudsepa eestvedamisel ning tegutseme jõudsalt tänaseni. Meil on seega igatpidi juubel ja olema elujõuline ringkond.

 

NKK tegevus rajaneb vabatahtlikkusel, oskustel ja enesearendamisel, paindlikkusel erinevate kriisisituatsioonide lahendamisel, aususel ja rõõmsal meelel.

 

Alutaguse ringkonda on tublisti kasvanud. Juurde on tulnud iga aasta üle kümne uue liikme. 2008. aasta algul oli meid 76 ja praegu on meie ridades 135 naist.

Ringkonna naised osalevad aktiivselt võistlustel, kus tuuakse auhinnalisi kohti, meie hulgas on tublisi naisi, kes koos meestega tegutsevad formeerimisel. Naisi, kes toitlustajad maleva, eriorganisatsioonide kui ka väljas pool organisatsiooni üritustel. Tublid on ka meie noortejuhid. Tegutsevad erialagrupid.

 

Ja nagu öeldakse ega tublidus jää tähelepanuta, nii saidki meie parimatest-parimad vääriliselt tunnustatud:

Liiliaristi III klass - Iive Rohtla

Liiliaristi IV klass - Tiina Raudmäe 

Liiliaristi IV klass - Heli Lebedeva 

Liiliaristi IV klass - Kadre Maalma

Liiliaristi V klass - Pille Pihelgas 

Liiliaristi V klass - Jekateriina Tihhomirova 

Liiliaristi hõberist - Tarmo Anton

Tänusõnu ja tänukirju jagus ka kõigile teistele aktiivsetele, tublidele naistele ja südamlikud tänud meie kaitseliitlastele, kes meid alati abistavad meheliku jõu ja nõuga.

 

Tänasel aastapäeval selles kaunis saalis andsid naiskodukaitse pühaliku tõetuse ka meie uued liikmed, kes omal jõul ja nõul on leidnud tee Naiskodukaitse Alutaguse ringkonnani.

 

Õnnitlema olid tulnud meid major Margus Ets, naiskodukaitse esinaine proua Airi Tooming, ringkonna instruktor Elle Vinni, kodutütred Toilast, kes esitasid toreda luule- ja laulukava ning Noorkotkaste esindaja Järve rühmast ja veel paljud teised.

 

Õnnitluste, autasustamiste vahel esines spetsiaalselt aastapäevaks loodud naisrahvatantsurühm, kuhu kuuluvad meie omad Alutaguse ringkonna naised.

 

Hõrgutavate söökide ja jookide vahel sai kaeda ka Kukruse polaarmõisa väljapanekuid ning kauneid ruume (kehastuda mõisaprouaks ja pidada lumesõda...).

 

"Niisiis, seda mis aasta jooksul tehtud ja mida pidupäeval esile tõsta pole sugugi vähe ja olen igati teadlik, et tegelikult on seda kordades rohkem kui siin sõnadesse panna jõuaks. Seetõttu teen ettepaneku, et me kõik iseennast ja oma kaaslasi tehtu eest tänaksime, me oleme seda väärt!" - sellise toreda mõttega lõpetas meie esinaine Iive Rohtla oma sõnavõtu

Järgmine →
Naised ja sõduriõpe

FastLion CMS

Alutaguse ringkonna 15 aastapäev

Alutaguse ringkonna 15 aastapäev

Endised ja praegused esinaised Tulime kokku Narva, Jõhvi, Lüganuse ja Avinurme jaoskondadest, et pidada koos meie ringkonna 15 aastapäeva 3. novembril tähistas Naiskodukaitse Alutaguse ringkond oma 15. aastapäeva Kukruse polaarmõisas piduliku aktuse ja sellele järgneva koosviibimisega.

Alutaguse ringkonna 15. aastapäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse