Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ajalooretk viis Leisi kanti Ajalooretk viis Leisi kanti Laupäeval, 16. septembri hommikul startis 20liikmeline naiskodukaitsjate grupp ajalooretkele Leisi valda eesmärgiga tutvuda valla mineviku ja tänapäevaga. Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna taasloomise algusest möödus 13. septembril 23 aastat (järjepidev tegevus algas paar aastat hiljem) ning ajalooretk oli selle sündmuse tähistamiseks just õige valik. sünnipäev oli täis daamide sädinat Järgmine → Kuressaare I jaoskond sai viieaastaseks Ajalooretk viis Leisi kanti

Ajalooretk viis Leisi kanti

Sirje Mehik, Saaremaa rk 21. sept. 2017

Laupäeval, 16. septembri hommikul startis 20liikmeline naiskodukaitsjate grupp ajalooretkele Leisi valda eesmärgiga tutvuda valla mineviku ja tänapäevaga. Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna taasloomise algusest möödus 13. septembril 23 aastat (järjepidev tegevus algas paar aastat hiljem) ning ajalooretk oli selle sündmuse tähistamiseks just õige valik.

Esimese peatuse tegime Kudjape kalmistul. Süütasime küünlad Kaitseliidu Saaremaa maleva esimese pealiku Johannes Poopuu ning unustamatu naiskodukaitsja Rita Loeli kalmul.

Seejärel suundusime Leisi poole. Külastasime Karja külaseltsi maja – Karja sauna, jalutasime külaseltsi loodud roosilabürindis ning tutvusime Karja mõisa ajalooga. Meid võõrustas külaseltsi eestvedaja ja kohalik kaitseliitlane Andres Jalakas. Heitsime pilgu peale ka viikingilaeva ehitusele. Loodame, et kevadel on vesi jões kõrge ja alusega saab juba merre purjetada.

Väike vahepeatus toimus ka Leisi kalmistul, kus süütasime küünla esimese Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna auliikme Ursula Liivmanni haual.

Ajalooretk viis Leisi kanti
Karja mõisa trepil

Leisist viis meid tee Meiuste külla Arvo Alliksooni õuele, kus peremees meid lahkesti vastu võttis ja oma hobist – skulptuuride loomisest – pajatas. Endisel bussijuhil on kodu ümber toredaid skulptuure nii kivist, puust kui ka kunstmaterjalist. Samuti tunneb mees huvi tähistaeva vastu, uurides tähti enda ehitatud tähetornist.

Järgmine peatus oli Soela sadamas. Sadama ajalugu tutvustas meile MTÜ Soela Sadama Seltsi asutajaliige Margus Pajuste. Margus Pajuste andis teada, et Soela Sadama Selts loodi kohaliku kogukonna poolt, et taastada ning arendada vana Soela kalasadamat. Sadam on kogukonna keskuseks, kus peale mereliste toimingute kohtutakse ka lihtsalt suhtlemiseks ning peetakse koos ühiseid tähtpäevi. Kümne aastaga on kohalik kogukond ära teinud tänuväärse töö, mis pakub rõõmu kohalikele ja külastajatele.

Ajalooretk viis Leisi kanti
Arvo Alliksooni õue kaunistasid mitmed skulptuurid
Ajalooretk viis Leisi kanti
Vallatused Soela sadamas

 

Soelast viis tee meid Triigi sadamasse, kus tutvusime sealse sadama tänapäevaga ja uudistasime uusehitust – Triigi Filharmooniat.Triigi Filharmoonia on eelmisel, 2016. aastal valminud kahe noore naise suurejooneline projekt, mis pälvis Leisi valla tunnustuse 2016 aasta tegu. See maja on kohaks, kus muusika- ja teatritegijad saavad end välja elada. Naiskodukaitsjate arvates meenutab maja kujult lõõtsa ning on igati õige koht kultuuriruumi mitmekesistamiseks.

Seejärel viibisime Hiievälja iidsete puude all Arne Rahu hiieplatsil. Hiieplatsil paiknev suur püstkoda – hiiekoda pakkus oma arhailise olekuga meile muinaseestlase kodutunnet.

Päeva lõpetasime piknikuga Roobaka külaplatsil, kus lahked Leisi jaoskonna naiskodukaitsjad meid võõrustasid. Roobaka külaseltsi tegemisi tutvustas Leisi jaoskonna esinaine Aire Kurs. Tore oli kogeda, et elu maal läheb edasi ja on toimekaid ning hakkajaid inimesi, kes üheskoos kogukonnaga toimetavad ja kohalikku elu edendavad.

 

Täname ajalooretke korraldajaid Jannet ja Airet, bussijuhti Kallet ja piknikukorviga Piretit.

Ajalooretk viis Leisi kanti
Hiie kojas Hiieväljal

FastLion CMS

Ajalooretk viis Leisi kanti

Ajalooretk viis Leisi kanti

Esimese peatuse tegime Kudjape kalmistul Süütasime küünlad Kaitseliidu Saaremaa maleva esimese pealiku Johannes Poopuu ning unustamatu naiskodukaitsja Rita Loeli kalmul Laupäeval, 16. septembri hommikul startis 20liikmeline naiskodukaitsjate grupp ajalooretkele Leisi valda eesmärgiga tutvuda valla mineviku ja tänapäevaga. Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna taasloomise algusest möödus 13. septembril 23 aastat (järjepidev tegevus algas paar aastat hiljem) ning ajalooretk oli selle sündmuse tähistamiseks just õige valik.

Ajalooretk viis Leisi kanti

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse