Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge Pühapäeval, 10. septembril toimus Märjamaa Vabadussõja mälestusmärgi avamise 85. -le aastapäevale pühendatud ajaloopäev. Päeva valmistasid üheskoos ette Märjamaa naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, Märjamaa vald, Märjamaa kogudus ja Endiste metsavendade liit. Koostöös sünnivad head asjad, nii ka seekord. Foto: Kalle Kollin Ajalugu ← Eelmine Märjamaa naiskodukaitsjate eestvedamisel toimus kolmas Laste Seikluspäev Järgmine → Pelmeenil ja pelmeenil on vahe Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge

Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge

Nele Pernits 15. sept. 2017

Pühapäeval, 10. septembril toimus Märjamaa Vabadussõja mälestusmärgi avamise 85.-le aastapäevale pühendatud ajaloopäev. Päeva valmistasid üheskoos ette Märjamaa naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, Märjamaa vald, Märjamaa kogudus ja Endiste metsavendade liit. Koostöös sünnivad head asjad, nii ka seekord.

Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge
Foto: Kalle Kollin
Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge
Foto: Kalle Kollin

Ajaloopäev algas asjassepuutuvate organisatsioonide ja asutuste lippude sissetoomisega Märjamaa kirikusse, vaatepilt oli võimas. Jumalateenistuse viis läbi Märjamaa koguduse õpetaja Illimar Toomet. Ilmestavate vahepaladena esines segakoor Ceres ja süüdati mälestusküünlad. Naiskodukaitse poolt süütas küünla Märjamaa jaoskonna tegevliige Eve Reose, kes oli ajaloopäeval ka Rapla ringkonna lipu kandja.

Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge
Foto: Kalle Kollin

Päev jätkus kirikuväravas, mis ühtlasi ongi üsna unikaalselt ka mälestusmonumendiks erinevates sõdades hukkunutele. Peeti kõnesid, pandi pärgi, mängis pasunakoor. Meeleolu oli ülev ja meenutusele kutsuv. Üheskoos liikus ajaloopäevaliste rivi lippude järel Märjamaa koguduse maja õuele, kus juba ootasid rõõmsad naiskodukaitsjad sõdurisupiga.

Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge
Foto: Kalle Kollin

Kui kõht täis, liiguti rõõmsal meelel edasi kogudusemajas algavale konverentsile. Illimar Toomet tegi ettekande Märjamaa väga värvika ajalooga kiriku eluloost. Kindluskirik, mis inimeste kaitseks mõeldud, on mitmes lahingus kannatada saanud ja ka suures põlengus olnud. Silver Loit ja Hanno Schotter rääkisid kirikuvärava mälestusmonumendi saamise ja loomise lugu ning mälestusmärgi taastamise lugu. Publik oli teemadest huvitatud, kuulas innukalt ja küsis küsimusi.

Peale ajaloopäeva ametlikku lõppu, ootasid huvilisi veel Kaitseliidu varustuse, relvade ja tehnika näitus ning Naiskodukaitse kohvik. Pirukatel ja kookidel hea maitsta lastes oli nii mõnus veel istuda ja tuttavatega juttu puhuda. Eelkõige võibki seda ajaloopäeva nimetada vahvate kohtumiste päevaks – nägi nii ammuseid sõpru, kui tekkis ja palju uusi sooje kontakte. Ajalugu peab hoidma ja see päev kõnetas paljusid hingi.

Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge
Foto: Kalle Kollin

FastLion CMS

Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge

Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge

Foto: Kalle Kollin Foto: Kalle Kollin Ajaloopäev algas asjassepuutuvate organisatsioonide ja asutuste lippude sissetoomisega Märjamaa kirikusse, vaatepilt oli võimas Jumalateenistuse viis läbi Märjamaa koguduse õpetaja Illimar Toomet Pühapäeval, 10. septembril toimus Märjamaa Vabadussõja mälestusmärgi avamise 85.-le aastapäevale pühendatud ajaloopäev. Päeva valmistasid üheskoos ette Märjamaa naiskodukaitsjad, kaitseliitlased, Märjamaa vald, Märjamaa kogudus ja Endiste metsavendade liit. Koostöös sünnivad head asjad, nii ka seekord.

Ajaloopäev Märjamaal kõnetas hinge

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse