Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
77 purki rõõmu 77 purki rõõmu Laupäev, 13. september, oli see päev, mil Märjamaa jaoskond oli plaaninud õunamoosi teha. Tegigi. Ja oi, kui head moosi. Keele viis alla. Aitäh! ← Eelmine Kaiu jaoskonna varane äratus Järgmine → Lugu moosist ja naistest 77 purki rõõmu

77 purki rõõmu

Nele Pernits 17. sept. 2014

Laupäev, 13. september, oli see päev, mil Märjamaa jaoskond oli plaaninud õunamoosi teha. Tegigi. Ja oi, kui head moosi. Keele viis alla.

77 purki rõõmu
77 purki rõõmu

Olen vist küll juba korduvalt öelnud, aga kuna küll küllale liiga ei tee, siis olgu veel korra öeldud, et Märjamaa jaoskonna olemuse saab kokku võtta vana ütlusega -  „Mõeldud, tehtud.“ Sest, mis iganes plaane naistele ka pähe ei tuleks, need ei lenda mitte tuulde, vaid saavadki ellu viidud. Nii sai ka uitmõttest üheskoos välikatlas moosi teha, üks imetore päev ja 77 purki maitsvat moosi.

77 purki rõõmu
77 purki rõõmu

Koos läheb iga töö libedamalt ja koos on kõik võimalik. Te ju teate, kui igav on üksi ämbrite kaupa õunu koorida, puhastada ja lõikuda? Kui tüütu on purke pesta ja kuidas sa kunagi päris kindel pole, kas moosile oleks veel tsipake suhkrut juurde vaja või on seda niigi juba liiga palju saanud? Need mured jäid meie sissekeedupäeval täiesti olemata. Lobisedes ja nalja heites, ei pannud tähelegi, kuidas hiigelkogus õunu keeduvalmis sai ja kes need purgid ära pesi. Kindel on see, et käed käisid, katel tossas ja mööda tänavat levis hurmav õunamoosi aroom ning kõik see  päädis õhtuks 77 purgi kuldse moosi ja väsinud naiskodukaitsjatega.

77 purki rõõmu
77 purki rõõmu

Kogu selle toimetamisega tekkinud tühjale kõhule mõjusid imeliselt eestimaised kiluleivad. Ei saanud suutäitegi vahel väljendamata jätta oma uhkust selle üle, et saime suure moositeoga hakkama ning lisaks veel nautisime ise oma tegevust. Tuli kohe tahtmine veel üheskoos igasuguseid asju patta ja purki panna, aga jätame selle vist siiski järgmiseks sügiseks. Meie moosipurgid rändasid esialgu keldrisse, kus nad ilusaid silte ootama jäävad. Esimestel õnnelikel purkidel on asja keldrist välja juba eeloleval laupäeval, kui Märjamaal toimub nunnunäitus ja hoidiste võistlus, kus välikatlas keedetud „Naiskodukaitse õunamoos“ kindlasti laineid lööb. Ülejäänud purgid jäävad esialgu keldrisse ja on mõeldud jõuluajal rõõmustama neid, kellel seda vaja on. Tänan siinkohal veelkord kõiki moositegemisse panustanud naiskodukaitsjaid – valmistajaid, tooraine toojaid, sildimeistreid ja kaasaelajaid. Aitäh!

FastLion CMS

77 purki rõõmu

77 purki rõõmu

Olen vist küll juba korduvalt öelnud, aga kuna küll küllale liiga ei tee, siis olgu veel korra öeldud, et Märjamaa jaoskonna olemuse saab kokku võtta vana ütlusega - „Mõeldud, tehtud “ Sest, mis iganes plaane naistele ka pähe ei tuleks, need ei lenda mitte tuulde, vaid saavadki ellu viidud Laupäev, 13. september, oli see päev, mil Märjamaa jaoskond oli plaaninud õunamoosi teha. Tegigi. Ja oi, kui head moosi. Keele viis alla.

77 purki rõõmu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse