Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
24. veebruar 2017 24 veebruar 2017 . . . läheb Naiskodukaitses ajalukku kui päev, millal meil, naistel, oli au esmakordselt iseseisva üksusena Eesti Vabariigi aastapäeva paraadil marssida. aastapäeval! Aitäh kõigile, kellega koos marssisime - teiega oli tore! Foto: Birgit Vaarandi Paraad Tähtpäevad ← Eelmine Tallinna ringkonnakogu 2017 Järgmine → Naiskodukaitsja, sidus sirgeks! Nädalavahetus organisatsiooniõpetuse baasväljaõppel 24. veebruar 2017

24. veebruar 2017

Janely Buht 17. märtsil 2017

... läheb Naiskodukaitses ajalukku kui päev, millal meil, naistel, oli au esmakordselt iseseisva üksusena Eesti Vabariigi aastapäeva paraadil marssida.

Meid oli kokku 46 Harju ja Tallinna ringkonna naist. Välivormi „karpi“ juhtis Harju ringkonna esinaine Helen Allas ja piduliku vormi eestvedajaks Tallinna ringkonna esinaine Berit Cavegn. Üksuse juhiks oli Ave Proos.

 

Paraadiproovid algasid juba 30. jaanuaril ja seda nii terve veebruari jooksul igal nädalal. „Valvel, taktsammu marss!“ kummitas kindlasti enamusel pärast paraadi veel tükk aega ja ei imestaks, kui mõni hakkas juba une pealt automaatselt sammuma. Proovi tegime nii lörtsi, külma, tuule kui ka vihma käes. Eesti ilm on muutlik ja sellega tuli arvestada. Naised välivormis tundsid ennast kindlasti palju soojemalt kui teine grupp musta mantliga pidulikus vormis, kus mantli all oli vaid siidisukk ja seelik. Õnneks sellele kehaosale, mis mantli alt välja ei paistnud, sai paksu kampsuni peale panna, et natukenegi soe oleks. 

 

Kuid ilm meid ei heidutanud, sammusime kindlalt edasi!

24. veebruar 2017
Foto: Birgit Vaarandi

Õnneks just õigel pidupäeval naeratas meiega koos päike taevas. „... Naised tulevad ja päike tulebki siis välja, sest nad on ju nii ilusad!“, ütles reporter teleülekandes. Mäletan siiamaani seda tunnet, kui tuhanded silmapaarid meid jälgisid nii Vabaduse väljakul kohapeal kui ka televisiooni kaudu kodudes. „Elagu Eesti naised! Tublid naiskodukaitsjad!“, hüüdsid nii mehed kui ka naised rahva seast ja meie marssisime samal ajal uhkelt, naeratus näol. See oli võimas kogemus!

 

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga näost oli näha uhkust ja tänulikkust, et tema suur töö vilja kandis ja ta Naiskodukaitse esimest korda Vabariigi aastapäeva paraadile sai. Seda veel Naiskodukaitse 90. aastapäeval!

 

Aitäh kõigile, kellega koos marssisime - teiega oli tore!

24. veebruar 2017
Foto: Birgit Vaarandi

FastLion CMS

24 veebruar 2017

24 veebruar 2017

Meid oli kokku 46 Harju ja Tallinna ringkonna naist Välivormi „karpi“ juhtis Harju ringkonna esinaine Helen Allas ja piduliku vormi eestvedajaks Tallinna ringkonna esinaine Berit Cavegn ... läheb Naiskodukaitses ajalukku kui päev, millal meil, naistel, oli au esmakordselt iseseisva üksusena Eesti Vabariigi aastapäeva paraadil marssida.

24. veebruar 2017

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse