Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Aasta algus - mis kõik on juba toimunud! Aasta algus - mis Kevad juba astub kaks sammu edasi, aga talv sikutab ühe sammu tagasi. Päevad on märkamatult pikemaks läinud ja kell on uute harjumuste tekitamiseks paigast nihutatud. Ei mäletagi enam, kas õigesse ajavööndisse või õigest ajast välja! Esimesed kolm kuud on saanud ajalooks. Järgnevalt lühike tagasivaade. Tammets ← Eelmine Aasta lõpuüritus Murus Järgmine → Aprill - sinililled, miljon miksi ja Võsu Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!

Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!

Kersti Altpere 1. aprillil 2023

Kevad juba astub kaks sammu edasi, aga talv sikutab ühe sammu tagasi. Päevad on märkamatult pikemaks läinud ja kell on uute harjumuste tekitamiseks paigast nihutatud. Ei mäletagi enam, kas õigesse ajavööndisse või õigest ajast välja! Esimesed kolm kuud on saanud ajalooks. Järgnevalt lühike tagasivaade.

Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!
Ühine esindus Narvas

Jaanuar algas Narvas linnuses vabadussõjas võidelnute mälestamiseks pühendatud piduliku rivistusega. Väljas olid ühtse rivina mehed ja naised koos kotkaste ja kodutütardega ning arvukalt linnakodanike. Sellised traditsioonilised üritused hoiavad ajaloo meeles ja elavana.

Jõuti läbida ka esimesed kursused ja väljaõpped, hakati valmistuma üldkoosolekuteks ja esimest korda üle aegade toimetasid igas jaoskonnas oma revisjonikomisjonid.  

 

 

 

Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!
Laskesuusatamine Avinurmes

Kuu viimasel nädalavahetusel toimus Tartus pidulik koosviibimine, kuhu kogunes ligi 90 kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, noorkotkast, kodutütart ning noortejuhti kõikjalt Eestist. Parimate konkurss toimus juba 13. korda. 2021. aasta naiskodukaitsja Leena Tammets andis auhinnakuju edasi Võrumaale Kristi Randla’le.

Veebruaris toimusid jaoskondade üldkoosolekud. Esindatud olime õppusel „Terav Ora“. Sportlike naisi jagus XVI J.Pitka rahvamatkale. Narva naiste võistkond osales edukalt Avinurme malevkonna korraldatud laskesuusatamise võistlusel.

 

Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!
Oskuste õpe Kohtla-Järve Gümnaasiumis

Oma oskusi andsime edasi ja tutvustasime organisatsiooni kodutütarde ja noorkotakste talvises laagris, Kohtla-Järve Gümnaasiumis, Narvas vabariigi aastapäeva üritusel ja riigikaitsetunnis. Tutvustamisring laienes ka lasteaeda, et juba maast-madalast põnnid teaksid - nad on igas olukorras hoitud oma vanemate ja nende sõprade poolt. Vabariigi 105.aastapäeva hommikul lippuheiskamistel ja vabadussõja mälestusmärkidele au andmisel oldi väljas pea igas ringkonna  piirkonnas.

Narva ja Lüganuse malevkondades valmistati Ukrainasse saatmiseks kaevikuküünlaid, milleks oli eeltööna korjatud plekkpurke, pappkaste ja küünlajuppe. Lugeda sai sellest ka Põhjarannikust.  Nii mõnigi leidis, et nii saab ju ise aiaküünlaid valmistada kui ainult veel kusagilt mõne küünlajupi leiaks!

Veebruaris moodustasid Jonne Rooma, Leena Tammets, Kadre Maalma, Jekaterina Tihhomirova ja Merle Liiv ringkonna sporditoimkonna, mille esimeseks ülesandeks sai koormusmatka võistkonnale järelkasvu leidmine ja propageerida ning edendada ringkonnas sporditegevust.

Samuti alustas tööd toimkond piirkondliku Naiskodukaitset tutvustava ja ohutushoiuteemalise laagri „OLE VALMIS“ korraldamiseks, mis toimub juunis Narva-Jõesuu lähistel.

Märtsi esimesel nädalavahetusel kogunesid Kirde Maakaitsepiirkonna evakuatsioonirühmade liikmed baaskursusele Vohnjal, et koos läbi arutada tegevusplaanid. Sellega sai alguse tõsisem ettevalmistus aprilli keskel toimuvaks suurõppuseks, kus kõik praktiliselt läbi harjutatakse. Kui kriisist tingituna on päriselt vaja palju inimesi korraga ringi paigutada, on Jõhvi ja Narva rühm selleks valmis.

Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!
Ringkonnakogu juhatab Pille Pihelgas

18. märtsil toimus ringkonnakogu. Kolmeaastane ametiag sai täis esinaisel ja pikaaegsel aseesinaisel Pille Pihelgal, lisaks juhatuse liikmetel.  Jaoskondade esindajate poolt valiti uus juhatus. Ringkonna esinaisena valiti tagasi Kersti Altpere ja aseesinaisena asub toimetama Leena Tammets. Juhatuse uuteks liikmeteks valiti Merje Mälton , Küllike Kullerkupp ja Jekaterina Tihhomirova, asendusliikmeks Ruta Lobanova. Palju jaksu uuteks väljakutseteks kõigile uutele valitutele!

Ringkonnakoguga samal õhtul tähistati peoga Toilas Alutaguse maleva 33.sünnipäeva koos ka Jõhvi jaoskonna 20.sünnipäeva.

Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!
Matkamas Uljaste järve lähistel

25.märtsil toimus Märjamaal Naiskodukaitse keskkogu. Ametiaeg sai täis Ave Paavol ja meie rõõmuks valiti uue liikmena keskjuhatusse taas meie ringkonna poolt esitatud kandidaat Leena Tammets.

Samal päeval rassis kamp naisi Alutaguse matkaklubi juhtimisel Uljaste järve ümbruses. Ilm ei olnud just päikeseline, aga naiskodukaitsja saab hakkama iga ilmaga ja igas olukorras!

Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!
Side- ja staabieriala täiendõpe

26. märtsil toimus maleva ruumides side-ja staabi erialagrupi täiendõpe koos teiste Kaitseringkonna huvilistega. Uusi teadmisi omandas 19 naist Alutaguse, Järva, Jõgeva ja Viru ringkondadest. Lisaks Leena Tammetsile olid lisaks õpetamas Urmas Rüütli peastaabist ja Elbe Lumiste Harju ringkonnast. Nemad veavad ka staabiassistentide kursust. Päev oli väga sisukas, kellele meeldetuletus, kellele erialaga tutvumine. Vajaminevate teadmiste kogus on staabitöös väga suur. Ühisaruteluna otsustati järgmine õppepäev korraldada mõnes teises ringkonnas ja jällegi kõik koos. Kriisiolukorras on kaitseringkonna staabid ja sidekanalid kõik omavahel seotud ja koostöö on tähtis.

28. märtsil külastas Alutaguse malevat Kaitseväe juhataja hr kindral Martin Herem. Kohtumisel Kaitseliidu liikmetega olid teemaks tulevik, koostöö Kaitseliiduga, õppused ja üldine valmisolek.

Aasta esimese veerandi võttis kokku 31.märtsil toimund Scoutsrännak, kus ka meie liikmed end proovile panid ja edukalt ka finišisse jõudsid.  

 

Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!
Scoutsrännakuks valmistumasFoto: Martin Pedaja

Fotod: Alutaguse malev, M. Mälton, A.Paavo, L. Tammets

FastLion CMS

Aasta algus - mis

Aasta algus - mis

Ühine esindus Narvas Jaanuar algas Narvas linnuses vabadussõjas võidelnute mälestamiseks pühendatud piduliku rivistusega Väljas olid ühtse rivina mehed ja naised koos kotkaste ja kodutütardega ning arvukalt linnakodanike Kevad juba astub kaks sammu edasi, aga talv sikutab ühe sammu tagasi. Päevad on märkamatult pikemaks läinud ja kell on uute harjumuste tekitamiseks paigast nihutatud. Ei mäletagi enam, kas õigesse ajavööndisse või õigest ajast välja! Esimesed kolm kuud on saanud ajalooks. Järgnevalt lühike tagasivaade.

Aasta algus - mis kõik on juba toimunud!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse