Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Viie toidukorra jagu hõrgutisi Viie toidukorra jagu hõrgutisi 22. -24. märtsil toimus Jõhvis välikoka kursuse teine osa. Kursuslased olid pärit üle Eesti erinevatest paikadest, kaugemad lausa Pärnust. Toitlustamine ← Eelmine Naiskodukaitse valib tunnuslauset Järgmine → Naiskodukaitse esimene ajalooseminar Viie toidukorra jagu hõrgutisi

Viie toidukorra jagu hõrgutisi

Juta Vinni 6. aprillil 2013

22.-24. märtsil toimus Jõhvis välikoka kursuse teine osa. Kursuslased olid pärit üle Eesti erinevatest paikadest, kaugemad lausa Pärnust.

Kui esimesel osal õppisime peamiselt teooriat, ehk missugune väliköök peaks välja nägema, toiduhügieeni, toiduportsjonite suurust, komponente jpm, siis nüüd langes meie õlule juba palju suurem vastutus. Pidime loegus õpitut päris elus rakendama ja hoolitsema selle eest, et kuni 170ne inimese kõht täis saaks.

Viie toidukorra jagu hõrgutisi
Milline peaks väliköök välja nägema?

Esmapilgul hirmutav ülesanne osutus hoopiski toredaks ettevõtmiseks. Jagasime end kolme meeskonda ning töö võis alata. Kokku saime valmistada 5 toidukorra jagu hõrgutisi. Õppisime ära pudru valmistamise, supi keetmise ning ka selle, kuidas suures katlas makarone keeta. Boonusena õnnestus meil näha ja nuusutada seda, mis juhtub siis kui leigele supile termoses kaas peale panna ja ööpäevaks ootele jätta (soovitatavalt kodus mitte järgi proovida).

Viie toidukorra jagu hõrgutisi
Korsten otsa ja välikatel on tööks valmis!

Tutvusime ka minu jaoks eriti huvitava aparaadi, aurukatlaga. Selgus, et selles oleks toitu palju efektiivsem teha, kui vaid rohkem inimesi oleks. 100-150 näljase jaoks pole seda masinat mõtet soojaks kütta ja nii jäigi meil seekord sellega vaid vee keetmise rõõm.

Viie toidukorra jagu hõrgutisi

Hoolimata sellest, et kogu kursuse aja kimbutas meid käre pakane, ei lasknud me end heidutada. Sõrmed, varbad kui ka nina said lihtsalt kõva karastuse.

 

Enne tunnistuse saamist tuleb meil kõigil läbida veel ka tõsine praktika metsas, kus vajab toitlustamist õppus Kotkalend ning RÕK. Arvestades meie toredat seltskonda, siis võib arvata, et ka sellest kujuneb lahe ettevõtmine.

FastLion CMS

Viie toidukorra jagu hõrgutisi

Viie toidukorra jagu hõrgutisi

Kui esimesel osal õppisime peamiselt teooriat, ehk missugune väliköök peaks välja nägema, toiduhügieeni, toiduportsjonite suurust, komponente jpm, siis nüüd langes meie õlule juba palju suurem vastutus Pidime loegus õpitut päris elus rakendama ja hoolitsema selle eest, et kuni 170ne inimese kõht täis saaks 22.-24. märtsil toimus Jõhvis välikoka kursuse teine osa. Kursuslased olid pärit üle Eesti erinevatest paikadest, kaugemad lausa Pärnust.

Viie toidukorra jagu hõrgutisi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse