Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Sõjaprintsessid Kiltsis Sõjaprintsessid Kiltsis Kõigepealt tunnen kaasa nendele, kes baasväljaõppe (BVÕ) IV moodulile tulla ei saanud, sest õpe oli kvaliteetne, põnev ja huvitav. Õpe algas reedel ning endalegi ootamatult leidsin ennast noortelaagrist, kuna enamus osalistest olid kodutütred. Aga see oli parim variant, mis minuga juhtuda võis, sest noored on väga lahedad. Vedas tohutult ka juhendajate ja instruktoritega. Ja nii ma siis seisin ja nuusutasin seda lõhna … ← Eelmine „TULI VABA!“ Järgmine → Juhuse tahtel sai munust ühe tiimi liige Sõjaprintsessid Kiltsis

Sõjaprintsessid Kiltsis

Egne Lappmaa 15. sept. 2021

Kõigepealt tunnen kaasa nendele, kes baasväljaõppe (BVÕ) IV moodulile tulla ei saanud, sest õpe oli kvaliteetne, põnev ja huvitav. Õpe algas reedel ning endalegi ootamatult leidsin ennast noortelaagrist, kuna enamus osalistest olid kodutütred. Aga see oli parim variant, mis minuga juhtuda võis, sest noored on väga lahedad. Vedas tohutult ka juhendajate ja instruktoritega.

Sõjaprintsessid Kiltsis
Telgi püstitamine reede õhtul. Foto: S. Aug
Sõjaprintsessid Kiltsis
Nüüd ahi telki! Foto: S. Aug

Reede õhtul läksime siis Kiltsi kohale, vaatasime telgihunnikut ja tekkis arutelu, kas seda püstitada või mitte (ööbimine pidi olema angaari punkris). Aga kuna seltskonnas oli üks võhik ehk mina, kes ei olnud ahjuga telki kunagi üles pannud, siis võtsime telgi välja ja sahmimine algas. Kui on telk ja ahi selle sees, siis tuleb see ka kütte panna. Praegusel pöörasel viiruse ajastul avastas Anneli (Kotter) hea nipi, kuidas puud kiiresti põlema saada. Siinjuures siis üks väike nipinurk. Nõrista paar tilka desovahendit puudele ja lõke lõõmab nagu muiste.

Sõjaprintsessid Kiltsis
Tuli ahju! Foto: S. Aug

Esimene õhtu oli nagu pioneerilaagris- retkegurud jutustasid oma kogemusi, tüdrukud küpsetasid lõkkel vahukomme ning magama minnes oli telk mõnusalt soe. Teisel päeval läks õpe hooga käima. Õppest ma pikemalt rääkima ei hakka, sest selleks tuleb ise BVÕ-st osa võtta.

Sõjaprintsessid Kiltsis
Sõdurivarustuse tutvustamine. Foto: S. Aug
Sõjaprintsessid Kiltsis
Maskeerimine ja seekord alustati rohelisega. Foto: S. Aug

Üldisemalt rääkides, siis lisaks üliheale ilmale olid ka toidujumalad meie poolel, sest ootamatult pakuti teisel päeval meile uhket lõunat, nagu et- tulge aga pidulaua äärde kallid laagrilised. Nimelt lõppes laupäeva lõunal Kiltsis toimunud koolinoorte kaitseväe laager ning söömine oli kõige viimane asi, mis neil meeles mõlkus. Aga kui nüüd minult küsitaks, mis mulle kõige enam meeldis või meelde jäi, siis hakkaksid mälupildid lihtsalt jooksma: topograafia õpe angaaris, varjatult liikumine, lõkke valve Henrieth’iga, bibi all magamine jne. Relvaõpe ja laskeharjutused oli ka üks mu lemmikutest, kuna juhendamine oli konkreetne, arusaadav. Ja kujutage ette, kogu selle BVÕ krooniks oli sefiiritort – vinge! (tänud Sveta). Mõni kindlasti kehitab selle peale õlgu, et kah asi, aga see on juba tema probleem.

Sõjaprintsessid Kiltsis
Telkmanti (bibi) püstitamine. Foto: S. Aug
Sõjaprintsessid Kiltsis
Käemärgid ja liikumisviisid. Foto: S. Aug
Sõjaprintsessid Kiltsis
Teine öö bibi all ja seekord ilma ahjuta :)! Foto: S. Aug
Sõjaprintsessid Kiltsis
Sefiiritort moodulit lõpetamas. Foto internetist

Lõpuks tsivilisatsiooni tagasi jõudes ja oma dushiruumis seistes oli juustel ja nahal tunda mõnusat metsa ja püssirohu lõhna. Ja nii ma siis seisin ja nuusutasin seda lõhna …

← Eelmine
„TULI VABA!“

FastLion CMS

Sõjaprintsessid Kiltsis

Sõjaprintsessid Kiltsis

Telgi püstitamine reede õhtul Foto: S Kõigepealt tunnen kaasa nendele, kes baasväljaõppe (BVÕ) IV moodulile tulla ei saanud, sest õpe oli kvaliteetne, põnev ja huvitav. Õpe algas reedel ning endalegi ootamatult leidsin ennast noortelaagrist, kuna enamus osalistest olid kodutütred. Aga see oli parim variant, mis minuga juhtuda võis, sest noored on väga lahedad. Vedas tohutult ka juhendajate ja instruktoritega.

Sõjaprintsessid Kiltsis

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse