Koolitajaks oli Maret Kommer Pärnust, abiõpetajateks Kristiina Pärnik ja Kristiina Vaas, kes alustuseks uurisid, millised on osalejate teadmised meditsiinist/ esmaabist üldse. Selgus, et enamus on nimetatuga väga vähe kokku puutunud, samas mööndi, et tegemist on väga vajaliku ja elulise teemaga. | ||
Kogu kursuse teoreetilist osa ilmestasid koolitajate mahlakad näited elust, erinevatest õnnetusjuhtumitest ja abi andmisest. Ka osalejad said oma kogemusi jagada ja juhtumitest rääkida. Aeg-ajalt võtsid need lood üsna õudustekitavaid tuure, millele aitas kaasa liigagi hea kujutlusvõime olemasolu. Kõige tipuks näitas koolitaja ka koledaid pilte. Samas on see mõistetavalt vajalik, sest esmaaabi andja peab vigastuse ära tundma, et õiget abi oskaks anda. Õppurid said ülevaate ka olulisematest esmaabivõtetest ja kannatanu õigetest asenditest. Kursuse teisel päeval said kõik osalejad ise nukule elustamist teha, mis sugugi kerge ei olnud. Kuna meditsiin on väga kiiresti arenev valdkond, arutleti palju selle üle, milliseid ravivõtteid kasutati varem ja mida soovitatakse teha nüüd. Selgus, et minu niigi olematutes meditsiinialastes teadmistes on ka selliseid teadmisi, mis nüüdseks selgelt vananenud. Sealjuures said nii mõnedki teadmised kodustest ravivõtetest põrmustatud. (Hapukoor ei aitagi päikesepõletuse vastu muudmoodi, kui ainult jahutab!) Selliselt õppuselt saadud teadmised tulevad alati elus kasuks. Kuigi loodetavasti ei tule ühelgi osalejal ise raskelt kannatanule esmaabi anda, on teadmistest kasu ka väiksemate vigastuste puhul, mida ikka ette tuleb. Osaleja Vive kommentaar:
Pildid galeriis. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale