Naiskodukaitse liikmed leiavad rakendust nii laagri valvamisel, infoteenistuse töö korraldamisel, kohtunike ja tagala staabi abistamisel, sidepidajatena, Erna sümboolika müüjatena kui ka välisvõistkondade sideohvitseridena. Lisaks toimub Erna baaslaagris Naiskodukaitse välikokakursuse praktika, mille raames toitlustatakse nädala jooksul sadu ernalisi. Kokku on sel aastal Erna Retke heale kordaminekule kaasa aitamas ligi 60 naiskodukaitsjat pea kõigist ringkondadest. Erna grupp oli Talvesõjast osavõtnutest moodustatud luureüksus mis tegi 1941. aasta suvel dessandi punaväe tagalasse Salmistusse ja liikus edasi Kautlasse, kus pidas maha lahingu ülekaalukate vaenlase jõududega. 1993. aasta suvel läbisid huvilised taas luuregrupi teekonna ja moodustasid sõjalis-sportliku seltsi Erna. 1994 alustati seltsi poolt võistluse Erna Retk korraldamisega, mis tänaseks on saanud maailma üheks pikemaks ja raskemaks militaarvõistluseks. |
![]() |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Ole valmis! äpp, Ole valmis! laagrid
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi.
Telli kriisikoolitus
Ole valmis, kui loeb iga sekund - telli tasuta kriisikoolitus! Tasuta ja eluliselt vajalik koolitus sinu asutuses, kogukonnas või üritusel.
Koolitusi viivad läbi väljaõppinud Naiskodukaitse kriisikoolitajad. Loe veel edasi.