Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse sümboolika Naiskodukaitse sümboolika Lipu helesinine taust on austusavaldus Teise Maailmasõja eelsele Naiskodukaitse vormikleidile Naiskodukaitse sümboolika

Naiskodukaitse sümboolika

Jaanika Palm
Naiskodukaitse sümboolika

Naiskodukaitse lipp

 

Enne Teist Maailmasõda Naiskodukaitsel oma lippu ei olnud. Otsustati, et enne oma lippu ei tehta, kui naiskodukaitsjad on valmis saanud kõigi Kaitseliidu üksuste lipud. Seega olid lipud mõnel üksikul ringkonnal.

 

Naiskodukaitse oma lipp õnnistati sisse Maakaitsepäeval 23. juunil 2002. aastal Põlvas Maarja kirikus. Lipu annetas Naiskodukaitsele Toronto Eesti Võitlejate Ühing. Lipuvardasse lõid hõbenaelad annetajate esindaja, president Arnold Rüütel, Kaitseväe juhataja, Kaitseliidu ülem, Noorte Kotkaste peastaabi ülem, Kodutütarde peavanem, Põlva maavanem ja Kaitseliidu Põlva maleva pealik.

 

Lipu kavandi töötas välja hr Priit Herodes. Helesinisel lipukangal paikneb valge Liiliarist, mis on ääristatud kuldse kontuuriga. Risti keskel on sinisel sõõril hõbedane Kaitseliidu kotkas. Lipukangast ääristavad kuldsed narmad. Vardaehiseks on kuldne odaots, millesse on lõigatud riigivapi lõvid. Iga ringkonna lippu ehib Naiskodukaitse sümboli Liiliaristi sees vastava maakonna vapp (va Lääne ringkonnal). Lipu helesinine taust on austusavaldus Teise Maailmasõja eelsele Naiskodukaitse vormikleidile.

Kodulehe valmistamine

Naiskodukaitse sümboolika

Naiskodukaitse sümboolika

Naiskodukaitse lipp Enne Teist Maailmasõda Naiskodukaitsel oma lippu ei olnud Otsustati, et enne oma lippu ei tehta, kui naiskodukaitsjad on valmis saanud kõigi Kaitseliidu üksuste lipud

Naiskodukaitse sümboolika

www.naiskodukaitse.ee © 2016 » Naiskodukaitse