Uudised      KKK      Aastaplaan      Siseveeb      Kontakt      
Korduma Kippuvad Küsimused Korduma Kippuvad Küsimused Valik on nii kestvuse kui toimumise aastaaja osas päris mitmekesine Korduma Kippuvad Küsimused

Korduma Kippuvad Küsimused

Mida Naiskodukaitsesse kuulumine mulle annab?

 

Naiskodukaitses saad anda oma panuse Eesti riigikaitsesse. Naiskodukaitse liikmena on võimalus osaleda erinevatel  üritustel, kursustel ja ka ise midagi põnevat korraldada, näiteks matkasid ja võistluseid. Naiskodukaitse tegevusest saad pigem emotsionaalset kui materiaalset kasu. Paljudele meie liikmetele on organisatsiooni kuulumine ja selles kaasalöömine eluviis.

Mida Naiskodukaitses tehakse?

 

Naiskodukaitses saab väga paljude erinevate asjadega tegeleda. Meil on erinevad üritused ja väljaõpped nii jaoskonnasisesed, ringkonnasisesed kui ka vabariiklikud. Põhikirja kohaselt on Naiskodukaitse üheks põhiülesandeks toetada Kaitseliitu ja sellest lähtub ka suur osa meie organisatsiooni tegevusest.

Et ülesandeid võimalikult hästi täita, on Naiskodukaitse liikmed jagunenud ka kitsama spetsialiseerumisega erialagruppidesse, millele vastavalt saadakse ka erialast väljaõpet. Kahe aasta jooksul tuleb Naiskodukaitse liikmetel läbida baasväljaõppe kursus, kus saadakse põhiteadmised riigikaitse ja organisatsiooni ajaloost ja olemusest, esmaabist, välitoitlustamisest ning sõdurioskustest.

'

Kuidas liituda saan?


Info Naiskodukaitsega liitumise kohta leiad meie kodulehe menüüst Liikmeks astumine.

'

Mis saab kui mul ei ole kahte soovitajat?


Me ei eelda, et Naiskodukaitse liikmeks astujal on kohe olemas kaks soovitajat. Kui soovitajaid ei ole, siis tuleb pöörduda oma jaoskonna esinaise poole, kes osutab igakülgset abi nende leidmisel. Kui osaled üritustel, siis tutvud kindlasti inimestega, kes on nõus Sind soovitama. Ehk kohtud isegi vanade tuttavatega.

Kui tihti te koos käite?

 

Iga aasta alguses kinnitatakse väljaõppe ja ürituste ajakava. Selle järgi saad varakult planeerida, millistel üritustel osaleda. Vastavalt oma ajalistele võimalustele võid osaleda väljaõppes ja praktikas kas iga kuu või paar korda aastas. Minimaalne nõue on osaleda 48h tundi aastas (see on üks nädalavahetus). Uutele liikmetele on baasväljaõpe, mis koosneb 4 nädalavahetusest. See tuleb läbida 2 aasta jooksul.


Kohustuslik on osaleda oma jaoskonna üldkoosolekul, mis toimub kord aastas.

Kui mitme erialaga ma võin tegeleda?


Võid tegeleda nii mitme erialaga kui soovid. Kui oled end erialagruppi kirja pannud, siis tuleb ka selle üritustest osa võtta! Seega ise otsustad, mitme erialaga Sa jõuad tegeleda.

'

Kas Naiskodukaitses olemise eest maksma ka peab?


Naiskodukaitsel on Naiskodukaitse keskkogu poolt määratud organisatsiooni liikmemaks (iga-aastane, 12 eurot). Kogu Naiskodukaitse ja Kaitseliidu väljaõpe on liikmetele tasuta.

'

Mis siis saab, kui ma ei saa osaleda?

 

Kui oled end üritusele registreerinud, kuid hiljem selgub, et ei saa sellel osaleda, tuleb koheselt teavitada ürituse korraldajat. Samas tuleb käituda vastutustundlikult ja mitte liiga kergekäeliselt osavõtust loobuda. Korraldajad on arvestanud registreerunute arvuga ja mida hiljem ära öelda, seda tõenäolisem on, et Sinu peale on juba kulutusi tehtud.

'

Kui heas füüsilises vormis ma pean olema?

 

Me teeme kõiki asju mõõdukalt. Kellel on hea füüsiline vorm ja tahe, need saavad end teostada spordirühmas.

'

Kas ma pole ehk liiga vana teie organisatsiooni jaoks?


Organisatsiooniga saab liituda alates 16. eluaastast, muid vanusepiiranguid ei ole.

' 

Kui tihti saab metsas käia?


Metsas käimine sõltub eelkõige Sinust endast, kui paljudest üritustest soovid osa võtta. Metsas käimise üritusi on meil igal aastal nii jaoskonnas, ringkonnas kui ka üle-eestilisi. Valik on nii kestvuse kui toimumise aastaaja osas päris mitmekesine.

Kodulehe valmistamine

Korduma Kippuvad Küsimused

Korduma Kippuvad Küsimused

' Mida Naiskodukaitsesse kuulumine mulle annab? Naiskodukaitses saad anda oma panuse Eesti riigikaitsesse Naiskodukaitse liikmena on võimalus osaleda erinevatel üritustel, kursustel ja ka ise midagi põnevat korraldada, näiteks matkasid ja võistluseid

Korduma Kippuvad Küsimused

www.naiskodukaitse.ee © 2016 » Naiskodukaitse