Esimene päev algas üldiste asjade tutvustamisega: ülevaade riigikaitsest, selle juhtimisest ning struktuurist. Räägiti ka riigikaitsega seotud seadustest. Teema iseenesest kuiv ja igav, aga samas vajalik. Loengu käigus sai päris palju uusi teadmisi ning ülevaate sellest, mis roll on riigikaitses Kaitseliidul ja Naiskodukaitsel.
Eraldi loeng oli ka Kaitseliidust. Selle loengu käigus said päris värsked NKK liikmed väga hea ülevaate organisatsioonist ja selle olulisusest. Päris põhjalikult räägiti Kaitseliidu alla kuuluvatest organisatsioonidest: loomulikult Naiskodukaitsest, kuid ka noorteorganisatsioonidest Noored Kotkad ja Kodutütred. Arutluse käigus tekkis küsimus, et miks paljud kodutütred eelistavad hiljem liituda Kaitseliiduga, mitte Naiskodukaitsega. Konkreetset vastust me sellele küsimusele ei leidnudki.
Peale kahte loengut umbses klassiruumis oli meil võimalus minna välja, kus meile tehti riviõpet. Natuke räägiti teoreetilist juttu ja siis hakkas pihta: joondu, valvel, ümberpöörd, paremale pöörd, vasakule pöörd, sammu marss, paremale vaat jne. Nalja sai riviõppe ajal palju, kuid samas õppisime ka päris palju ning loodetavasti saame õpitut varsti ka rakendada.
| ||
Esimese päeva teine pool oli pühendatud Naiskodukaitse ajaloole. Leian, et iga organisatsiooniliige peab vähemalt üldjoontes meie ajalugu tundma ja teadma olulisi nimesid ning kuupäevi. Instruktor oli loengu huvitavalt üles ehitanud: alustuseks näitas ta meile näidendit „Minu kohus“, mis räägib Naiskodukaitse sünniloo. Järgnes loeng NKK ajaloost üldiselt, hiljem räägiti ka Põlva ja Võru ringkondade ajaloost natuke.
Mooduli teine päev oli pühendatud tervenisti Naiskodukaitsele. Saime teada, mis on täpsemalt NKK tegevused, peamised ülesanded ja võimalused. Põhjalikult tutvustati erialagruppe. Arvan, et see osa oli väga oluline, sest see aitab paljudel teha otsuse, milline erialagrupp endale valida.
Ülevaade anti ka Naiskodukaitse tuleviku perspektiividest. Mooduli lõpuks räägiti põhjalikult vormist ja selle kandmisest, saime ülevaate eraldusmärkide kandmisest ja nõuetest välimusele.
Kui nüüd rääkida sellest kursusest üldiselt, siis mulle väga meeldis, et loenguid pidasid naised meie endi seast. Minu arust pole mõeldavgi, et ühe organisatsiooni kohta tuleks loenguid pidama inimene, kes ise ei ole selle liige. Inimene, kes on ise asja sees, püüab oma teadmisi ja oskusi teistele edasi anda nii hästi kui vähegi võimalik. Selle mooduli instruktorite puhul oli selgelt märgata, et nad teevad seda südamest. Samuti oli näha, et nad olid näinud vaeva, et oma loenguteemasid ette valmistada. Oma teadmiste edastamiseks kasutas nii mõnigi instruktor natuke teistsugust lähenemis: nutiseadmed, interaktiivsed mängud, videod. Tänu sellistele asjadele ei olnud see kursus kuiv ja igav.
Olen NKK liige olnud juba pea aasta, kuid alles nüüd, tänu sellele kursusele, sain aru, millised väljakutsed ja võimalused on ees ootamas. Jõudsin arusaamisele, et tahan ka omaltpoolt panustada uute liikmete väljaõppesse ning võtsin endale sihiks saada ka instruktoriks. Kuna nüüd on lisandunud veel üks moodul: Ohutushoid, siis mõtlesingi, et miks mitte õppida just selle mooduli instruktoriks. Samuti tegin tänu sellele kursusele otsuse, millisesse erialagruppi ma soovin kuuluda. Hetkel on neid küll kolm (avalike suhete grupp, kultuurigrupp, formeerimisgrupp), kuid eks ajapikku saab selgeks, milline neist on kõige hingelähedasem.
Kokkuvõtteks ütlen, et Organisatsiooniõppe moodul on väga vajalik ja kasulik moodul, tänu sellele võib leida oma koha Naiskodukaitses. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale