Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tegus perepäev Avinurmes Tegus perepäev Avinurmes Need, kes laupäeva, 20. augusti, meie Taasiseseisvumispäeva, hommikul kella kaheksa ajal juhtusid Avinurme kooli staadioni läheduses ringi liikuma, märkasid kindlasti staadionil sagimist ja askeldamist. Püstitati telke, mille all leidsid koha lauad ja pingid. Platsile sõitsid nii Vabatahtliku Päästekomando kui ka politsei autod, koha võtsid sisse Maanteeameti töötajad ja kohale veeres ka väikebuss kirjaga „Vanglateenistus“. Suured tänud kõigile, kes aitasid perepäeva korraldada ning osalejatele, kes üritusele kohale tulid! ← Eelmine Alutaguse ringkonna naised Valgas sportimas Järgmine → Võistluste hooaja lõpetamine Tegus perepäev Avinurmes

Tegus perepäev Avinurmes

Katrin Hannov 24. augustil 2016

Need, kes laupäeva, 20.augusti, meie Taasiseseisvumispäeva, hommikul kella kaheksa ajal juhtusid Avinurme kooli staadioni läheduses ringi liikuma, märkasid kindlasti staadionil sagimist ja askeldamist. Püstitati telke, mille all leidsid koha lauad ja pingid. Platsile sõitsid nii Vabatahtliku Päästekomando kui ka politsei autod, koha võtsid sisse Maanteeameti töötajad ja kohale veeres ka väikebuss kirjaga „Vanglateenistus“.

Paika pandi välikatel, mille korstnast tõusis taeva poole peagi suitsu. See andis märku, et valmimas on sõdurisupp. Kõrval ootas suur pann, et pannkooki saaks küpsetama hakata. Ringi lippasid kollaste mütsituttide ja kaelarättidega kodutütred. Kell 11.00 kõlasid üle staadioni avasõnad Avinurme vallavanemalt Aivar Saarelalt ja Alutaguse ringkonna instruktorilt Elle Vinnilt ning alanud oligi Avinurme Perepäev, mille eestvedajateks oli Alutaguse ringkonna Avinurme jaoskonna naiskodukaitsjad koos Kaitseliidu Avinurme Malevkonna kaitseliitlastega ning mida sel aastal peeti juba kolmandat korda.

 

Ürituse eesmärgiks oli tutvustada Kaitseliidu organisatsioone ja nende koostööpartnereid. Ringi liikudes ja erinevate laudade juures peatusi tehes sai teada palju uut ja huvitavat - emmed-issid said teha pimetesti tundmaks ära erinevaid maitseaineid, asjatundjad Päästeametist tutvustasid tuletõrje ohutusega kaasnevat, vanglateenistuse meeskond rääkis ja näitas enda tööspetsiifikaga seonduvat. Põnev oli ka see, et nii tuletõrjeautot kui Vanglateenistuse bussi sai uudistada ka seestpoolt, mida tavaelus ei juhtu. Uudistamiseks olid välja pandud ka erinevad relvad. Tähtsa ja asjalikuna takseeris enda ümber toimuvat teenistuskoer. Tundus, et üritus oli tal igati kontrolli all.

 

Kaitseliidu mehed Avinurme Malevkonnast sõitsid kohale lausa ratastel tünnisaunaga. Politsei ja- Maanteeamet pani nii suurtele kui väiksetele uudistajatele südamele, et liikluses tuleb olla tähelepanelik ja ettevaatlik olenemata sellest, kas oled autroolis, sõidad rattaga, liigud jalgsi või kasvõi hobusega. Viimane oli kohapeal täitsa olemas ja huvi korral sai ka hobuvankriga sõita. Võimalik oli veel mängida Paintballi, lahendada erinevaid ristsõnu, joonistada ja teha muudki põnevat. Peagi lippasid ringi uhkete näomaalingustega lapsed käes paberid küsimustega, millele oli vaja leida vastused. Lõbusaks vahepalaks oli vihmadušš, mida tuletõrjujad korraldasid.

 

Kõik, kel vähegi soovi, said juhust kasutada ja vihmas tantsida. Lapsed seda võimalust ka aktiivselt kasutasid. Esmaabi telgis sai proovile panna oma teadmised ja oskused elupäästva esmaabi andmiseks. Kätt sai proovida kolme erineva elustamisnuku peal – täiskasvanu, lapse ja imiku. Kuigi teoreetiliselt tundub kõik selge olevat , siis praktikas ei pruugi see nii olla. Just selleks tulebki pidevalt enda teadmisi värskendada ja sellistel üritustel esmaabi telk üles otsida, tõdes nii mõnigi telki külastanutest.

 

Rõõm oli näha, et ka lapsed tundsid huvi, kuidas toimida, kui keegi abi vajab ja kuidas teha kindlaks, kas kannatunu on teadvusel ja hingab. Kuna tegus päev pani kõhud korisema, siis said kõik soovijad süüa suppi ja pannkooke moosiga. Märkamatult oligi aeg niikaugel, et kodutee võtsid jalge alla nii perepäeva külastajad kui ka korraldajad.

 

Suured tänud kõigile, kes aitasid perepäeva korraldada ning osalejatele, kes üritusele kohale tulid!

FastLion CMS

Tegus perepäev Avinurmes

Tegus perepäev Avinurmes

Paika pandi välikatel, mille korstnast tõusis taeva poole peagi suitsu See andis märku, et valmimas on sõdurisupp Need, kes laupäeva, 20.augusti, meie Taasiseseisvumispäeva, hommikul kella kaheksa ajal juhtusid Avinurme kooli staadioni läheduses ringi liikuma, märkasid kindlasti staadionil sagimist ja askeldamist. Püstitati telke, mille all leidsid koha lauad ja pingid. Platsile sõitsid nii Vabatahtliku Päästekomando kui ka politsei autod, koha võtsid sisse Maanteeameti töötajad ja kohale veeres ka väikebuss kirjaga „Vanglateenistus“.

Tegus perepäev Avinurmes

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse