Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Tallinna ringkonna aastapäev Tallinna ringkonna aastapäev 4. detsembri õhtul oli vanalinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumi juures märgata tihedat sagimist. Ilusad mustades vormides naised lähenesid igast suunast. Kui aktus algas, oli meid kokku juba üpris palju, enamik toole saalis oli täis. Ärevas suminas kostis ka laste kilkeid, näiteks oli kohal üks neljakuune päkapikuriietes tüdrukutirts. Keset naisi oli märgata ka mõnda meest, meid tervitama olid tulnud malevapealik, staabiülem ja Noorte Kotkaste malevapealik. Et ka järgmine aasta nii edukas tuleks! ← Eelmine Turvalisusest - kas teadsid seda? Järgmine → Eesti - 96! Tallinna ringkonna aastapäev

Tallinna ringkonna aastapäev

Berit Cavegn, Lääne jsk esinaine 4. dets. 2013

4. detsembri õhtul oli vanalinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumi juures märgata tihedat sagimist. Ilusad mustades vormides naised lähenesid igast suunast. Kui aktus algas, oli meid kokku juba üpris palju, enamik toole saalis oli täis. Ärevas suminas kostis ka laste kilkeid, näiteks oli kohal üks neljakuune päkapikuriietes tüdrukutirts. Keset naisi oli märgata ka mõnda meest, meid tervitama olid tulnud malevapealik, staabiülem ja Noorte Kotkaste malevapealik.

Pidulik aktus ja pühalik tõotus

Nagu igal korralikul aktusel ikka, algas õhtu hümni laulmisega. Kui eelnevatel aastatel on selleks palutud mõne isiku või muusikalise kollektiivi abi, siis sel aastal otsustati teisiti. Laulsime ise. Ringkonna esinaine pr Tairi Välinurm: „Uskumatu, kui hästi meil kõik laulavad... Meil on kogu ringkond nagu üks suur naiskoor.” Teise ja kolmanda salmi lõpud jäid õigesse järjekorda ning helistik jäi lõpuni paika.

Järgnes ringkonna esinaise kõne, kus ta tutvustas möödunud aastat, parimaid saavutusi ja meeldejäävamaid üritusi. Mainimata ei jäänud ka muutused, mis toimusid nii juhatustes kui ka erialagruppide juhtide seas. Kõne lõppes ilusa üleskutsega: „Ärme unusta üksteist toetada, kiita ja innustada.“

 

Uute liikmete vastuvõtmise ja pühaliku tõotuse andmise tseremoonia viis läbi ringkonna aseesinaine pr Liina Sooäär. Oli rõõm vaadata, kui palju uusi liikmeid oli ja kui entusiastlike nägudega nad uutele tegudele vastu vaatasid.

Tallinna ringkonna aastapäev
Ringkonna esinaine Kaitseliidu Tallinna maleva kingitusega. Autor: Airika Troost
Tallinna ringkonna aastapäev
Aasta naiskodukaitsja Kristi Treufeldt. Autor: Airika Troost

Aasta tublimad

Sel aastal oli tublisid naiskodukaitsjaid ja ka teisi abistajaid, keda tegude ja teenete eest tänada, päris palju. Pärast tänamist ning tänukirjade ja teenetemärkide üleandmist kuulutati välja ka aasta parim üritus – vastlapäev kodutütardega, ja reportaa¾ – „Ainsa naiskonnana Pitka retkel“. Õhtu naelana kuulutati välja meie ringkonna aasta naiskodukaitsja 2013, kelleks on Nõmme jaoskonna esinaine ja formeerimisgrupi juht Kristi Treufeldt. Ka värsked emad ei jäänud tähelepanuta, neile kinkis ringkond armsad „Sipsiku“ raamatud.

Tallinna ringkonna aastapäev
Berit Sipsikuga. Autor: Airika Troost

Aasta lõppes mõnusalt

Pärast õnnitlejate sõnavõttu saime nautida mõnusat eestimaist muusikat kollektiivilt nimega Öösorr. Mahedate häältega mehed oma muhedate repliikidega panid terve saali kaasa ümisema ning möödunud tegusale aastale isamaalises organisatsioonis mõtlema. Õhtu lõppes suupistelauaga. Või pigem just algas, sest kõigil olid näod rõõmsad, jutt ei näinud lõppevat ja keegi ei kippunud minema tormama.

 

Et ka järgmine aasta nii edukas tuleks!

Järgmine →
Eesti - 96!

FastLion CMS

Tallinna ringkonna aastapäev

Tallinna ringkonna aastapäev

Pidulik aktus ja pühalik tõotus Nagu igal korralikul aktusel ikka, algas õhtu hümni laulmisega Kui eelnevatel aastatel on selleks palutud mõne isiku või muusikalise kollektiivi abi, siis sel aastal otsustati teisiti 4. detsembri õhtul oli vanalinnas Gustav Adolfi Gümnaasiumi juures märgata tihedat sagimist. Ilusad mustades vormides naised lähenesid igast suunast. Kui aktus algas, oli meid kokku juba üpris palju, enamik toole saalis oli täis. Ärevas suminas kostis ka laste kilkeid, näiteks oli kohal üks neljakuune päkapikuriietes tüdrukutirts. Keset naisi oli märgata ka mõnda meest, meid tervitama olid tulnud malevapealik, staabiülem ja Noorte Kotkaste malevapealik.

Tallinna ringkonna aastapäev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse