Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Staabiassistendi baaskursus Staabiassistendi baaskursus Järjekordne staabiassistendi baaskursus toimus kahel nädalavahetusel 09-11. 10. 09 ja 07-08. 11. 2009 Alutaguse maleva ruumides 20 osalejaga 8 erinevast ringkonnast, nendest 4 osalejat Tallinna ringkonnast. Papa Õnne November Echo Viktor Side ja staap ← Eelmine Heategevuse jälgedes Järgmine → Ringkonna aastapäev Staabiassistendi baaskursus staabiassistendi baaskursus

Staabiassistendi baaskursus

Heidi Tormet, akadeemiline jaoskond 7. dets. 2009

Järjekordne staabiassistendi baaskursus toimus kahel nädalavahetusel 09-11.10.09 ja 07-08.11.2009 Alutaguse maleva ruumides 20 osalejaga 8 erinevast ringkonnast, nendest 4 osalejat Tallinna ringkonnast.

Oma asjatundlikke teadmisi jagasid major Avo Veske, veebel Hannes Grauberg, leitnant Valjo Tooming, nooremleitnant Uko Valtenberg ning korraldajate poolt kursuse ülem Elle Vinni ning Eveli Sammelselg.

Õppisime staabi struktuuri ja ülesannete tutvustamist, otsuste vastuvõtmise protsessi, kogu Eesti riigikaitse ja üksuste struktuuri, käske ja selle erinevaid liike, protokollimist ning dokumentide töötlemist, sideõpet, NATO taktikalisi tingmärke ja tööd topograafilise kaardiga. Teooria kinnitati praktiliste harjutuste ja avatud vestlustega.

Staabiassistendi baaskursus

Õppus kulmineerus öise lõpuharjutusega, kus kõike eelnevalt õpitut tuli praktikas rakendada. Meid jaotati kahte gruppi, kes tegid tihedat koostööd staabiga sidekeskuse vahendusel. Simulatsioon leidis aset Tallinnas ja selle lähiümbruses, mille jaoks anti vastavakohaline topograafiline kaart. Informatsiooni edastamine ja kaardile märkimine ning personali üle arvestuse pidamine möödus tõrgeteta, aga teatud otsuste vastuvõtmine ei sujunud iga kord kõige operatiivsemalt. Alustasime kell 22 ja alles kella neljaks saime silma looja lasta sõdurite kombel kahekümnekesi toas kitsastel narivooditel villaste sõduritekkide all.

Staabiassistendid saavad oma õpitut teadmisi rakendada vajadusel maleva juures staabis ning erinevatel Kaitseliidu suurõppustel.

Papa Õnne November Echo Viktor

Järgmine →
Ringkonna aastapäev

FastLion CMS

Staabiassistendi baaskursus

Staabiassistendi baaskursus

Oma asjatundlikke teadmisi jagasid major Avo Veske, veebel Hannes Grauberg, leitnant Valjo Tooming, nooremleitnant Uko Valtenberg ning korraldajate poolt kursuse ülem Elle Vinni ning Eveli Sammelselg Õppisime staabi struktuuri ja ülesannete tutvustamist, otsuste vastuvõtmise protsessi, kogu Eesti riigikaitse ja üksuste struktuuri, käske ja selle erinevaid liike, protokollimist ning dokumentide töötlemist, sideõpet, NATO taktikalisi tingmärke ja tööd topograafilise kaardiga Järjekordne staabiassistendi baaskursus toimus kahel nädalavahetusel 09-11.10.09 ja 07-08.11.2009 Alutaguse maleva ruumides 20 osalejaga 8 erinevast ringkonnast, nendest 4 osalejat Tallinna ringkonnast.

Staabiassistendi baaskursus

staabiassistendi baaskursus
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse