Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Side- ja staabiassistentide täiendkoolitus Side- ja staabiassistentide täiendkoolitus 30. mail 2010 toimus sissejuhatav õppepäev side- ja staabialal, mille peamiseks eesmärgiks oli anda osalejatele oskus kaasa lüüa sidealases töös ning assisteerida staabis. juuni 2010 Side- ja staabiassistentide täiendkoolitus side- ja staabiassistentide täiendkoolitus

Side- ja staabiassistentide täiendkoolitus

Angelika Lebedev, side-ja staabirühma vanem 16. juunil 2010

30. mail 2010 toimus sissejuhatav õppepäev side- ja staabialal, mille peamiseks eesmärgiks oli anda osalejatele oskus kaasa lüüa sidealases töös ning assisteerida staabis.

Kuna tegevusse taheti kaasata võimalikult palju uusi liikmeid, andsid instruktorid ltn V. Tooming ja vbl T. Märss ülevaatlikud loengud - abiks äsja liitunutele ning meeldetuletuseks juba kogenenumatele.

Näiteks saime teada, et sidevahendite kasutamisel tuleb kasutada selget, rahuliku kõnet. Kõige parem, kui tekst on eelnevalt üles kirjutatud, nii väldid segadust ning rääkimiskiirus püsib ühtlane, mis teeb teksti arusaamise teisele poolele lihtsamaks. Arvude ees ja järel on soovitatav teha pisike paus. Salastatud teavet võib edastada Eesti Vabariigi seadustega sätestatud korras. Nii et sidepidajad peaksid vastavate seadusaktidega tuttavad olema, et vältida informatsiooni sattumist valedesse kätesse.

Side- ja staabiassistentide täiendkoolitus

Kasutades sidevahendeid on keelatud tööre¾iime rikkuda, isiklikke kõnelusi pidada, seadmeid liigselt seadistada, info kiire edastamine. Loomulikult ei ole lubatud edastada nimetusi, kohanimesid, kuuluvust näitavaid andmeid jm olulist infot.

Side pidamisel kasutatakse spetsiaalset tähestikku, kus iga tähe kohta on etteantud tähis.  A- alfa, B- bravo, C- charlie jne. Kui numbrid edastatakse ühekaupa, siis number 100 kohta öeldakse sada, mitte üks null null. Aru saades lõpetatakse kõne väljendiga „sain“.

Sõnumi edastamine raadiosaatja abil tekitas omajagu elevust, kuid lõpuks said kõik hakkama.
Kõige tähtsam on meeles pidada lihtsat reeglit: „Mõtle! Vajuta! Räägi!“ 

Side- ja staabiassistentide täiendkoolitus

Staabiassistentide mõiste lahtiseletamisel said osalised ise mõttetööga kaasa lüüa. Minu definitsioon kõlas nii: äärmiselt oluline ning asendamatu mutter, mis vajalik staabitöö masinavärgi ladusamaks toimimiseks. 

Igaüks sai oma mõtteid avaldada, mis aitas selgitustööle kõvasti kaasa. Saime teada, et staabiassistent peab olema loominguline, paindlik, pädev, eetiline; tal peavad olema juhtimis- ja psühholoogiaalased teadmised ning enesekehtestamisoskus. Võiks öelda, et multifunktsionaalne inimene. Usun, et kõigile meeldis see vahetu ning sõbralik õhkkond, mis meid ümbritses, seetõttu oldi ka väga koostööaldid.  

Loodan, et osalejad jäid pühapäevaga rahule. See oli meil esimene kord taolist õppepäeva korraldada ja kindlasti saime Tairiga mõtteid juurde mida, kuidas, millal teha ning kuidas teha paremini. Tänud osalejatele ja eriti instruktoritele, kes meie jaoks aega leidsid. Järgmiste kohtumisteni!

FastLion CMS

Side- ja staabiassistentide täiendkoolitus

Side- ja staabiassistentide täiendkoolitus

Kuna tegevusse taheti kaasata võimalikult palju uusi liikmeid, andsid instruktorid ltn V Tooming ja vbl T 30. mail 2010 toimus sissejuhatav õppepäev side- ja staabialal, mille peamiseks eesmärgiks oli anda osalejatele oskus kaasa lüüa sidealases töös ning assisteerida staabis.

Side- ja staabiassistentide täiendkoolitus

side- ja staabiassistentide täiendkoolitus
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse