Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna Saaremaa Naiskodukaitse Leisi jaoskond loodi esmakordselt 21. märtsil 1926 ning pea kolmveerand sajandit hiljem loodi see taas käesoleva aasta 16. novembril. Foto: Kadri Paomees Vabatahtlikud juhid Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Anneli Mikiver on Lääne-Virumaa „Sädeinimene 2016“ Järgmine → Naiskodukaitse ja Kaitseliidu vabatahtlikud juhid kohtusid Roostal Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna

Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna

8. dets. 2016

Saaremaa Naiskodukaitse Leisi jaoskond loodi esmakordselt 21. märtsil 1926 ning pea kolmveerand sajandit hiljem loodi see taas käesoleva aasta 16. novembril.

Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna
Leisi jaoskonna asutamiskoosolek Karja saunas. Foto: Kadri Paomees

Kaitseliidu Saaremaa maleva Naiskodukaitse instruktor Piret Paomees tõdes, et juba väga pikka aega on soovitud Leisi jaoskond taas ellu äratada. Nüüd see siis Karjas ära tehti – jäänud on veel paberid vormistada ja jaoskonna taassünd Naiskodukaitse esinaise poolt ametlikult kinnitada.

Jaoskond loodi Karja saunas. Kohe valiti ülekaalukalt esinaiseks kogukonnas väga ettevõtlik ja hinnatud naine Aire Kurs. Leisi jaoskond hõlmab sama piirkonna naisi, hakates toimetama Kaitseliidu Saaremaa maleva Leisi rühma juures.

Huvi uue jaoskonna vastu on suur – lisaks algsele kümnele liikmele on juba avalduse sisse andnud veel viis naist.

Aire Kurs ütles, et uue jaoskonna suhtes on tunne põnev ja elevust jagub. Algselt oli ta esinaiseks valimise kohta arvanud, et mõtleb kodus selle üle järele, kuid jäi siiski nõusse. “Ei oska enam “ei“ ka öelda. Tegelikult on väga põnev ja ega ma üksinda ka ole – minu selja taga on väga toredad naised,“ kinnitas ta.

Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna
Saaremaa ringkonna esinaine Mare Kirr annab kingituse vastsele jaoskonna esinaisele Aire Kurs`ile. Foto: Kadri Paomees

Justkui kingiks

Kursil saab märtsis kaks aastat Naiskodukaitse liikmeks olemist, kuid üleüldiselt on ta kogukonnas aktiivne ja hinnatud inimene.

Miks aga jaoskond just Karja saunas loodi? Paomehe sõnul on just see koht, kus piirkonna kaitseliitlased sageli oma kokkusaamisi korraldavad ning õppustest kokkuvõtteid teevad. “Saunas tulevad alati head mõtted. Kuuleme ju tihti väljendit: naised saunas rääkisid… Meie rääkimine oli tulemuslik ja jaoskond, mida väga kaua ootasime, saigi loodud,“ selgitas Paomees.

 

Enne kuulusid Leisi kandi naised Pihtla Naiskodukaitse jaoskonna koosseisu. “Leisi jaoskonna taasloomine on ilus kingitus Saaremaa ringkonnale, sest sel neljapäeval, 8. detsembril tähistame oma ringkonna 91. aastapäeva,“ tundis Paomees rõõmu.

 

Originaallugu koos kommenteerimisvõimalusega on loetav siit:
https://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid&sub=1&artid=73803

Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna
Asutamiskoosolekul osalenud suured ja väikesed. Foto: Kadri Paomees

FastLion CMS

Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna

Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna

Leisi jaoskonna asutamiskoosolek Karja saunas Foto: Kadri Paomees Kaitseliidu Saaremaa maleva Naiskodukaitse instruktor Piret Paomees tõdes, et juba väga pikka aega on soovitud Leisi jaoskond taas ellu äratada Saaremaa Naiskodukaitse Leisi jaoskond loodi esmakordselt 21. märtsil 1926 ning pea kolmveerand sajandit hiljem loodi see taas käesoleva aasta 16. novembril.

Naiskodukaitse taastas Leisi jaoskonna

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse