Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse mälestuspäev Tallinnas - eelteade Naiskodukaitse mälestuspäev Tallinnas - Igal aastal jüripäeva paiku tähistab Naiskodukaitse mälestuspäeva, et meenutada stalinlikes repressioonides kannatanud ja hukatud naiskodukaitsjaid. ← Eelmine Naiskodukaitse laskevõistluse tulemused Järgmine → Naiskodukaitse mälestuspäev Tartus - eelteade Naiskodukaitse mälestuspäev Tallinnas - eelteade

Naiskodukaitse mälestuspäev Tallinnas - eelteade

Esti Meier 17. aprillil 2012

Igal aastal jüripäeva paiku tähistab Naiskodukaitse mälestuspäeva, et meenutada stalinlikes repressioonides kannatanud ja hukatud naiskodukaitsjaid.

Jüripäeva lähedane aeg on valitud mälestuspäevaks seetõttu, et 1942. aasta aprillis hukati Venemaal Sosva laagris kuus Teise maailmasõja eelse Naiskodukaitse silmapaistvat juhti: NKK keskjuhatuse liige ja Tartu ringkonna esinaine EBBA SARAL, NKK keskjuhatuse liige ja toitlustusvanem ALICE KUPERJANOV, Haapsalu jaoskonna esinaised aastail 1928–1934 ELFRIEDE-MARIA GREENFELDT ja aastail 1934–1935 SALME NOOR, Võru ringkonna sekretär ja Misso jaoskonna esinaine ALVIINE RÜÜTEL ning Viru ringkonna esinaine HELMI MALLA.

 

Tallinna ringkond tähistab Naiskodukaitse mälestuspäeva Tallinna ringkonna esinaisele Alma Jeets'ile mälestustahvli avamise tseremooniaga laupäeval, 21. aprillil 2012 algusega kell 14.00 Tallinnas Lätte tänav 7.

 

Alma Jeets oli Naiskodukaitse liige alates 1928. aastast, aastail 1931–1937 Ida jaoskonna esinaine, 1934–1940 NKK Talllina ringkonna esinaine ja 1937-1940 Naiskodukaitse abiesinaine, samuti NKK esindaja Rahvuskogus. Alma Jeets  arreteeriti NKVD poolt 1944. aastal ja mõisteti asumisele Siberis, kust vabanes juba enne Stalini surma tänu oma Naiskodukaitses omandatud meditsiinialastele teadmistele. 1949. aastal saabus Alma Jeets Eestisse tagasi ja elas Tallinnas elamise keelu tõttu esialgu Riisperes, hiljem aegade muutudes pere juures Tallinnas.

 

Mälestustahvel Alma Jeetsi kodumajale paigaldatakse NKK Toompea jaoskonna eestvõttel ja korraldamisel. Mälestuspäeval kõnelevad Alma Jeetsi tütretütar ja NKK Toompea jaoskonna esinaine Marje-Anne Hendrikson ning aseesinaine Merike Jürjo, KL Toompea malevkonna liige Trivimi Velliste ja NKK Tallinna ringkonna esinaine Erle Eenmaa. Esineb NKK Tallinna ringkonna Muusika jaoskonna lauluansambel.

 

 

FastLion CMS

Naiskodukaitse mälestuspäev Tallinnas -

Naiskodukaitse mälestuspäev Tallinnas -

Jüripäeva lähedane aeg on valitud mälestuspäevaks seetõttu, et 1942 aasta aprillis hukati Venemaal Sosva laagris kuus Teise maailmasõja eelse Naiskodukaitse silmapaistvat juhti: NKK keskjuhatuse liige ja Tartu ringkonna esinaine EBBA SARAL, NKK keskjuhatuse liige ja toitlustusvanem ALICE KUPERJANOV, Haapsalu jaoskonna esinaised aastail 1928–1934 ELFRIEDE-MARIA GREENFELDT ja aastail 1934–1935 SALME NOOR, Võru ringkonna sekretär ja Misso jaoskonna esinaine ALVIINE RÜÜTEL ning Viru ringkonna esinaine HELMI MALLA Igal aastal jüripäeva paiku tähistab Naiskodukaitse mälestuspäeva, et meenutada stalinlikes repressioonides kannatanud ja hukatud naiskodukaitsjaid.

Naiskodukaitse mälestuspäev Tallinnas - eelteade

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse