Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal Aprilli lõpus meenutatakse igas ringkonnas neid, kes on käinud meie eel, rajanud teed, et meie saaksime tulla ning ka kannatanud, et meil oleks võimalik üldse olemas olla. Pärnumaa ringkonna naised käisid mitmel kalmistul ning väljendasid oma lugupidamist küünalde süütamisega lahkunud naiskodukaitsjate haudadel. Foto: Heleri Bauer Ajalugu Avalikud suhted Kultuur Tähtpäevad ← Eelmine Pärnu linnaisad andsid au Järgmine → Lastekaitsepäev Kablis Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal

Ivi Korju, Saarde jaoskond 25. aprillil 2021

Aprilli lõpus meenutatakse igas ringkonnas neid, kes on käinud meie eel, rajanud teed, et meie saaksime tulla ning ka kannatanud, et meil oleks võimalik üldse olemas olla. Pärnumaa ringkonna naised käisid mitmel kalmistul ning väljendasid oma lugupidamist küünalde süütamisega lahkunud naiskodukaitsjate haudadel.

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal
Haudu korrastamas. Foto: Heleri Bauer

Kõledal 25. aprilli keskpäeval kogunesid mõned ringkonna liikmed eesotsas juhatuse liikme Maie Pitsali ning esinaise Anneli Pestiga Pärnu kesklinna, et viia mälestusküünal Vana-Pärnu, Alevi ja Metsakalmistule. Peeti meeles meie eelkäijaid, esimese vabariigi aegseid naiskodukaitsjaid.

Vana-Pärnu kalmistul puhkab meie omaaegne esinaine Elsa Lippmaa. Mitme tegusa naise saatus oli kujunenud keeruliseks. Mõnigi oli omal nahal tunda saanud repressioone ja vangilaagrite karmust. Aga sealtki tuldi tagasi, et Eesti vabaks saades meie organisatsioon taas üles ehitada. Nende peale täna mõeldigi, südames lugupidamine. Suur tänu Maie Pitsalile, kes on kui elav ajalooentsüklopeedia ning kes jagas põnevaid infokilde iga naise kohta, keda mälestamas käidi.

Pealelõunal toimetati sarnane ringkäik ka Saarde kalmistul, kus Margit Nõmtaki juhtimisel seal puhkavatele naiskodukaitsjatele austuse märgiks tulesilm läideti. Aitäh teile, kes mäletate, kogute ja talletate. See on meie lugu!

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal
E. Lippmaad mälestamas. Foto: Heleri Bauer

FastLion CMS

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal

Haudu korrastamas Foto: Heleri Bauer Kõledal 25 Aprilli lõpus meenutatakse igas ringkonnas neid, kes on käinud meie eel, rajanud teed, et meie saaksime tulla ning ka kannatanud, et meil oleks võimalik üldse olemas olla. Pärnumaa ringkonna naised käisid mitmel kalmistul ning väljendasid oma lugupidamist küünalde süütamisega lahkunud naiskodukaitsjate haudadel.

Naiskodukaitse mälestuspäev Pärnumaal

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse