Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu 2010 aastal Laine Tarvisele – väärikale liikmele, kes teeb oma innustunud toimetamistega silmad ette endast mitu korda noorematele Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

Saaremaa rk

2010

Tundub, et mida aeg edasi, seda tegusamaks meie organisatsioon aastatega muutub. Võib vast öelda, et kogu 2010. a vältel tegutseti ringkonna 85. aastapäeva vaimus, mis 11. detsembril tipnes suurejoonelise tähistamisega Sandla rahvamajas. Seal esietendus ka juba teine näitemäng sel aastal, „Mariet oodates“, mis on otseselt pühendatud esimesele esinaisele Marie Svenssonile. Aga nüüd kõigest lähemalt.

Naiskodukaitse Saaremaa ringkond alustas oma 85. aastat 109 liikmega. Aastal 2010 värvati uusi tegevliikmeid üheksa, välja arvati kaks, seega aasta lõpus oli Saare ringkond 116-liikmeline. Oma ülesannet – liikmeskonda kasvatada 120-ni − küll ei täidetud, kuid selle eest sai panustatud ilmselgelt kvaliteedile. Loodetavasti see tendents jätkub ka järgmisel aastal.

Aasta algul oli Saaremaa NKK üks kahest ringkonnast, kellel veel ei olnud palgalist instruktorit.

Traditsiooniliselt algas Saaremaa naiskodukaitsjate aasta 3. jaanuaril Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeval küünalde süütamisega Kuressaare ja Valjala Vabadussõja ausambale. Aasta algul toimetas agaralt ringkonna revisjonikomisjon, vabariigi aastapäeval oldi väljas nii Kuressaares kui ka malevas toimunud kõnekoosolekutel ning võidupühal oldi taas Kuressaares rivis – seda pärast 71-aastast vaheaega.

Vabariigi aastapäev tõi aga saare näitetrupile tervelt neli etendust – Vabadussõjast kõnelevat näitemängu „Isamaa ilu hoieldes…“ mängiti täismajadele Kuressaare ametikoolis (kaks etendust), Kuressaare gümnaasiumis ja ka Kärla klubis. Kui siia liita veel aprillikuine ülesastumine NKK mälestuspäeval Muhus Liiva klubis, nägi tükki umbkaudu 600 vaatajat, kellest enamik olid noored.

Lisaks veel traditsioonilised mälestuspäeva jumalateenistus (kus teenib ikka oma naiskodukaitsjast kirikuõpetaja Anu Konks) ja ringkonna aastapäev. Mälestuspäeval süüdatakse ikka küünlaid endiste naiskodukaitsjate koduväravates.

2010. aasta suvel võeti ette ajalooretk, mille käigus külastati Kudjape kalmistul asuvat kümmet endise naiskodukaitsja hauda. Ringkonna esinaine käis aga Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi ja maleva toel Rootsis ning viis küünlad mõlema ennesõjaaegse ringkonna esinaise viimsesse puhkepaika – Marie Svenssoni (NKK-s tuntud Laurits-Bondartschuki nimega) hauale Falköpingi kalmistul ning Lydia Kalmi puhkepaika Stockholmi metsakalmistu Mälestussalus.

Kindlasti tuleb märkida, et aasta ema ja aasta isa valimiste juurde kuulub lapiteki õmblemine – ühisprojekt kodutütardega.

Ringkonnakogul tõdeti, et ollakse maakonna suurim ja väärikam naisorganisatsioon, keda teatakse-tuntakse ning kelle tegevusel on kaalu – ka maavanem Toomas Kasemaa pidas oluliseks Saaremaa naiskodukaitsjaid ringkonnakogul tervitama tulla.

Kui vaadata Saaremaa ringkonna tööplaani, on see üpriski tihe, sest lisaks oma ettevõtmistele toitlustatakse ja tagatakse esmaabi kõikidel maleva õppustel-harjutustel. Neid ettevõtmisi tuleb aasta peale ligi 30.

2010. aastal on suudetud toimima saada oma toitlustus- (juht Anneli Juudas), esmaabi- (Urvi Kask), kriisiabigrupp (Ingrid Klaus) ning avalike suhete grupp (Rita Loel). Veidi nõutuks teeb vaid see, et malev staabitöös ja formeerimises naisi ei rakenda. 2010. oli esimene aasta, mil suudeti läbi viia NKK baasõpe täies mahus (varasematel aastatel sai komistuskiviks staabitund) – instruktoriteks Taimi Kiissa (toitlustamine), Kaarin Peet ja Ene Vokk (esmaabi), Evely Aavik, Rita Loel, Heiko Kull (organisatsiooniõpe).Vaid sõdurioskuste mooduli läbiviimisel abistasid meid maleva instruktorid Aigor Paas ja Henno Rüütel.

Kuid Saaremaa võistkond (Aire Pahapill, Liisi Preedin, Heli Armus ja Tiiu Naagel), kes toonud koju palju parima-tiitleid, võitis tänavu NKK koormusmatka (Tiiu asemel „laenutati“ võistkonda Lääne malevast Evelyn Ojasoo) ja oli parim naisvõistkond Põrgupõhjal, Valgelt Laevalt toodi koju kolmas koht. Saaremaa Aasta Naiskodukaitsja tiitli otsustas aga ringkonna juhatus anda 2010. aastal Laine Tarvisele – väärikale liikmele, kes teeb oma innustunud toimetamistega silmad ette endast mitu korda noorematele.

FastLion CMS

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

Tundub, et mida aeg edasi, seda tegusamaks meie organisatsioon aastatega muutub Võib vast öelda, et kogu 2010 2010

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna arengulugu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse