Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Mälestuspäev väikeses Matsalu külas Mälestuspäev väikeses Matsalu külas 25. märtsil mälestati väikeses Matsalu külas kurjuse ohvreid. Sellest külast ei viidud tol päeval Siberisse küll ühtegi inimest, sest planeeritud ohvrid varjasid end metsas ja tänu kinnivõtmise hilinemisele jäid nad vabaks. ← Eelmine Lääne naiskodukaitsjad pidasid aasta tähsaima koosoleku Järgmine → Imelised pitsid ja põnevad paelad Mälestuspäev väikeses Matsalu külas

Mälestuspäev väikeses Matsalu külas

Kaja Lotman, 28.märts 2016

25. märtsil mälestati väikeses Matsalu külas kurjuse ohvreid. Sellest külast ei viidud tol päeval Siberisse küll ühtegi inimest, sest planeeritud ohvrid varjasid end metsas ja tänu kinnivõtmise hilinemisele jäid nad vabaks.

Mälestuspäev väikeses Matsalu külas
Mälestusi tuleb jagada ka lastega. Foto Marje Loide

 

Siiski sai küla ajavahemikus 1941-1949 kõvasti kannatada. Enamik mehi arreteeriti küla kaitseks moodustatud Omakaitse tegevuse tõttu ja saadeti pikkadeks aastateks Siberisse. Maha jäänud naised pidid üksi talu pidama, kolhoosis tööd tegema ja elama pideva arreteerimise hirmu all.

 

Naiskodukaitse Lõuna-Läänemaa  jaoskond kutsus külaelanikud kokku, et jagada mälestusi. Loeti ette Matsalus tol ajal kooliõpetajana töötanud Lembitu Varblase ja Jüri Kindel mälestusi. Viimane varjas end metsavennana ühes küla talus.

Mälestuspäev väikeses Matsalu külas
Väike küla hoiab oma mälestusi. Foto Silvia Lotman
Mälestuspäev väikeses Matsalu külas
Küünlad. Foto Marje Loide

 

Kogunenud tõdesid, et külades on oluline toimunut mäletada, kuid vaenu ei tohi õhutada. Kurjus ei ole kadunud ja seda tõendavad hiljutised sündmused Pariisis ning Brüsselis. Meie saame kogetust õppida, kuid hoida sallivust ning leinata ohvreid.

FastLion CMS

Mälestuspäev väikeses Matsalu külas

Mälestuspäev väikeses Matsalu külas

Mälestusi tuleb jagada ka lastega Foto Marje Loide Siiski sai küla ajavahemikus 1941-1949 kõvasti kannatada 25. märtsil mälestati väikeses Matsalu külas kurjuse ohvreid. Sellest külast ei viidud tol päeval Siberisse küll ühtegi inimest, sest planeeritud ohvrid varjasid end metsas ja tänu kinnivõtmise hilinemisele jäid nad vabaks.

Mälestuspäev väikeses Matsalu külas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse