Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kindral Tõnissoni rännakjooks Kindral Tõnissoni rännakjooks Mis on Tõnissoni rännak-jooks? See on üritus, mis korraldatakse eesti sõjaväelase ja poliitiku kindral Aleksander Tõnissoni auks erinevates jooksukategooriates: noortejooks, rännak-jooks ja militaarännak. Mis on Tõnissoni jooks meie jaoks? See on: mets ümberringi, 20 kilomeetrit ees, 8,6 kilogrammi seljas, kord lumi, kord sammal, kord liiv jalge all, kord ülesmäge, kord allamäge, kord üles, kord alla, kord sammul, kord jooksujalu. Ning see on karm! ← Eelmine Esmaabigrupp tegi plaane Veneveres Järgmine → Naiskodukaitse mälestuspäev Lüganusel Kindral Tõnissoni rännakjooks

Kindral Tõnissoni rännakjooks

Jekaterina Tihhomirova 16. aprillil 2011

Mis on Tõnissoni rännak-jooks? See on üritus, mis korraldatakse eesti sõjaväelase ja poliitiku kindral Aleksander Tõnissoni auks erinevates jooksukategooriates: noortejooks, rännak-jooks ja militaarännak. Mis on Tõnissoni jooks meie jaoks? See on: mets ümberringi, 20 kilomeetrit ees, 8,6 kilogrammi seljas, kord lumi, kord sammal, kord liiv jalge all, kord ülesmäge, kord allamäge, kord üles, kord alla, kord sammul, kord jooksujalu. Ning see on karm!

Sel aastal sattus ürituse hommik olema pilvealune ja paar minutit tibutas isegi vihma. Meie tüdrukud Pille Pihelgas, Elina Andrejeva, Natalja Lisjuk, Evelin Krekker kohtunikena istusid juba päikesetõusu ajal suures sõjaväetelgis ja aitasid registreerida kümneid Tõnissoni jooksul osalejaid. Toitlustajad Kairi Anton, Eha Heilu tulid kohale natuke hiljem, et toetada sõdurite võitlusvaimu. „Sõda sõjaks, aga lõuna peab päevaplaani järgi olema!“ Külm ilm ei  peletanud jooksu osavõitjaid – NKKi liikmeid Jekaterina Tihhomirovat, Natalja Kabanovat, Olga Šustrovat, Ljubov Ahonenit, Larissa Peetersit, Irina Vassiljevat, Kadre Maalmat ning kõik nad, täies mundris ja varustusega, mis koosnes peaaegu 9kilostest seljakottidest, pähklitest, veest ning muidugi relvast, kündisid Pannjärve metsas looklevat trassi.

 

Viimased kaks nädalat enne rännakut olid küll päikesepaistelised, kuid vaatamata sellele kattis lumi kuhjadena Pannjärve avarusi. Sel põhjusel otsustasid ürituse korraldajad lühendada trassi 15 kilomeetrini ja vähendada ajalist limiiti kahe ja poole tunnini. Kahju on vaid sellest, et seljakotti ei kergendanud keegi. Starti kogunes väga palju roheliselaigulisi inimesi, kuid finišisse, ausalt öeldes, kõik nad ei jõudnudki. See on küll kahetsusväärne, aga ei puutu õnneks meie bravuurikatesse tüdrukutesse, kes võitlevad alati lõpuni ja lõpetavad alati selle, mis ette võetud.

 

Eraldi suured tänud tahaks öelda hoolitsevatele kohtunikest tüdrukutele, kes  ergutussõnadega võtsid vastu kõiki jooksul osalejaid ning andsid rõõmsalt välja kalligraafilise käekirjaga kirjutatud diplomid. Esikohtade eest jagati ka hinnalisi auhindu ja karikaid. Täname ka väliskokkasid, kes on alati – sära silmis ja naeratus näol – toetanud mitmekilomeetrilisest jooksust oimetuid võistlejaid kosutava tee ja kuuma hernesupiga.

FastLion CMS

Kindral Tõnissoni rännakjooks

Kindral Tõnissoni rännakjooks

Sel aastal sattus ürituse hommik olema pilvealune ja paar minutit tibutas isegi vihma Meie tüdrukud Pille Pihelgas, Elina Andrejeva, Natalja Lisjuk, Evelin Krekker kohtunikena istusid juba päikesetõusu ajal suures sõjaväetelgis ja aitasid registreerida kümneid Tõnissoni jooksul osalejaid Mis on Tõnissoni rännak-jooks? See on üritus, mis korraldatakse eesti sõjaväelase ja poliitiku kindral Aleksander Tõnissoni auks erinevates jooksukategooriates: noortejooks, rännak-jooks ja militaarännak. Mis on Tõnissoni jooks meie jaoks? See on: mets ümberringi, 20 kilomeetrit ees, 8,6 kilogrammi seljas, kord lumi, kord sammal, kord liiv jalge all, kord ülesmäge, kord allamäge, kord üles, kord alla, kord sammul, kord jooksujalu. Ning see on karm!

Kindral Tõnissoni rännakjooks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse