Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kas uued Naiskodukaitsega liitujad teavad, kumb jalg on neil vasak? Kas uued Naiskodukaitsega liitujad 14. mail kogunes suur grupp eri vanuses naisi Plangu õppealal organisatsiooniõpetuse baasväljaõppele. Pärast tervituskohvi ja Janika Praksi sissejuhatust pani Valjo Tooming hommikuvirgutuseks naiste ajud tööle ja palus mõelda, millised on palgaarmee ja ajateenistujatest reservväe plussid ja miinused. Suur tänu instruktoritele, eestvedajatele ja toitlustusele! Foto: Janika Praks Foto: Annely Koolmann ← Eelmine 7 vaprat lahingus ehk väliköögis kokkamine Järgmine → Välitoitlustamise meistriklass Kas uued Naiskodukaitsega liitujad teavad, kumb jalg on neil vasak?

Kas uued Naiskodukaitsega liitujad teavad, kumb jalg on neil vasak?

Laura Barbo 17. mail 2022

14. mail kogunes suur grupp eri vanuses naisi Plangu õppealal organisatsiooniõpetuse baasväljaõppele. Pärast tervituskohvi ja Janika Praksi sissejuhatust pani Valjo Tooming hommikuvirgutuseks naiste ajud tööle ja palus mõelda, millised on palgaarmee ja ajateenistujatest reservväe plussid ja miinused.

Valjo jätkas põneva loenguga laiapindsest riigikaitsest, millel on kuus alustala. Võttes arvesse valeuudiste ja propaganda üha hoogsamat levikut, on üks olulisematest neist psühholoogiline kaitse. Ka koolitujate grupp oli mitmekesine ja küsiti huvitavaid küsimusi, mille üle oli kõigil hea arutleda.

 

Edasi läksid loengud koos väikeste jalasirutuspauside ja lõunaga. Naiskodukaitse ja Kaitseliidu ajaloost, tegevustest ja erialadest rääkis rõõmsameelne Annely Koolmann. Saime muuhulgas soovituse lugeda Mari Raamoti mälestusteraamatut. Juhtimissüsteemist, struktuurist, tegevuste planeerimisest ja arenguperspektiividest rääkis teenekas Berit Cavegn. Kaitseliidust lähemalt jutustas väga stiilne Heidi Tormet. Kõigilt saime julgustust valida endale sobivaim tee Naiskodukaitses või ka Kaitseliidus, isegi kui mõned tegevussuunad esialgu hirmutavad või liiga keerulised tunduvad.

Kas uued Naiskodukaitsega liitujad teavad, kumb jalg on neil vasak?
Foto: Janika Praks

Tubaste tegevuste lõpetuseks näitas Berit Cavegn meile ette, kuidas õigesti ja kuidas valesti vormi kanda ning kella neljaks kogunesime riviõppeks õue. Kõik olid tublilt valmistunud vihmaks ja tormiks, aga loengute ajal katuseakendel krabistav paduvihm jäi ilusti selleks ajaks järele ja saime joondumist ja marssimist mõnusasti ilma vihmata harjutada. Berit katsus panna meid sirgemalt seisma ja ühes rütmis marssima. Mõned korrad pidi ta meelde tuletama, et teistega peaks sama jalg samal ajal samu asju tegema ja ühel korral palus kõigil üles tõsta oma vasaku käe. Vist selleks, et meil meeles püsiks, et selle ülevaloleva käe all on vasak jalg, mitte parem. Aga me igaks juhuks ei küsinud täpsemalt üle.

 

Päev möödus väga kiirelt ja lõbusas meeleolus. Suur tänu instruktoritele, eestvedajatele ja toitlustusele!

Kas uued Naiskodukaitsega liitujad teavad, kumb jalg on neil vasak?
Foto: Janika Praks
Kas uued Naiskodukaitsega liitujad teavad, kumb jalg on neil vasak?
Foto: Annely Koolmann

FastLion CMS

Kas uued Naiskodukaitsega liitujad

Kas uued Naiskodukaitsega liitujad

Valjo jätkas põneva loenguga laiapindsest riigikaitsest, millel on kuus alustala Võttes arvesse valeuudiste ja propaganda üha hoogsamat levikut, on üks olulisematest neist psühholoogiline kaitse 14. mail kogunes suur grupp eri vanuses naisi Plangu õppealal organisatsiooniõpetuse baasväljaõppele. Pärast tervituskohvi ja Janika Praksi sissejuhatust pani Valjo Tooming hommikuvirgutuseks naiste ajud tööle ja palus mõelda, millised on palgaarmee ja ajateenistujatest reservväe plussid ja miinused.

Kas uued Naiskodukaitsega liitujad teavad, kumb jalg on neil vasak?

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse