Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva kolmel erineval moel Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva Naiskodukaitse mälestuspäev on igati meelespidamist väärt. Kärdla kiriku kõrval asuva Teises maailmasõjas hukkunute mälestusmärgi juurde asetasid naiskodukaitsjad lilled ja küünlad. ← Eelmine Hiidlased „Valgel Laeval“ Järgmine → Marge Vähter kutsuti presidendi vastuvõtule Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva kolmel erineval moel

Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva kolmel erineval moel

Helja Kaptein 3.mai 2013

Naiskodukaitse mälestuspäev on igati meelespidamist väärt. Kärdla kiriku kõrval asuva Teises maailmasõjas hukkunute mälestusmärgi juurde asetasid naiskodukaitsjad lilled ja küünlad.

Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva kolmel erineval moel
Lääne ringkonna auliige Reet Kark koos lapselapselapsega!

Samal päeval külastasid Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna liikmed Ülle Vaga, Anne Kaasik ja Karin Rünkorg Lääne ringkonna auliiget proua Reet Karku. “Saime teada, et vanaproua on Kärdla haigemajas tervist turgutamas,” rääkis Lääne ringkonna aseesinaine Karin Rünkorg. Ta selgitas, et see teadmine tegi meele pisut murelikuks, kuid Reedal oli külaliste tuleku üle siiralt hea meel. “Kuidas teil ometi vanainimene meeles püsib!” rõõmustas Kark vormis naiskodukaitsjaid nähes. Ta nentis, et naised on ikka tegusad ja toimekad.

 

“Reeda silmis süttis sära, kui ta meenutas aastakümnete taguse Kaitseliidu ja Naiskodukaitse pidulikku kogunemist Tallinnas,” rääkis Rünkorg. Tema sõnul rääkis Kark, et see oleks peaaegu hiidlaste osavõtuta jäänud, sest "krusa"-auto mootor ütles poolel teel Heltermaale üles. Siis pandi noor neidis Reet rooli ja ühiselt lükati auto sadamasse ning praam, mis neid peale võttis, sõitis reidilt tagasi. 99-aastane Reet Kark kinnitas, et tema hing on veel sama tuline kui toona!

Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva kolmel erineval moel
Külas Ave Alavainul, Foto: Helja Kaptein
Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva kolmel erineval moel
Ave Vita! majas, Foto: Helja Kaptein

 

Õhtul kogunesid Hiiumaa jaoskonna naised poetess Ave Alavainu juurde. Ruumikas maja, kus tegutseb Alavainu juhitud MTÜ Ave Vita!, pakkus kokkutulnuile rea üllatusi. Vaatamist vääris maja ise, kus viimati tegutses kohus ning kus asub Alavainu rikkalik kunstikogu. “Tahate, ma loen teile ka luuletusi,” ütles Alavainu pärast ringkäiku majas. Sirvides oma erinevaid luulekogusid, luges autor talle endale enim meeldinud värsse. Iga luuletuse juurde oskas Alavainu rääkida ka loo luuleridade sünnist. “Väga omapärane ja hingekosutav ettevõtmine,” ütles Karin Rünkorg. Tema sõnul jäid osalejad päevaga väga rahule ja on, millest veel pikka aega energiat ammutada.

 

Tähistades 24. aprillil Naiskodukaitse mälestuspäeva, meenutame 1942. aasta aprillis Siberis Sosva surmalaagris hukatud naiskodukaitsjaid.

FastLion CMS

Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva

Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva

Lääne ringkonna auliige Reet Kark koos lapselapselapsega! Samal päeval külastasid Naiskodukaitse Hiiumaa jaoskonna liikmed Ülle Vaga, Anne Kaasik ja Karin Rünkorg Lääne ringkonna auliiget proua Reet Karku “Saime teada, et vanaproua on Kärdla haigemajas tervist turgutamas,” rääkis Lääne ringkonna aseesinaine Karin Rünkorg Naiskodukaitse mälestuspäev on igati meelespidamist väärt. Kärdla kiriku kõrval asuva Teises maailmasõjas hukkunute mälestusmärgi juurde asetasid naiskodukaitsjad lilled ja küünlad.

Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva kolmel erineval moel

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse