Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Hiidlased „Valgel Laeval“ Hiidlased „Valgel Laeval“ Kaitseliidu Lääne maleva patrullvõistlusel „Valge Laev“ osales sellel aastal rekordarv hiidlasi - kaheksa võistkonda, kokku 33 võistlejat, kellest suur osa noored. ← Eelmine "Minu omad" Valgel Laeval - meeskonnatöö tõi võidu! Järgmine → Hiiumaal tähistati Naiskodukaitse mälestuspäeva kolmel erineval moel Hiidlased „Valgel Laeval“

Hiidlased „Valgel Laeval“

Helja Kaptein aprill 2013

Kaitseliidu Lääne maleva patrullvõistlusel „Valge Laev“ osales sellel aastal rekordarv hiidlasi - kaheksa võistkonda, kokku 33 võistlejat, kellest suur osa noored.

Hiidlased „Valgel Laeval“
Hiiumaa NKK tiim, Foto: Helja Kaptein

Aprilli esimesel nädalavahetusel Läänemaal Martna valla maadel korraldatud patrullvõistlusel olid Hiiumaa noorkotkad (NK) ja kodutütred (KT) väljas kuue neljaliikmelise võistkonnaga. Lisaks üks naiskodukaitsjate võistkond, kes saavutas kolmanda koha ja võistkonnajagu kaitseliidu mehi. Kõik Hiiumaa võistkonnad jõudsid finišisse, kiireim neist viie tunniga ja viimased kolm tundi hiljem.

 

Võistkond Pühalepa KT jõudis finišisse „Valge Laeva“ kiireimast tiimist vaid pool tundi hiljem. Kokkuvõttes saavutasid nad 25 startinud võistkonna hulgas viienda koha. Võistluste viimasest, kes sumpas lumises metsas pea 14 tundi, oli “hiidlaste arvestuses” viimaseks jäänud võistkond Kärdla NK koguni kuus tundi kiirem. Lisaks raja läbimiskiirusele lisati lõpptulemuse arvestamisel juurde kontrollpunktides ülesannete lahendamisel saadud tulemused.

 

“Rännak iseenesest polnud ränk, aga pikalt lumes sumpamine väsitas,” ütles Pühalepa KT võistkonna liige, Kärdla kooli 9. kl õpilane Lotta Kaups. Ta ütles, et kaardi järgi orienteerumine pole keeruline ja varasemad startijad olid ka metsa raja sisse tallanud. “Kes varem pole harjutanud, sellele võis rännak raske olla, aga nii orienteerumisoskus kui oma võimete proovilepanek tuleb elus alati kasuks. Liikuma pidi varjatult ja ühel korral, kui võistkond tahtis metsast välja teele keerata, käis läheduses kõrvulukustav pauk. “Me ei olnud vastutegevuse meeskonda, kes eemal seisis, tähele pannudki,” selgitas Kaups. “Nemad siis paukpadrunitega endast märku andsidki, aga õnneks saime kiiresti kõrvale põigata ja “elud” mida vastutegevus puudutamisel ära võtab, jäid alles.” 

 

Tema sõnul oli kõige põnevam vibulaskmise kontrollpunkt. “Ma küll veel päris hästi lasta ei oska, aga tore oli ikkagi,” ütles Kaups. “Kuna kogu aeg juhendati, lendasid esimesed kaks noolt natuke nihu, aga edaspidi täkkis nooleots juba märklaua keskosa.”

 

Lotta võistkonnakaaslane, Palade kooli 8. kl õpilane Merje Reismaa ütles, et kuue tunni jooksul, mil nad 12 kilomeetrise raja läbisid, ei tulnud lumes sumbates ja vastutegevuse eest metsa põigates katkestamise mõtet korrakski pähe. Varem Hiiumaa rännakmatkal „Tihu Kevad“ osalenud neiu rääkis, et raja kuuest kontrollpunktist kõige raskem oli luureülesanne, kus vaikselt liikudes tuli erinevaid objekte ja nende tegevust märgata ning kirja panna.

 

Hiidlased „Valgel Laeval“
Hiiumaa NKK võistkond poseerimas koos esindaja ja Lääne ringkonna instruktoriga! Foto: Helja Kaptein

 

Kärdla NK võistkonnaga rajale läinud Palade kooli 6. kl noormees Karl Karukäpp tegi rännaku jooksul 28 000 sammu, nii kinnitas kaasavõetud sammulugeja. “Korra eksisime ära ka, sest läksime pika raja võistkonna järel,” ütles Karukäpp. Pikapeale said nad kaarti uurides aru, et valitud sai vale suund, seega kujuneski läbitud tee tunduvalt pikemaks. Karli meelest oli kõige raskem ülesanne meditsiinipunktis. Seal oli lavastatud olukord, kus üks tüdruk oli hüsteerias ja karjus vahetpidamata. “Selle pideva kisaga ei tulnud asjad meelde, kuigi pärast selgus, et teadsime kõiki vastuseid,” ütles Karukäpp. 

 

Käina kooli kaheksanda klassi noormees Tanel Klee rääkis, et raske oli rajal küll, aga nad said hakkama ja nii mõnigi teadmine sai praktikas läbi proovitud. “Sain teada, kui väga võivad varbad külmetada,” ütles noormees, kes eiras jalanõude ja sokkide valikul vanemate soovitusi. “Sain kinnitust, et tegelikult on reeglid ja nõuded elu kergemaks tegemiseks.” Enim meeldis talle luureülesanne, kus nad terve võistkonnaga sattusid hoogu ja tekkis hasartki. “Järgmisele sarnasele rännakule lähen kindlasti,” kinnitas Tanel, kelle võistkond jagas Pühalepa NK võistkonnaga 7.-8. kohta. 

 

Hiiumaa malevkonna noorteinstruktor Tuuli Karukäpp oli noorte osavõtuaktiivsuse ja tulemustega väga rahul.  “Oleme korraldanud mitmeid metsalaagreid, kus õpiti toimetulekut looduses ja omandati samu oskusi, mida „Valgel Laeval“ tarvis,” selgitas Karukäpp. “Noored, kes karastunud laagrites ja rännakutel, ei jää kunagi hätta ja oskavad igas olukorras targalt kasutada oma jõuvarusid.” Teda võib uskuda, sest pikalt metsarajalt tulijad paistisd väsimusest hoolimata rõõmsad ja rahulolevad.

 

Läänemaalt Liivi külast startis Kaitseliidu Lääne maleva 17. patrullvõistlusele „Valge Laev“ kokku paarsada inimest üle Eesti.

FastLion CMS

Hiidlased „Valgel Laeval“

Hiidlased „Valgel Laeval“

Hiiumaa NKK tiim, Foto: Helja Kaptein Aprilli esimesel nädalavahetusel Läänemaal Martna valla maadel korraldatud patrullvõistlusel olid Hiiumaa noorkotkad (NK) ja kodutütred (KT) väljas kuue neljaliikmelise võistkonnaga Lisaks üks naiskodukaitsjate võistkond, kes saavutas kolmanda koha ja võistkonnajagu kaitseliidu mehi Kaitseliidu Lääne maleva patrullvõistlusel „Valge Laev“ osales sellel aastal rekordarv hiidlasi - kaheksa võistkonda, kokku 33 võistlejat, kellest suur osa noored.

Hiidlased „Valgel Laeval“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse