Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Esmakordselt paraadil Esmakordselt paraadil 24. veebruaril 2023 toimus Vabaduse väljakul Eesti Vabariigi 105. aastapäeva paraad. Foto: Eva Nessler Paraad Paraad Paraad ← Eelmine Mentorluse huvilised kogunesid koolituseks Järgmine → Triibuseelikute töötuba Esmakordselt paraadil

Esmakordselt paraadil

Margit Teesalu-Kranich 9. aprillil 2023

24. veebruaril 2023 toimus Vabaduse väljakul Eesti Vabariigi 105. aastapäeva paraad.

Esmakordselt paraadil
Foto: Kristin Liiv.

Ettevalmistused selleks hakkavad teadagi varem ja osalejad teevad usinasti proovi juba sügisel.

 

Mina värske liikmena tahtsin kindlasti paraadil osaleda ja sestap panin aegsasti nime kirja, kui kutse tuli. 

Pean Naiskodukaitse väärikat esinemist väga tähtsaks ja soovisin anda oma panuse.

Proovides sujus kõik kenasti, õlg-õla tunne muutus järjest paremaks. Kogenud tegijad andsid soovitusi ja toetasid algajaid igal moel.

 

Peaproovi päeval, 23. veebruaril pani lumetuisk meid proovile ja oli päris jahe. Suur kiitus instruktoritele, kes meid kuuma teega turgutasid ja soojenduspadjakestega varustasid. Need viimased on tõeline ime - kinda ja saapa sees on neist suur abi! Õhtuses proovis Vabaduse väljakul oli üllatavalt palju pealtvaatajaid.

 

24. veebruari hommikul kogunesime aegsasti ja tegime enne paraadi rivistust pilte. Meeleolu oli ülev ja väike esinemisnärv täitsa omal kohal. Paraadi algust oodates lõbustasid meid kõrval rivistunud teenistuskoerad, kes mängisid ja palju tähelepanu said. Küll neil oli raske rivis valvel olla ja nad andsid sellest ka häälekalt märku.

 

Instruktorid ja teised abilised andsid meile viimase lihvi, et sallid oleks sätitud ja saapad läigiksid. 

Ja läksime! Rivisamm oli uhkem ja ühtlasem kui kunagi varem. 

 

Meie vorm on ilus ja meid märgati kahtlemata. Üks kolleeg kommenteeris: “You are awesome. You look like spies” 🙂

 

Suur tänu Aivile, kes värskele naiskodukaitsjale oma vormi laenas!

 

Elagu Eesti!

 

Margit Teesalu-Kranich

Tallinna rk, Akadeemiline jsk

 

Esmakordselt paraadil
Foto: Kaitseväe pildigalerii.

Sel aastal oli ka mul au olla osake Eesti Kaitseväe 105. paraadist.

 

Värske naiskodukaitsjana polnud mul veel oma vormi, kuid teiste NKK võimsate naiste abiga saime ka minule ilusa naiskodukaitse piduliku vormi selga. Pean tunnistama, et minu kõige suuremaks hirmuks oli külm, kuna veebruarikülm tuul võib olla liikumatult seistes väga näpistav. Õnneks oli aega ennast ette valmistada ja heade kogenumate naiste nõu võtsime julgelt kuulda ehk kaks paari sukkpükse, meriinovillased sokid ja käesoojendajad kolme paari sõrmikute sees töötasid imeliselt.


Parim viis ennast proovile panna ehk käske kuulda ja õppida tundma oma rivikaaslasi, kes me kõik oleme omal moel erinevad ja armsad, kuid kui missioon on üks, siis on ka tulemus positiivne. Veendusin, et kommunikatsioon on üks oskustest, mida peab arendama eluaeg, sest oma arvamust väljendada intelligentselt ja rahulikult on oskus, mida võib lisada võluvõimete nimekirja, sest ilma selleta meeskonnatöö ei laabu. Soovin tänada kõiki, kes olid selles huvitavas kogemuses kaasaitajaks ja toetajaks. Lisaks eelmainitule oli minu paraadil osalemine ka üks uue dokumentaalfilmi osa naiskodukaitsest, mida jäädvustati paraadil algusest lõpuni.

Paraadil olles tundsid ennast suure osana tähendusrikkast riigikaitse osast ning ei ole oluline, kas olen VÕITLEJA, VÕIMENDAJA või VÕIMALDAJA - tähtis on, et olen üks 3800 naisest riigikaitses ja tegutsen naiskodukaitses.

Elagu Eesti ja Naiskodukaitse!


Irina Rozanova
Tallinna rk, Akadeemiline jsk

Esmakordselt paraadil
Foto: Eva Nessler

FastLion CMS

Esmakordselt paraadil

Esmakordselt paraadil

Foto: Kristin Liiv Ettevalmistused selleks hakkavad teadagi varem ja osalejad teevad usinasti proovi juba sügisel 24. veebruaril 2023 toimus Vabaduse väljakul Eesti Vabariigi 105. aastapäeva paraad.

Esmakordselt paraadil

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse